Collegium Witelona Uczelnia Państwowa wywodzi się z Legnicy. We Wrocławiu otworzyła filię (pod adresem ul. Tęczowa 13 – biurowiec Temida II) i startuje ze studiami od roku akademickiego 2023/2024.
Ucz się w Witelonce i pracuj
Uczelnia oferuje kandydatom cztery kierunki:
- psychologia;
- prawo;
- pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna;
- finanse i zarządzanie w przedsiębiorstwie.
Nauka jest bezpłatna. Studia są dzienne, ale z możliwością nauki w trybie nazywanym ucz się i pracuj. Uczelnia stworzyła go z myślą o osobach aktywnych zawodowo. – Zajęcia w tym systemie odbywają się popołudniami i w weekendy, w formule hybrydowej, co pozwala na studiowanie osobom pracującym – przybliża Edyta Golisz z Witelonki (takiego zdrobnienia używa uczelnia). W trybie niestacjonarnym jest jeden kierunek – prawo. Każde studia kończą się uzyskaniem tytułu magistra.
Galeria zdjęć
Najpopularniejsze kierunki studiów
Psychologia jest w tym roku najbardziej obleganym kierunkiem na Uniwersytecie Wrocławskim. O jedno miejsce stara się 31 kandydatów. Prawo jest na 6. miejscu wśród najpopularniejszych – 10 osób na miejsce. Na Politechnice Wrocławskiej największym zainteresowaniem cieszą się studia lekarskie, czyli nowy kierunek na tej uczelni. W następnej kolejności: matematyka, dwa rodzaje informatyki oraz automatyka i robotyka.
Władze uczelni podkreślają, że współpracują z kancelariami, z wrocławskimi placówkami edukacyjnymi i służby zdrowia, urzędami czy pracodawcami działającymi w specjalnych strefach ekonomicznych. – To sposób na dostosowanie kierunków studiów na zmieniające się potrzeby rynku pracy – wyjaśnia Edyta Golisz.
Witelonka prowadzi nabór w trzech turach. Pierwsza kończy się 8 sierpnia z ogłoszeniem wyników 11 sierpnia. Terminy i zasady rekrutacji są na stronie uczelni – tutaj.
Źródło: materiały prasowe