wroclaw.pl strona główna Akademicki Wrocław – studia i uczelnie wyższe we Wrocławiu Akademicki Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

24°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 13:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Akademicki Wrocław
  3. Aktualności
  4. Collegium Witelona Uczelnia Państwowa otworzyła filię we Wrocławiu i prowadzi nabór na studia
Dziewczyna czytająca słownik języka angielskiego (zdjęcie ilustracyjne) Pixabay.com
Dziewczyna czytająca słownik języka angielskiego (zdjęcie ilustracyjne)

Collegium Witelona Uczelnia Państwowa rozpocznie kształcenie studentów we Wrocławiu od roku akademickiego 2023/2024. Studia w Witelonce są bezpłatne, skierowane zarówno do maturzystów, jak i do osób pracujących. Kandydaci mają do wyboru kilka kierunków, w tym bardzo oblegane prawo i psychologię. Rekrutacja trwa.

Reklama

Collegium Witelona Uczelnia Państwowa wywodzi się z Legnicy. We Wrocławiu otworzyła filię (pod adresem ul. Tęczowa 13 – biurowiec Temida II) i startuje ze studiami od roku akademickiego 2023/2024.

Ucz się w Witelonce i pracuj

Uczelnia oferuje kandydatom cztery kierunki:

  1. psychologia;
  2. prawo;
  3. pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna;
  4. finanse i zarządzanie w przedsiębiorstwie.

Nauka jest bezpłatna. Studia są dzienne, ale z możliwością nauki w trybie nazywanym ucz się i pracuj. Uczelnia stworzyła go z myślą o osobach aktywnych zawodowo. – Zajęcia w tym systemie odbywają się popołudniami i w weekendy, w formule hybrydowej, co pozwala na studiowanie osobom pracującym – przybliża Edyta Golisz z Witelonki (takiego zdrobnienia używa uczelnia). W trybie niestacjonarnym jest jeden kierunek – prawo. Każde studia kończą się uzyskaniem tytułu magistra.

Proponujemy studentom takie kierunki, po których ukończeniu z łatwością odnajdą się na rynku pracy, w dobrych zawodach. Niejednokrotnie się zdarza, że jeszcze podczas studiów nasi studenci otrzymują od pracodawców, u których odbywają praktyki, propozycje stałego zatrudnienia.
dr Karol Rusin, prof. CWUP, prorektor ds. rozwoju

Galeria zdjęć

Najpopularniejsze kierunki studiów

Psychologia jest w tym roku najbardziej obleganym kierunkiem na Uniwersytecie Wrocławskim. O jedno miejsce stara się 31 kandydatów. Prawo jest na 6. miejscu wśród najpopularniejszych – 10 osób na miejsce. Na Politechnice Wrocławskiej największym zainteresowaniem cieszą się studia lekarskie, czyli nowy kierunek na tej uczelni. W następnej kolejności: matematyka, dwa rodzaje informatyki oraz automatyka i robotyka.

Nasi studenci prawa mają zapewnione praktyki w najlepszych kancelariach, a ich wykładowcami są aktywni zawodowo prawnicy: adwokaci, radcowie prawni, prokuratorzy, notariusze itp. Dzięki temu nasi absolwenci wchodzą na rynek pracy z realnymi umiejętnościami.
dr Karol Rusin, prof. CWUP, prorektor ds. rozwoju

Władze uczelni podkreślają, że współpracują z kancelariami, z wrocławskimi placówkami edukacyjnymi i służby zdrowia, urzędami czy pracodawcami działającymi w specjalnych strefach ekonomicznych. – To sposób na dostosowanie kierunków studiów na zmieniające się potrzeby rynku pracy – wyjaśnia Edyta Golisz.

Witelonka prowadzi nabór w trzech turach. Pierwsza kończy się 8 sierpnia z ogłoszeniem wyników 11 sierpnia. Terminy i zasady rekrutacji są na stronie uczelni – tutaj.

Źródło: materiały prasowe

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Głosuj na Wrocławski Budżet Obywatelski 2023. Otwiera się w nowej karcie
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl