wroclaw.pl strona główna Zielony Wrocław – środowisko we Wrocławiu Zielony Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

23°C Pogoda we Wrocławiu

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 18:20

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Zielony Wrocław
  3. Aktualności
  4. W sobotę rodzinny piknik i WROśnij. Gdzie?

Przed nami 13. edycja akcji WROśnij we WROcław. Już w najbliższą sobotę (21 października) w parku Zachodnim zasadzonych zostanie 300 nowych drzewek, którym patronować będą najmłodsi wrocławianie. Akcji sadzenia drzewek towarzyszy piknik rodzinny z mnóstwem bezpłatnych atrakcji, z których skorzystać może każdy. Zobaczcie program i wpadnijcie koniecznie!

Reklama

Piknik odbędzie się 21 października w godz. 10.00-15.00 w parku Zachodnim we Wrocławiu (w okolicy placu zabaw na tyłach centrum Creator). Najwięcej atrakcji będzie przeznaczonych dla dzieci, ale dorośli (nie tylko rodzice i opiekunowie) także znajdą podczas pikniku ciekawe propozycje.

Moc atrakcji na rodzinnym pikniku podczas WROśnij

Na najmłodszych czekać będą dmuchańce i strefa przeróżnych zabaw z animatorami: muzyczno-ruchowe, z chustą klanzy czy ogromne bańki mydlane. W niektórych aktywnościach – budowaniu klockowych wież, tańcach animacyjnych czy zgadywaniu melodii – niezbędna będzie współpraca dorosłych i dzieci. Dodatkowo organizatorzy zachęcają do rodzinnej rywalizacji w planszowych grach XXL.

Bezpłatne warsztaty „las w słoiku”, motanek czy wyrabiania ziołowych kosmetyków to nieco spokojniejsze propozycje dla starszych dzieci i dorosłych.

Partnerzy pikniku podczas WROśnij we WROcław także przygotowali atrakcyjne aktywności oraz punkty informacyjne:

  • Na stoisku Zarządu Zieleni Miejskiej odbędą się roślinne warsztaty plastyczne, wspólne nasadzenia z ogrodnikiem i zielone koło fortuny.
  • Zakręcić kołem i wygrać nagrodę będzie można również na stoisku MPK Wrocław, a także przybić piątkę żywej maskotce.
  • Ekosystem zorganizuje quizy dotyczące segregacji odpadów.
  • Centrum Zdrowia Psychicznego będzie obecne z mobilnym punktem pomocy, w którym dyżurują psychologowie i psychiatrzy.
  • MOPS we Wrocławiu oprócz promocji rodzicielstwa zastępczego zorganizuje konkurs "Kolorowa jesień" oraz zawody ruchowe.
  • Na pikniku będzie także punkt Wyprawki Wrocławskiej – rodzice lub opiekunowie, którzy nie odebrali podarunku powitalnego dla swojego dziecka będą to mogli zrobić podczas wydarzenia.
  • W namiocie Wrocławskiej Akademii Pierwszej Pomocy instruktorzy pokażą, jak prawidłowo udzielać pierwszej pomocy.
  • Na miejscu będzie też możliwa rejestracja w programie Nasz Wrocław i Nasz Wrocław MAX.

Galeria zdjęć

– Pikniki WROśnij we WROcław są otwarte dla wszystkich mieszkańców, niezależnie od tego, czy tego dnia sadzą drzewko dla swojej pociechy – mówi Dorota Feliks, dyrektorka Wrocławskiego Centrum Rozwoju Społecznego. – Atrakcje, które szykujemy, spodobają się rodzinom z dziećmi nieco starszymi niż patroni drzewek, ale także wszystkim osobom, które w sobotę 21 października przybędą do parku Zachodniego.

W strefie gastro będzie można kupić ciepły posiłek (na słodko lub słono) i napoje.

Galeria zdjęć

WROśnij we WROcław już po raz dwunasty

Wystarczyły trzy dni, by zakończyć zapisy na jesienną edycję WROśnij we WROcław – akcji, która już na stałe zapisała się w miejską tkankę. Od lat rodzice sadzą drzewa, by uczcić na świat przyjście swoich dzieci. To już 12. odsłona akcji WROśnij we WROcław.

Przygotowaliśmy zapas 300 drzew różnych gatunków: lipy drobno- i szerokolistne, wiązy, graby pospolite, klony polne czy leszczyny tureckie. W sadzeniu drzewek rodzinom tradycyjnie pomagają nasi specjaliści i wszystko odbywa się pod ich czujnym okiem
Jacek Mól, dyrektor Zarządu Zieleni Miejskiej we Wrocławiu.

Potwierdzeniem udziału w akcji jest też specjalny imienny certyfikat dla dziecka wraz z numerem drzewka. Pozwala to łatwiej odnaleźć zasadzone drzewko przy okazji odwiedzin w parku, a także drobny upominek, którzy przyda się podczas takich odwiedzin.

WROśnij we WROcław UMW
WROśnij we WROcław

WROśnij we WROcław – tysiące drzewek, aby uczcić narodziny dziecka [LOKALIZACJE]

WROśnij we WROcław to już wrocławska specjalność i tradycja. Akcja, zapoczątkowana w 2017 r., obchodziła w 2022 r. swój jubileusz - 10. edycję. W sumie w ciągu kilku lat stolica Dolnego Śląska, dzięki WROśnij, wzbogaciła się o 3131 drzew.

Kiedy zaczynaliśmy w 2017 roku zależało nam na aktywizacji mieszkańców, wtedy kilkanaście, kilkadziesiąt osób bawiło się z nami na WROśnij. Od kilku lat, dwa razy do roku, miasto sadzi po 300 drzew i są tysiące zainteresowanych. Robimy coś dla naszej planety, dla naszego miasta, do tego razem i jeszcze można mieć z tego niezłą zabawę.
Dominik Kłosowski, miejski radny i pomysłodawca akcji

Galeria zdjęć

Dzięki wspólnej akcji we Wrocławiu przybyło do tej pory:

Akcję WROśnij we WROcław organizują Zarząd Zieleni Miejskiej we Wrocławiu i Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego.

Odbierz zniżki do miejskich atrakcji
z programem "Nasz Wrocław"

Chcę zniżkęSprawdź szczegóły na stronie Nasz Wrocław. Otwiera sie w nowej karcie

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama