wroclaw.pl strona główna Zielony Wrocław – środowisko we Wrocławiu Zielony Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

5°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 12:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Zielony Wrocław
  3. Aktualności
  4. Jubileuszowe WROśnij we WROcław. Posadziliście 300 drzew i bawiliście się na pikniku [DUŻO ZDJĘĆ]

WROśnij we WROcław - jesień 2022. W sobotę, 22 października po raz 10. sadziliście drzewa dla swoich pociech. W sumie 300 drzew zazieleniło ulicę Rdestową. Dodatkowo wrocławianie bawili się na rodzinnym pikniku: było ognisko i wspólne pieczenie ziemniaków oraz kiełbasek, zabawy konkursy, malowanie i prezenty. Zobaczcie zdjęcia z jubileuszu WROśnij we WROcław.

Reklama

WROśnij we WROcław to już wrocławska specjalność i tradycja. Akcja, zapoczątkowana w 2017 r., obchodziła w sobotę, 22 października swój jubileusz - 10. edycję. W sumie w ciągu kilku lat stolica Dolnego Śląska, dzięki WROśnij, wzbogaciła się o ok. 2500 drzew.

Kiedy zaczynaliśmy w 2017 roku zależało nam na aktywizacji mieszkańców, wtedy kilkanaście, kilkadziesiąt osób bawiło się z nami na WROśnij. Od kilku lat, dwa razy do roku, miasto sadzi po 300 drzew i są tysiące zainteresowanych. Robimy coś dla naszej planety, dla naszego miasta, do tego razem i jeszcze można mieć z tego niezłą zabawę
Dominik Kłosowski, miejski radny i pomysłodawca akcji

Tym razem akcja przeznaczona była dla dzieci urodzonych w latach 2021–2022.

Zobaczcie zdjęcia z jubileuszowej edycji WROśnij we WROcław

Tym razem wrocławianie znów zasadzili 300 drzew, a oprócz tego dobrze bawili się na rodzinnym pikniku.

Galeria zdjęć

– Super pomysł. Bardzo nam się podoba, że nasza Iga została patronką drzewa. Będziemy je teraz odwiedzać – opowiadali szczęśliwi Joanna i Bartłomiej Zasiadczyk z Kozanowa.

W naszej galerii możecie zobaczyć zdjęcia zarówno ze wspólnego sadzenia, jak i zabaw podczas pikniku. Dzieci mogły malować terakotowe doniczki, budki dla ptaków i na drewnie. Do zdobycia były atrakcyjne gadżety. Nie zabrakło również wspólnego ogniska i baniek mydlanych.

WROśnij we WROcław – tysiące drzewek, aby uczcić narodziny dziecka [LOKALIZACJE]

Projekt „WROśnij we WROcław” polega na sadzeniu drzewek, których patronami zostają najmłodsi wrocławianie, ale oczywiście przede wszystkim celem jest powiększanie przestrzeni zieleni we Wrocławiu.

Trwa nieprzerwanie od 2017 roku. Przez ten czas już ponad 2000 drzewek ma swoich patronów, którymi są mali wrocławianie. Rodzina otrzymuje certyfikat potwierdzający udział w projekcie, a także lokalizację drzewka, które może odwiedzać.

Galeria zdjęć

Dzięki wspólnej akcji we Wrocławiu przybyło do tej pory już 2418 drzew:

Akcję WROśnij we WROcław organizują Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego i Zarząd Zieleni Miejskiej we Wrocławiu, a partnerem jest MPK Wrocław.

Posłuchaj podcastu

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl