wroclaw.pl strona główna Najświeższe wiadomości dla mieszkańców Wrocławia Dla mieszkańca - strona główna

Infolinia 71 777 7777

-3°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: poniżej normy

Dane z godz. 08:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Dla mieszkańca
  3. W weekend 21-22 października Wrocławski Festiwal Gier Planszowych GRATISLAVIA. Wstęp wolny

Wrocławski Festiwal Gier Planszowych GRATISLAVIA to najstarszy festiwal gier planszowych w Polsce. Już w najbliższy weekend 21-22 października odbędzie się jego 25. edycja. W Strefie Kultury Studenckiej Politechniki Wrocławskiej przy ul. Hoene-Wrońskiego 10 we Wrocławiu będziemy mogli przetestować różne gry, wypożyczyć je lub kupić. Wstęp wolny! Zobaczcie też zdjęcia z poprzednich edycji!

Reklama

Planszówki są coraz popularniejsze. I nie ma się co temu dziwić! To świetny sposób na spędzenie wolnego czasu w gronie znajomych, rodzinie, parze czy nawet solo. Z jednej strony zabawa, z drugiej czynność pozwalająca popracować naszym szarym komórkom. Dla tych, którzy już w grach planszowych „siedzą” od dawna, ale także dla osób, które dopiero chcą wejść w to hobby dobrym pomysłem jest odwiedzić planszowy festiwal. Jednym z nich jest Gratislavia!

Wrocławski Festiwal Gier Planszowych Gratislavia 2023 – każdy znajdzie coś dla siebie!

Wrocławski Festiwal Gier Planszowych został stworzony przez nieformalną grupę miłośników planszówek w 2008 r. Było to pierwsze takie wydarzenie na Dolnym Śląsku, a drugie w Polsce. Od tego czasu odbyły się 24 edycje imprezy (w tym jedna online w trakcie pandemii). Od 2011 roku grupa działa już jako Stowarzyszenie Klub Koloseum, a od 2016 r. festiwal organizowany jest we współpracy ze Strefą Kultury Studenckiej Politechniki Wrocławskiej.

Dzięki wieloletniej współpracy z wydawcami gier nasza wypożyczalnia liczy sobie około 700 tytułów, wśród których są zarówno gry dla osób, które dopiero próbują poznać świat gier planszowych, jak i dla doświadczonych graczy. Niezależnie od wieku i doświadczenia - każdy podczas festiwalu znajdzie coś dla siebie
Sylwia Welc, prezes Stowarzyszenia Klub Koloseum.

Gratislavia 2023 - co w programie?

W programie Gratislavii m.in.:

  • prezentacje gier wydawnictw: Albi, Czacha Games, Dottka, Egmont, Fox Games, Galakta, Lucky Duck Games, Lucrum Games, Nasza Księgarnia, Ogry Games (tylko niedziela), Piatnik, Rebel, Smart Flamingo,
  • nauka w gry: GO - prowadzona przez Klub Go nad Odrą (tylko sobota) i Shōgi - prowadzona przez Fundację Przyjaźni Polsko-Japońskiej NAMI,
  • prezentacja systemów bitewnych: Conquest: The Last Argument of Kings, Bogowie Wojny: Togo,
  • warsztaty malowania figurek (sobota 11.00 i 14.30, niedziela 11.00) prowadzone przez Bolter.pl,
  • prezentacja inicjatywy Poczta Planszówkowa.

Przez cały festiwal Gratislavia działać będzie wypożyczalnia Stowarzyszenia Klub Koloseum z ok. 1000 tytułów.

– W wypożyczalni, oprócz kolekcji Stowarzyszenia, znajdziecie też gry kandydujące do tytułu Planszowa Gra Roku oraz nowości przekazane przez fundatorów gier bieżącej edycji festiwalu - Portal Games Polska oraz Winning Moves Polska – zapewniają organizatorzy.

Galeria zdjęć

Stowarzyszenie Klub Koloseum przygotowało też konkurs dla uczestników, w którym można wygrać gry planszowe - na każdy dzień festiwalu przygotowano osobną pulę nagród!

– Jeśli zaś upatrzycie sobą jakąś grę, którą koniecznie będziecie chcieli zabrać ze sobą do domu, to będziecie mogli ją kupić na stoisku wydawcy lub w sklepie Abonde Games – dodają organizatorzy.

Gratislavia – sprawdź godziny otwarcia w sobotę i w niedzielę

Wrocławski Festiwal Gier Planszowych Gratislavia możecie odwiedzić w godzinach 10.00-20.00 (sobota, 21 października) i 10.00-18.00 (niedziela, 22 października).

Więcej informacji o Wrocławskim Festiwalu Gier Planszowych Gratislavia na stronie wydarzenia oraz na Facebooku.

Posłuchaj podcastu

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl