Zderzenie tramwajów na Kazimierza Wielkiego: są poszkodowani

Do zderzenia doszło po godz. 9.00 na ul. Kazimierza Wielkiego, między skrzyżowaniem z ulicą Widok a tzw. placem Dominikańskim. Tramwaj linii 33 uderzył w tył tramwaju linii 10, stojącego na światłach przed placem. 12 osób zostało poszkodowanych. Linie 3, 4, 10, 23, 33 jeździły objazdem przez ul. Teatralną. Ok. godz. 11.00 tramwaje wróciły na stałe trasy.


1 osoba poważniej ranna i 6 z lekkimi obrażeniami trafiło do szpitali, 3 osoby skorzystały na miejscu z pomocy ratowników medycznych i zostały zwolnione do domu  – taki jest na chwilę obecną bilans zderzenia dwóch tramwajów w centrum Wrocławia. Do zdarzenia doszło po godzinie 9.00. Tramwaj linii 33 najechał na tramwaj linii 10.

Motorniczowie zostali przebadani na obecność alkoholu w wydychanym powietrzu. Byli trzeźwi. MPK zabezpieczyło wszelkie materiały niezbędne do wyjaśnienia przyczyn tego zdarzenia. Jutro w obecności biegłego zostanie także przeprowadzone badanie sprawności technicznej obydwu tramwajów. Materiały te pozostaną do dyspozycji policji, która będzie w tej sprawie prowadziła dochodzenie.

Zgłoś uwagę