Zawody Pucharu Świata w Łucznictwie

Ponad 300 łuczników z 45 krajów przyjechało do Wrocławia, by rywalizować w kategoriach łuku klasycznego, łuków bloczkowych i w zawodach drużynowych. Trwają zawody Pucharu Świata z Łucznictwie w ramach III Rundy cyklu World Archery.

  • fot: archiwum

  • Fot: archiwum


Trwają już eliminacje i kwalifikacje do finałów, które potrwają do 14 sierpnia. Areną zmagań będą Pola Marsowe , teren Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu, al. Ignacego Jana Paderewskiego 35. Zawody finałowe rozegrane zostaną na Pergoli koło Hali Stulecia 15 i 16 sierpnia w godzinach 11.00-13.00 oraz 15.00-17.00. Wstęp jest bezpłatny.
 
Oprócz wspaniałego widowiska światowej rangi, ekipa The World Games przygotowała liczne atrakcje dla kibiców - konkursy wiedzy o sportach TWG 2017, pokazy filmów w technologii wirtualnej rzeczywistości, dzięki którym można znaleźć się w centrum rywalizacji sportowej i  poznać dyscypliny Igrzysk. Nie zabraknie również  Jasia i Małgosi – maskotki Igrzysk.
 
Łucznictwo to jedna z konkurencji Światowych Igrzysk Sportowych The World Games 2017, które będą rozgrywane we Wrocławiu. World Archery jest organizacją zajmującą się łucznictwem olimpijskim oraz paraolimpijskim, której misją jest „promowanie łucznictwa w każdym zakątku świata w zgodzie olimpijskimi ideałami”. Przedstawiciele światowej federacji nie wykluczają, że Wrocław stanie się stałym punktem na mapie rozgrywanych zawodów World Archery Cup.

Zgłoś uwagę