#Wroclawbadaruch - już ponad 1600 osób wypełniło ankiety w projekcie

Pilotażowe badania ruchu prowadzone przez Miasto we współpracy z firmą Smart Citizen na cieszą się dużym zainteresowaniem. Badania rozpoczęły się  28 października na osiedlu Gądów-Popowice Południowe. Ankiety są dostępne również on-line. Obecnie liczba wypełnionych ankiet wynosi ponad 1600! Ankiety można nadal wypełniać!


- Zainteresowanie badaniem pokazuje, jak bardzo mieszkańcy Wrocławia są zaangażowani w sprawy miasta oraz jak ważny jest temat zrównoważonego transportu - mówi Robert Bednarski z Biura SmartCity i Zarządzania Projektami UM Wrocławia. 

Przeprowadzany obecnie pilotaż ma na celu przetestowanie nowej technologii, sprawdzenie jej skuteczności i oszacowanie oszczędności finansowych miasta po zastosowaniu alternatywnej metody. Jeśli nowa technologia przeprowadzania kompleksowych badań ruchu sprawdzi się i pozwoli zaoszczędzić wystarczająca ilość środków finansowych, przeprowadzanie badań ruchu możliwe będzie znacznie częściej niż raz na pięć lat, jak ma to miejsce do tej pory. Zwiększenie częstotliwości badań umożliwi nie tylko regularne poprawianie komfortu miejskich podróży Wrocławian i rozwój zrównoważonego transportu miasta, ale także weryfikację jak wprowadzone zmiany wpłynęły na satysfakcję mieszkańców naszego miasta. - Poza samymi danymi z ankiet, wielu mieszkańców przesyła nam dodatkowe informacje. Ich spostrzeżenia dotyczące aktualnej sytuacji transportu we Wrocławiu oraz ich pomysły na to co można poprawić w komunikacji miejskiej czy samej ankiecie - mówi Piotr Sędzik z Smart Citizen.

Badanie przeprowadzane jest online, a każdy może wziąć w nim udział wchodząc na stronę: wroclawbadaruch lub klikając w jeden z postów opublikowanych na Facebooku Ośrodka Badań Miejskich. Mimo, że badanie w całości wypełniane jest online “Wrocław bada ruch” nie wyklucza osób starszych, których obecność w mediach społecznościowych jest ograniczona. Dla tych przygotowano punkty ankieterskie, które będą pojawiać się w obrębie osiedla Gądów-Popowice Południowe przez cały miesiąc trwania pilotażu. Ankieterzy, oznaczeni identyfikatorem i logiem “Wrocław bada ruch”, będą czekać na mieszkańców Gądowa w okolicy hali targowej Tęcza, pod kościołami i miejscowymi dyskontami takimi jak Biedronka, Lidl, a także doskonale znany mieszkańcom Gądowa - Dom Handowy Astra. Każdy mieszkaniec Wrocławia będzie mógł wziąć udział w badaniu w towarzystwie ankietującego.

- Chcemy bardzo podziękować wszystkim zaangażowanym te dane są bardzo cenne zarówno dla rozwoju samego badania, jak i zrównoważonego transportu miasta - mówi Monika Kozłowska-Święconek, dyrektor Biura Zrównoważonej Mobilności UM Wrocławia.

Czytaj więcej: Wrocław bada ruchZgłoś uwagę