Weekend w Europejskiej Stolicy Kultury [11-12 czerwca]

Wielkie widowisko plenerowe „Flow”, gra miejska, w której można wygrać wycieczkę do Berlina, Festiwal Dobrego Piwa, koncerty, wystawy, w tym pokaz prac pioniera abstrakcji Wacława Szpakowskiego – to atrakcje, które czekają nas w najbliższy weekend (10-12 czerwca) we Wrocławiu.


Europejska Stolica Kultury przyspiesza. W ten weekend nie będziemy narzekać na brak wydarzeń.

„Flow” - płyń z duchem i atmosferą miasta

- W sobotę opowiemy o mniejszościach, które pomogły budować Wrocław – opowiada Chris Baldwin, kurator ESK i twórca „Flow”. – Już w tej chwili trwają próby artystów z Izraela, Niemiec, Czech i Ukrainy, przygotowuje się też kilkaset osób śpiewających w chórze i grających w orkiestrze. Zagrają „Wrocławską kantatę” podczas wieczornej odsłony „Flow” skomponowanej przez Pawła Romańczuka.

Flow - performerskie widowisko na Odrze

Flow - performerskie widowisko na Odrze

Spotkania / W plenerze / Dla wszystkich / Happeningi / Sztuki wizualne / ESK / Performance
Termin 11 czerwca 2016 od 11:00 do 20:00

Miejsce Wrocław - różne lokalizacje wg programu dnia

Zobacz

„Flow” trwać będzie przez cały dzień. W czterech strefach będą pokazy tańca, performance, spektakle i happeningi związane z historią Wrocławia. W centrum stanie też 21 szaf w ramach projektu „Puk, puk… Kto tam?”. Będą w nich kartki, na których mieszkańcy mogą napisać historię swojej rodziny. Opowieści zostaną wykorzystane podczas wydarzenia zamykającego ESK Wrocław 2016.

- Wieczorem zapraszamy wszystkich nad Odrę, gdzie rzeka i budynki na Ostrowie Tumskim stworzą niezapomnianą scenografię tego wieczoru – dodaje Mary Sadowska, asystentka Chrisa Baldwina. – Zabierzcie dzieci, dziadków, weźcie kanapki i termosy i płyńcie z duchem i atmosferą miasta. Wstęp na „Flow” jest wolny, jednak na wydarzenia w Ogrodzie Botanicznym trzeba odebrać bezpłatne wejściówki w kasie.

Z powodu „Flow” w sobotę w godz. Od 20 do 23.30 będą wprowadzone zmiany w komunikacji w centrum miasta, będzie też wprowadzona dodatkowa komunikacja dla uczestników widowiska plenerowego.

„Flow" - zmiany w komunikacji

Pozytywką do Berlina

„Pozytywka – miejski instynkt gry” to hasło weekendu w Goethe-Institut Pop Up Pavillon na pl. Nowy Targ. Podczas weekendu zaplanowano tam koncert niemieckiej gwiazdy ambitnego rapu Kaptn Peng, spotkanie z pisarzem Florianem Wernerem, a w niedzielę grę miejską „Tryb Awaryjny”, w której główną wygraną jest wycieczka do Berlina.

Goethe-Institut Pop Up Pavillon

Goethe-Institut Pop Up Pavillon

Spotkania / W plenerze / Dla seniorów / Dla dzieci / Dla wszystkich / Akcje społeczne / Happeningi / Muzyka / Literatura / Architektura / Sztuki wizualne / ESK / Teatr / Promowane wydarzenia / Performance
Termin od 22 kwietnia 2016 do 10 lipca 2016

Miejsce Plac Nowy Targ

Zobacz

Piwosze przy Stadionie Wrocław

Festiwal Dobrego Piwa trwać będzie przez cały weekend na esplanadzie Stadionu Wrocław. – Aż 400 rodzajów lanego piwa ze 150 browarów, 68 stoisk, 800 rodzajów piw butelkowanych – zachwala atrakcje Elżbieta Lenczyk, dyrektor CK Zamek, organizator imprezy. – Zapraszamy na plażę, a także na koncerty w strefie muzyki, gdzie wystąpią m.in. Jan Samołyk, Hurt i Apteka. Nie zabraknie dyskusji panelowych o turystyce piwnej, będzie też scena kulinarna, na której szefowie wrocławskich kuchni pokażą jak wykorzystać piwo w potrawach.

Wrocławski Festiwal Dobrego Piwa

Wrocławski Festiwal Dobrego Piwa

Eventy / Piknik / W plenerze / Dla wszystkich / ESK / Promowane wydarzenia
Termin od 10 czerwca 2016 do 12 czerwca 2016

Miejsce Stadion Wrocław

Zobacz

Sztuka improwizowana

Już od czwartku, 9 czerwca, można przekonać się, jakie są najważniejsze zjawiska i trendy w sztuce improwizowanej. Program AOI to koncerty i performance mistrzów gatunku, konkurs KREACJE dla młodych artystów, warsztaty improwizacyjne, projekcje filmów, wystawa.

Art Of Improvisation – Creative Festival

Art Of Improvisation – Creative Festival

Performance / Wystawa / Muzyka / ESK / Teatr / Performance
Termin od 9 czerwca 2016 do 12 czerwca 2016

Miejsce Centrum Kultury Agora we Wrocławiu

Zobacz

Prekursor abstrakcji

W Muzeum Miejskim w Pałacu Królewskim będzie można zobaczyć wystawę artysty, którego twórczość doczekała się uznania dopiero po jego śmierci – „Wacław Szpakowski (1883-1973) Linie rytmiczne”. Wystawa będzie czynna do końca lipca. – Rysunki Szpakowskiego można umiejscowić pomiędzy sztukami wizualnymi, muzyką i matematyką, dlatego na wystawie będzie można posłuchać muzyki inspirowanej jego rysunkami przypominającymi partytury, zobaczyć animacje, a nawet samemu namalować linię zgodną z algorytmami odczytanymi z rysunków artysty. Służyć temu będzie specjalna instalacja – mówi Elżbieta Łubowicz, kurator wystawy.

Wacław Szpakowski (1883–1973): „Linie rytmiczne”

Wacław Szpakowski (1883–1973): „Linie rytmiczne”

Wernisaż / Wystawa / Sztuki wizualne / ESK
Termin od 8 czerwca 2016 do 31 lipca 2016

Miejsce Oddział Muzeum Miejskiego - Pałac Królewski

Zobacz

Subiektywny Atlas Ptaków

W ramach działań Eco Expanded City Centrum Sztuki Wro zaprasza na spacery ornitologiczne ze szkicownikiem w ręku, których przewodniczkami będą Lena Czerniawska i Hanna Sztwiertnia. Uczestnicy będą oglądać i słuchać ptaków, które swoim wyglądem, sposobem latania, śpiewem i zamieszkiwanym środowiskiem zainspirują ich do rysowania – rysowania, jako wyjątkowego sposobu zapamiętania i zanotowania spaceru. Za pomocą notatek, szkiców, skojarzeń i obserwacji każdy stworzy swój subiektywny atlas ptaków.

Subiektywny Atlas Ptaków

Subiektywny Atlas Ptaków

Dla dzieci / Spacery i wycieczki / Dla wszystkich / Sztuki wizualne / ESK
Termin od 11 czerwca 2016 do 27 sierpnia 2016

Miejsce Centrum Sztuki WRO - WRO Art Center

Zobacz

O mieście dla pieszych

Przedłużeniem weekendu będą wydarzenia związane z architekturą – spotkanie z cyklu „Duże A_Przestrzeń dla piękna: Natura – Społeczność – Architektura” (13.06) we Wrocławskim Centrum Kongresowym. O „mieście dla pieszych” będzie opowiadać wybitny holenderski architekt Kees Christiaanse z firmy KCAPArchitects&Planners.

Duże A_Przestrzeń dla piękna: Natura – Społeczność – Architektura

Duże A_Przestrzeń dla piękna: Natura – Społeczność – Architektura

Wykład / Dla seniorów / Dla wszystkich / Architektura / ESK
Termin od 7 marca 2016 do 10 października 2016

Miejsce Wrocław - różne lokalizacje wg programu dnia

Zobacz


Zgłoś uwagę