Multimedialna ekspozycja „Play the Music – od fizyki do muzyki” prezentowana jest w Ogrodzie Doświadczeń Humanitarium na Praczach Odrzańskich od 19 października. W ciągu miesiąca odwiedziło ją ponad 5,5 tysiąca osób.
- Wystawę odwiedzają głównie gimnazjaliści i licealiści, ale przychodzą także całe rodziny – podkreśla Kamila Rak, kierowniczka Humanitarium.
Wystawa zaprojektowana przez pracownika naukowego British Museum jest złożona z 28 interaktywnych stanowisk. Podzielono je na kilka działów. W pierwszych można poznać zasady powstawania dźwięku i jego odbioru przez ludzkie ucho. Na kolejnym widzowie sami biorą aktywny udział w produkcji dźwięków w różnych formach oraz ich modelowaniu. Inne stanowiska pozwalają sprawdzić na podstawowym poziomie poczucie rytmu, talenty wokalne. Osobny dział tworzą stanowiska dotyczące m.in. najważniejszych płyt w historii muzyki rozrywkowej oraz zobaczyć legendarne studio nagraniowe Abbey Road Studios.
Wystawie towarzyszą dodatkowe atrakcje i wydarzenia. Lekcje śpiewania kołysanek prowadzili wrocławscy filharmonicy, natomiast w listopadzie i foniatrzy badali słuch dzieciom, które przyszły do Humanitarium.
Na czwartek 5 grudnia planowane jest spotkanie z Piotrem Metzem, dziennikarzem muzycznym, byłym dyrektorem muzycznym RMF FM. Pokaże on okładki płyt z prywatnej kolekcji zaprojektowanych przez Andy’ego Warhola. Otwarcie wystawy „Warhol Covers” w Humanitarium (ul. Stabłowicka 157a) o godz. 17.
wto