Sportowy rozkład jazdy na weekend [02-03.02]

Przed nami pierwszy weekend lutego. Sprawdźcie, gdzie i z kim zagrają w najbliższych dniach wrocławskie drużyny.


Sobota, 1 lutego

FutureNet Śląsk Wrocław – KS Księżak Syntex Łowicz, godz. 18.00, hala AWF

Po zdeklasowaniu SKK Siedlce zawodnicy FutureNet Śląska Wrocław w sobotę, w hali AWF, podejmą kolejnego beniaminka drużynę KS Księżak Syntex Łowicz. W pierwszym spotkaniu pomiędzy obiema drużynami Śląsk łatwo pokonał Księżaka 100:77. Po tamtej porażce z posadą trenera Syntexu pożegnał się Robert Kucharek.

fot. wks-slask.eu

Obecnie sobotni przeciwnik Wojskowych z bilansem 8-12 zajmuje 12. miejsce w tabeli, choć trzeba przyznać, że do 8. pozycji, premiowanej grą w fazie play-off, strata jest niewielka. W zupełnie innych nastrojach do tego pojedynku szykują się podopieczni Radosława Hyżego, którzy po ostatnim zwycięstwie z SKK wrócili na fotel lidera i nadal kontynuują swój marsz w stronę PLK.

Mickiewicz Kluczbork – KS Gwardia Wrocław, godz. 18.00

Siatkarze Gwardii Wrocław po raz kolejny wyruszają w podróż po punktową zdobycz. Przed tygodniem podopieczni Piotra Lebiody zwyciężyli w Sulęcinie, wracając do Wrocławia z dwoma oczkami, a tym razem wybiorą się do Kluczborka, gdzie już w najbliższą sobotę zmierzą się z miejscowym UKS-em.

fot. gwardiawroclaw.pl

Zespół Mariusz Łysiaka z 21 punktami na koncie zajmuje obecnie 12. miejsce w tabeli I ligi. Dotychczas zawodnicy Mickiewicza wygrali zaledwie sześć spotkań, jednak trzeba przyznać, że ich najmocniejszą bronią jest element zaskoczenia. O tym mogą świadczyć m.in. wygrane pojedynki ze Stalą Nysa czy BBTS-em Bielsko-Biała.

Jednak o formę wrocławian możemy być spokojni, gdyż do dobrej dyspozycji wraca wrocławski lider Kamil Maruszczyk, który w ostatnim czasie zmagał się z kontuzją stawu kolanowego. W ostatnim meczu z STS Olimpią Sulęcin zdobył aż cztery asy serwisowe, będąc jednocześnie doskonałym wsparciem dla atakującego Michała Superlaka. Maruszczyk zakończył ostatnie spotkanie z dorobkiem 19 punktów.

Warto także przypomnieć, że w poprzednim spotkaniu pomiędzy Gwardią a Mickiewiczem zdecydowanie górą byli wrocławianie, pokonując wówczas przyjezdnych 3:0. Miejmy nadzieję, że tym razem będzie podobnie.

Pozostałe wydarzenia:

  • Budowlani Łódź – #Volley Wrocław, 2 lutego, godz. 17.00 (siatkówka kobiet)
  • Kotwica Kołobrzeg – WKK Wrocław, 2 lutego, godz. 18.00 (koszykówka mężczyzn)
  • Śląsk Wrocław – SFC Opava, 3 lutego, stadion ul. Oporowska - zamknięty dla kibiców (sparing)


Zgłoś uwagę