wroclaw.pl strona główna Wrocław Rozmawia - partycypacja, konsultacje, rewitalizacja, NGO Wrocław Rozmawia - strona główna

Infolinia 71 777 7777

1°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: niekorzystna

Dane z godz. 10:00

wroclaw.pl strona główna
  1. wroclaw.pl
  2. Wrocław Rozmawia
  3. Weź miasto w swoje ręce! Wystartował lutowy nabór do Mikrograntów
Na zdjeciu dzieci w koronach z kartonu, bawiące się wycinankami, uczestniczące w projekcie "Sobotnie teatranki" - Mikrogranty 2021. Zdjęcie ilustracyjne. Artur Miściorak
Na zdjeciu dzieci w koronach z kartonu, bawiące się wycinankami, uczestniczące w projekcie "Sobotnie teatranki" - Mikrogranty 2021. Zdjęcie ilustracyjne.

Przez najbliższe dwa tygodnie możecie zgłosić swoje pomysły na społeczne działania w całym mieście. Jak spędzić nadchodzącą wiosnę na wrocławskich osiedlach? - Najlepiej poznając się z sąsiadami i sąsiadkami z najbliższej okolicy - przekonują koordynatorzy i koordynatorki Mikrograntów.

Mikrogranty to ogólnomiejski program wsparcia oddolnych inicjatyw, będący szansą na realizację pomysłów z zakresu animacji, rekreacji, aktywizacji społecznej, edukacji, sztuki oraz wszelkich aktywności o charakterze kulturotwórczym i wzmacniającym więzi. To świetna okazja, by rozpocząć swoją przygodę z sąsiedzką aktywnością – przy pełnym wsparciu Wrocławskiego Instytutu Kultury i Fundacji Umbrella.

Kto może się zgłosić do Mikrograntów?

W trwającym od 1 do 15 lutego naborze można wziąć udział, wybierając jedną z trzech ścieżek: dla osób fizycznych (również tych prowadzących działalność gospodarczą) i grup nieformalnych, dla grup młodzieżowych, czyli osób od 13 do 21 roku życia, oraz dla organizacji pozarządowych działających do 5 lat oraz starszych, których przychód za ostatni, zamknięty rok obrotowy nie przekroczył 3 tysięcy złotych brutto. Co ważne, swoje propozycje mogą zgłaszać również osoby bez stałego meldunku w mieście – wystarczy chcieć działać w jego granicach. 

Jakie pomysły wchodzą w grę?

Zespół Mikrograntów nie tematyzuje programu – ważne, by zgłaszane projekty angażowały do wspólnego działania mieszkańców i mieszkanki tej samej ulicy, podwórka, czy też osiedla. Mogą to być różnego rodzaju sąsiedzkie warsztaty, plenerowe pokazy czy wycieczki rowerowe lub piesze skierowane do społeczności lokalnej. Program to także przestrzeń na realizację inicjatyw, będących okazją do poznania się w międzykulturowym, przyjaznym gronie – takich, które włączają osoby z doświadczeniem uchodźczym i migranckim. 

Wybrane projekty otrzymają wsparcie finansowe (od 1 do 10 tysięcy złotych brutto w zależności od ścieżki), a także pomoc organizacyjną, promocyjną, administracyjną i logistyczną. Jak zgłosić swój pomysł? Wystarczy między 1 a 15 lutego wypełnić jeden z formularzy przeznaczonych dla trzech różnych ścieżek, dostępnych na stronie www.wroclaw.pl/mikrogranty. Wybrane przez komisje inicjatywy ogłoszone zostaną 10 marca.

Przygotuj się – weź udział w szkoleniach!

W DNA Mikrograntów jest edukacja – zespół udziela pomocy na każdym etapie przygotowań i realizacji projektów. Za nami szereg spotkań informacyjnych, a przed nami szkolenia dla każdej ze ścieżek, podczas których uczestniczki i uczestnicy dowiedzą się, jak dobrze opisać swój pomysł we wniosku:

  • 2.02, 17:30 | Mikrogranty dla osób fizycznych i grup nieformalnych | zapisy: https://bit.ly/MikroWIK-webinar-zapisy lub mikrogranty[at]instytutkultury.pl | Webinar
  • 2-3.02, 17:00 | Mikrogranty NGO | zapisy: https://bit.ly/MikroNGO-szkolenie-zapisy | szkolenie stacjonarne, Centrum Sektor 3
  • 7.02, 16:30 | Mikrogranty młodzieżowe | zapisy: mikrograntymlodziezowe[at]fundacja-umbrella.org.pl | Szkolenie stacjonarne, Centrum Sektor 3

Podczas warsztatów koordynatorzy i koodrynatorki zespołu przedstawią zasady programu, a przede wszystkim omówią wniosek na podstawie zrealizowanych już projektów. W trakcie naboru swoje pomysły można konsultować także mailowo oraz telefonicznie – pod adresami i numerami publikowanymi na stronach Wrocławskiego Instytutu Kultury oraz Fundacji Umbrella.

Mikrogranty - przydatne dokumenty

Wszystkie szczegóły, terminy konsultacji oraz dokumenty niezbędne do przygotowania się do naboru (regulaminy, wzory wniosków, materiały pomocnicze) można znaleźć na stronach ścieżek:

Źródło: materiały organizatorów

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl