wroclaw.pl strona główna Wrocław Rozmawia - Partycypacja, konsultacje, rewitalizacja, NGO Wrocław Rozmawia - strona główna

Infolinia 71 777 7777

10°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 03:55

wroclaw.pl strona główna
  1. wroclaw.pl
  2. Wrocław Rozmawia
  3. Sztuka z sąsiedztwa – poznaj autorów osiedlowych inicjatyw. Artystyczne projekty tuż za rogiem. Co w programie?

A gdyby tak zlokalizować działające na osiedlach kulturalno-społeczne inicjatywy, przywitać osoby, które dały im początek i poznać ich metody pracy? Dzięki udziałowi w projekcie „Sztuka sąsiedztwa – forum artystycznych działań lokalnych” uczestnicy przekonają się, że artystyczne projekty istnieją tuż za rogiem. Zapisy na wydarzenia, które odbędą się między 8 a 15 października, właśnie ruszyły. Jak się zapisać?

8 października – spotkania w Barbarze, ul. Świdnicka 8B

Magdalena Kreis, założycielka nieregularnika ZIN Ołbin oraz Maciej Kowalczyk i Marcin Dominiak z Procesu Postaci opowiedzą o tym, jak angażować i animować najbliższe otoczenie przy pomocy narzędzi artystycznych.

Maciej Janus podzieli się historią o klimatycznej Galerii Magiel, a Maciej Zarański, gospodarz Drukarni przy Otwartej 12, wytłumaczy, dlaczego najlepsze zamówienia powstają dzięki rozmowom i wspólnej wymianie pomysłów.

Z kolei Iwona Kałuża z BWA Wrocław opowie o projekcie opartym na opowieściach i wspomnieniach mieszkańców Kościuszkowskiej Dzielnicy Mieszkaniowej.

8 października będzie też okazją, by inspiracji do działań poszukać poza granicami Wrocławia. Tego dnia zaprezentują się również oryginalne, niszowe inicjatywy z innych miast – chociażby introligatorski projekt Notesy z Łukowa czy artystyczno-aktywistyczny kolektyw Guerilla Architects z Berlina. Zwieńczeniem prezentacji będzie dyskusja. Wszystkie wystąpienia mają być tłumaczone na PJM.

9 października – wizyty studyjne w czterech ciekawych miejscach

Najłatwiej zrozumieć sposób funkcjonowania danego miejsca, przekraczając jego próg. Dlatego 9 października uczestników czekają aż cztery wizyty studyjne. Odwiedziny w MiserArt będą wglądem w przestrzeń wspólnej pracy osób bezdomnych, streetworkerów, artystów i rzemieślników, a wizyta przy ołbińskim NOWYM ZŁOTYM przybliży sposób działania tej nietypowej inicjatywy wystawienniczej. Natomiast w Macondo i Pracowni Witryna okaże się, co znaczy tworzyć i spędzać czas w prawdziwie domowej atmosferze.

12 i 15 października – warsztaty ze współpracy ze społecznością lokalną

„Sztuka sąsiedztwa” jest zarówno dla tych, którzy już działają na osiedlu w obrębie sztuki, jak i dla tych, którzy dopiero chcieliby to robić. Okazją do zdobycia konkretnych kompetencji będą warsztaty – 12 i 15 października. Podczas spotkań Edyta Ołdak i Pamela Bożek przygotują uczestników do współpracy ze społecznością lokalną.

Sztuka z sąsiedztwa - wstęp wolny, ale obowiązują zapisy

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny, ale liczba miejsc jest ograniczonaformularz rejestracyjny znaleźć można TUTAJ.

Organizatorem wydarzenia jest Wrocławski Instytut Kultury. Partnerzy: BWA Wrocław Galerie Sztuki Współczesnej, Convivium Berlin e.V., Fundacja Katarynka, SCAL Wrocław – Sieć Centrów Aktywności Lokalnej, Radio LUZ, NN6T. Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury Kultura – Interwencje. Edycja 2022.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl

WBO 2024