wroclaw.pl strona główna Wrocław Rozmawia - partycypacja, konsultacje, rewitalizacja, NGO Wrocław Rozmawia - strona główna

Infolinia 71 777 7777

4°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 07:30

wroclaw.pl strona główna
  1. wroclaw.pl
  2. Wrocław Rozmawia
  3. Podsumujmy WBO 2019. Porozmawiajmy o nowych edycjach
ewaluacja WBO 2019, zdjęcie ilustracyjne Wrocław Rozmawia
ewaluacja WBO 2019, zdjęcie ilustracyjne

Konsultacje społeczne edycji 2019 Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego.

Więcej informacji znajdziecie na specjalnej stronie -WBO'19 Ewaluacja

Wrocławski Budżet Obywatelski to nie tylko głosowanie i realizacja projektów. To cały proces angażujący lokalną społeczność. Jest w nim miejsce na dyskusje, organizowanie się, a także ewaluację. Ten ostatni element jest szczególnie ważny, gdyż pozwala dostosowywać Budżet Obywatelski do potrzeb i oczekiwań wrocławianek i wrocławian.

Co będziemy konsultować

Ewaluacja będzie dotyczyć zmian, które można zastosować w krótkiej i dłuższej perspektywie. Te pierwsze dotyczą zasad, które nie są zapisane w Uchwale. Ich modyfikacja może się odbyć poprzez decyzje Prezydenta, a zatem mogą zostać wdrożone już od edycji 2020.

Niektóre warunki przeprowadzania Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego są jednak określone w uchwale Rady Miejskiej Wrocławia z dnia 13 września 2018 o budżecie obywatelskim. Podczas konsultacji zbierzemy opinie również i w tym zakresie. Trzeba jednak pamiętać, że ewentualne zmiany muszą zostać zaakceptowane przez Radę Miejską. Oznacza to, że mogą one zostać wprowadzone dopiero od edycji 2021 i po uzyskaniu aprobaty miejskich radnych. Nie będą natomiast dyskutowane sprawy, które zależą od ustawy o samorządzie gminnym.

Podczas konsultacji jesteśmy otwarci na wszelkie, mieszczące się w wyżej wymienionych ramach opinie. Chcielibyśmy jednak skoncentrować się na następujących zagadnieniach:

  1. Co zadziałało po tegorocznych zmianach, a co nie?
  2. Głosowanie: Głosy papierowe a elektroniczne. Jak zachęcać niegłosujących dotychczas? Głosowanie nieletnich (do 18 roku życia).
  3. Podział kwoty 25 mln na projekty osiedlowe (9 mln) i ponadosiedlowe (16 mln) – czy należy go utrzymać?
  4. Liderzy: Jak pozyskiwać nowych? Jak wspierać przed, w trakcie i po głosowaniu?

Kiedy konsultujemy?

30 października – 20 listopada 2019 r.

Co konsultujemy?

Wrocławski Budżet Obywatelski 2019.

Jaki zakres konsultacji?

Zbierane będą opinie dotyczące funkcjonowania Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego w roku 2019, czyli po zmianach na poziomie ustawy o samorządzie gminnym. Oprócz tego będą zbierane rekomendacje:

Jaki cel konsultacji?

Poznanie opinii mieszkanek i mieszkańców na temat zasad Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego obowiązujących w roku 2019 oraz wypracowanie rekomendacji do zasad obowiązujących w edycji 2020 i 2021.

Jaki efekt konsultacji?

Raport z konsultacji zawierający wytyczne do zmian zasad Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego oraz do uchwały Rady Miejskiej Wrocławia.

Kto konsultuje?

Mieszkanki i mieszkańcy Wrocławia, w tym liderki i liderzy WBO.

Jak konsultujemy?

FORMULARZ OPINII | 30.10–13.11.2019 | dostępny tutaj.

SPOTKANIE WARSZTATOWE | 16 listopada 2019, godz. 10:00–14:00 | Hotel Tumski, Wyspa Słodowa 10 (Barka Tumska)

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl