Konsultacje trwały od 18 marca do 22 kwietnia. Uwagi do projektu Strategii składać można było zarówno elektronicznie, jak i bezpośrednio do Biura Strategii Miasta. Cykl rozmów z mieszkańcami otworzyło (transmitowane na żywo) spotkanie w Barbarze, 25 marca. Jego zapis wideo znajdziecie tutaj.
– Takie spotkania są dla nas bardzo ważne. Szczególnie inspirują nas sugestie, żeby strategię mocniej nasycić konkretem – mówił w Barbarze Łukasz Medeksza, zastępca dyrektora Departamentu Strategii i Zrównoważonego Rozwoju.
Kolejne spotkania zorganizowano na osiedlach: w Centrum Biblioteczno-Kulturalnym FAMA na Psim Polu, we Wrocławskim Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych SEKTOR 3 na Popowicach, w CK Agora na osiedlu Karłowice-Różanka i w Szkole Podstawowej nr 11 na Wojszycach.
Z seniorami, z młodzieżą, z samorządowcami i rektorami wyższych uczelni
Zainteresowanie dokumentem Strategii było spore. Dodatkowe spotkania zorganizowano m.in. dla wrocławskich seniorów (16 kwietnia w Przestrzeni Trzeciego Wieku przy pl. Solidarności) i dla młodzieży. Okazją do tego drugiego stał się Kongres Młodzieży Wrocławia (10 kwietnia). Relację z tego spotkania możecie przeczytać poniżej.
Nad dokumentem pochylili się także członkowie Stowarzyszenia Aglomeracja Wrocławska oraz członkowie Kolegium Rektorów Uczelni Wrocławia i Opola.
Spotkanie konsultacyjne z seniorami
Co dalej z dokumentem Strategii?
Do końca maja gotowy ma być raport z konsultacji, relacjonujący wszystkie uwagi zgłoszone przez mieszkańców. Wiele z nich z pewnością znajdzie odzwierciedlenie w Strategii. Gotowy dokument powinien trafić do Rady Miejskiej Wrocławia jesienią, która następnie będzie głosować nad jej uchwaleniem.
Organizatorem konsultacji było Biuro Strategii Miasta, we współpracy z Wydziałem Partycypacji Społecznej i Fundacją na Rzecz Studiów Europejskich.
Dokumenty związane z projektem Strategii są dostępne online, znajdziecie je w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Wrocławia oraz na stronie Wrocław Rozmawia.