Konsultacje realizuje Fundacja na Rzecz Studiów Europejskich w ramach zadania publicznego współfinansowanego ze środków Gminy Wrocław.
Geneza programu Re-witalizacji i Odnowy historycznej Leśnicy (Re-WiO) wynika z potrzeb zgłaszanych przez samych mieszkańców i mieszkanki oraz obserwowanych wyzwań, przed którymi stoi ta część Wrocławia.
Narady sąsiedzkie będą dotyczyły działań zarówno infrastrukturalnych, jak i społecznych, które mają na celu poprawę jakości życia mieszkańców, szczególnie w dziedzinach: mobilności, przestrzeni publicznej, w tym zieleni, zasobu komunalnego, spraw społecznych, edukacji, kultury i sportu. Każda z tych dziedzin omawiana będzie również pod kątem bezpieczeństwa.
Re-witalizacja to proces. Czas realizacji uzależniony jest od wybranych działań. Podczas narad sąsiedzkich czas poszczególnych działań, które mogą zostać zaplanowane i zrealizowane będzie wstępnie oszacowany i podany mieszkańcom.
Narada sąsiedzka tym różni się od zwykłych spotkań, że w sposób pogłębiony pozwoli na przeanalizowanie konkretnych obszarów związanych z re-witalizacją i odnową historycznej Leśnicy. Następnie umożliwi osobom uczestniczących wybór spośród proponowanych działań te, które ich zdaniem są priorytetowe. Zależy nam, by podczas dyskusji wzięto pod uwagę perspektywy różnych grup społecznych. Takie podejście pozwoli na najlepsze zaplanowanie rozwoju osiedla.
Spotkania narady sąsiedzkiej są otwarte dla wszystkich zainteresowanych mieszkańców i zainteresowanych mieszkanek Leśnicy. Nie jest wymagana rejestracja. Zachęcamy do udziału we wszystkich trzech naradach, pozwoli to na kompleksowe omówienie potrzeb osiedla i ustalenie priorytetów działań.
W pierwszej części spotkania odbędzie się prezentacja dotycząca zgłaszanych obszarów i działań przygotowana przez jednostki merytoryczne odpowiedzialne w Mieście za dany obszar. Następnie przy stolikach odbędzie się moderowana dyskusja, której celem będzie wypracowanie priorytetów w perspektywie krótko- i długoterminowej. Spotkania będą trwały ok. 3 godzin każde. Organizatorzy zapewniają napoje.
Tak. Wyniki narad sąsiedzkich będą dostępne na stronie konsultacji.
Tak, po zakończeniu narad czyli najwcześniej po 17 czerwca będzie można odnieść się do zaproponowanych rekomendacji poprzez formularz elektroniczny dostępny na stronie konsultacji do 6 lipca 2025.
Jako organizatorom zależy nam, aby w konsultacjach mogły uczestniczyć wszystkie zainteresowane osoby.
Jeżeli masz specjalne potrzeby, napisz do nas (adres: konsultacje[at]feps.pl ) najpóźniej 5 dni przed planowanym wydarzeniem, zapewnimy Ci udział w konsultacjach społecznych bezpośredni lub alternatywny.