wroclaw.pl strona główna Wrocław Rozmawia - partycypacja, konsultacje, rewitalizacja, NGO Wrocław Rozmawia - strona główna

Infolinia 71 777 7777

-2°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: poniżej normy

Dane z godz. 10:00

wroclaw.pl strona główna
  1. wroclaw.pl
  2. Wrocław Rozmawia
  3. Co się dzieje w Mikrograntach? Jesienny piknik, mikroszkoła filmowa i warsztaty

Co się dzieje w Mikrograntach? Jesienny piknik, mikroszkoła filmowa i warsztaty

Redakcja www.wroclaw.pl,

Mikrogranty 2021, projekt "Mamy i makramy" fot. Szymon Aleksandrowicz - Strefa Kultury Wrocław
Mikrogranty 2021, projekt "Mamy i makramy"

Nieco niższe niż wcześniej temperatury nie obniżają atmosfery w Mikrograntach. W przedostatnim tygodniu listopada czeka nas zatrzęsienie projektowych propozycji – kilka sympatycznych pożegnań z projektami, ale też nowe początki.

Nakręć autorski film dokumentalny

W piątek 19 listopada ruszają filmowe spotkania projektu „Człowiek z Wielkiej Płyty”, podczas którego powstaną krótkie filmy dokumentalne o mieszkańcach i mieszkankach blokowiska na Gaju.
Na cykl warsztatów, które pomogą im lepiej przygotować się do roli filmowców, organizatorzy zapraszają osoby w wieku 13-19 lat. Pierwsze zajęcia odbędą się właśnie w najbliższy piątek, 19 listopada w Ośrodku Postaw Twórczych przy ul. Działkowej 15. Na spotkania obowiązują zapisy, FORMULARZ zgłoszeniowy znajdziecie TUTAJ.
Szczegóły projektu TUTAJ

Człowiek z Wielkiej Płyty

Człowiek z Wielkiej Płyty

Warsztaty
Termin od 19 listopada 2021 do 26 listopada 2021

Miejsce Ośrodek Postaw Twórczych

Zobacz

„Babciu, dziadku, do dzieła” – warsztaty międzypokoleniowe

Przed nami trzy ostatnie spotkania w międzypokoleniowym gronie na Szczepinie – i jak na finał przystało, czeka nas sporo zabawy. Na warsztatach stolarskich (19.11) w ruch pójdą specjalistyczne narzędzia, dzięki którym własnoręcznie wykonamy drewniane, niezniszczalne zabawki.

Mikrogranty - warsztaty stolarskie

Mikrogranty - warsztaty stolarskie. Fot. Strefa Kultury Wrocław

Dzień później zaopatrzeni w igły i nicie poznamy podstawy krawiectwa tworząc swoje wymarzone torbo-plecaki lub torby zakupowe. A na deser (22.11) czeka nas wspólne malowanie metodą Malort –wszyscy malują co chcą, jak chcą, ile chcą na specjalnie przygotowanych kartkach przyklejonych do ściany.

– Na zajęcia zapraszamy dziadków i babcie z wnuczętami, ale nie tylko. Pary nie muszą bowiem być ze sobą spokrewnione! Jeśli macie sąsiadkę lub sąsiada z klatki, z którymi chcielibyście wspólnie podziałać, to śmiało zabierzcie ich na spotkania – piszą organizatorzy.

Na każde wydarzenie obowiązują zapisy mailowe: mlodsistarsi[at]gmail.com – w wiadomości wpiszcie warsztaty, które Was interesują oraz imiona i nazwiska obu osób.
Więcej informacji TUTAJ

„Babciu, dziadku, do dzieła”

„Babciu, dziadku, do dzieła”

Warsztaty
Termin od 19 listopada 2021 do 22 listopada 2021

Miejsce Klub Promyk

Zobacz

„Mówimy po polsku” – na rowerze!

Z kolei na Ołbinie ponownie będzie okazja, by nie zza biurka i nie z książek, ale podczas praktycznych działań poznawać w międzynarodowym gronie język polski. Tym razem w formule wycieczki rowerowej. Start 20 listopada o godz. 11.00 w parku Stanisława Tołpy.

Na wyprawę organizatorzy zapraszają zarówno migrantki i migrantów mieszkających we Wrocławiu, którzy chcą lepiej poznać język polski, jak i osoby swobodnie rozmawiające w tym języku, ale chętne do poznania innych kultur. Zapisywać możecie się na maila: mowimypopolsku2021[at]gmail.com
Więcej informacji TUTAJ

Mówimy po polsku! Aktywna nauka języka

Mówimy po polsku! Aktywna nauka języka

Warsztaty
Termin 20 listopada 2021 11:00

Miejsce Park Stanisława Tołpy

Zobacz

Dowiedz się, jak żyć w zgodzie z naturą

W weekend na osiedlu Strachocin-Swojczyce-Wojnów odbędą się dwudniowe warsztaty ekologiczne z Agnieszką Gąsiorek. Na spotkaniu dowiecie się m.in., jak zaprojektować bliską sobie przestrzeń (balkony tarasy, ogródki), by przynosiła żywieniowe plony oraz stała się miejscem, gdzie duzi i mali mogą poznać sposoby funkcjonowania natury.  

Spotkania odbędą się w Rewirze Twórczym (ul. Swojczycka 118) – 20 listopada od 15:00 do 19:00 i 21 listopada między 10:00 a 14:00. Udział jest bezpłatny, ale trzeba uczestniczyć w obu spotkaniach. Zapisywać możecie się na maila: permanentne.sasiedztwo[at]gmail.com.
W zgłoszeniu odpowiedzcie na pytanie: dlaczego chcecie wziąć udział w warsztatach? (obowiązuje kolejność zgłoszeń i motywacja).
Więcej o projekcie TUTAJ

Permanentne sąsiedztwo. Warsztaty permakultury dla zrównoważonego i ekologicznego życia miejskiego

Permanentne sąsiedztwo. Warsztaty permakultury dla zrównoważonego i ekologicznego życia miejskiego

Warsztaty
Termin od 20 listopada 2021 do 21 listopada 2021

Miejsce Kawiarenka Społeczna Rewir Twórczy Grupa z Pasją

Zobacz

Joga w kobiecym kręgu na Psim Polu

W tym tygodniu odbędą się też kolejne spotkania projektu „Mapa ciała”– warsztaty dla mieszkanek Psiego Pola”, na których w kobiecym kręgu poruszane są różne zagadnienia dotyczące świadomości ciała i jego relacji z otoczeniem.

Mikrogranty - zajęcia z jogi

Mikrogranty - zajęcia z jogi. Fot. Strefa Kultury Wrocław

Spotkanie, tym razem pod hasłem „Głowa”, odbędzie się 19 listopada od 17.00 w Centrum Aktywności Lokalnej Psie Pole-Zawidawie – tym razem zaznamy chwili relaksu na zajęciach jogi, podczas których dowiemy się, jak ulżyć ciału i umysłowi przez proste ćwiczenia.

Punktem wyjścia będzie ciało i oddech, ale zajęciom towarzyszyła będzie też wzmacniająca, często feministyczna, literatura oraz herstorie uczestniczek i innych kobiet. Nie zapomnijcie o zabraniu mat do ćwiczeń! Na spotkanie obowiązują zapisy mailowe: mapaciala.warsztaty[at]gmail.com
Więcej o projekcie TUTAJ

Mapa ciała: głowa. Warsztaty rozwojowe

Mapa ciała: głowa. Warsztaty rozwojowe

Warsztaty
Termin 19 listopada 2021 17:00

Miejsce Centrum Aktywności Lokalnej Psie Pole-Zawidawie

Zobacz

„Mamy i makramy” – sąsiedzki piknik i ostatnie warsztaty

Dobiega również końca pierwszy w historii mikrograntowy projekt na Muchoborze Małym. W środę (17.11) czeka nas ostatnie makramowe wyplatanie na warsztatach (spotkanie odbędzie się w Filii nr 22 Miejskiej Bibilioteki Publicznej, ul. Chociebuska 8–10).

21 listopada o 11.00 na placu zabaw przy ul. Stanów Zjednoczonych zaplanowano piknik. Dzieci będą mogły zbudować domki dla jeży i owadów, a także wziąć udział w zabawach utrzymanych w duchu leśnej szkoły. Na nieco starszych piknikowiczów czekać będzie osiedlowa giełda roślin, podczas której wymienią sadzonkami roślin domowych, a także ogrodowych. Dodatkowo obejrzymy makramowe prace muchoborskich mam.

Na oba wydarzenia obowiązują zapisy pod mailem: mamyimakramy[at]gmail.com
Więcej informacji TUTAJ

Mamy i makramy

Mamy i makramy

Warsztaty
Termin od 17 listopada 2021 do 21 listopada 2021

Miejsce Miejska Biblioteka Publiczna Filia nr 22

Zobacz

Spotkania dla mam z Karłowic i okolic

Przed nami także kolejne spotkania projektu „Mamo, zadbaj o siebie”, które od początku miesiąca organizują dwie karłowickie mamy: Basia i Justyna. W środę (17.11) trening fitness z wózkiem w Parku Jana Kasprowicza, w poniedziałek (22.11) warsztaty psychologiczne „Przytul siebie” w Centrum Aktywności Lokalnej Duosfera (ul. Bałtycka 8). Obie części tłumaczone są na język angielski, więc do udziału zaproszone są też niepolskojęzyczne mamy. Zapisy na spotkania: mamo.zadbaj[at]wp.pl

Więcej informacji TUTAJ

Mamo, zadbaj o siebie. Warsztaty dla ciała i umysłu

Mamo, zadbaj o siebie. Warsztaty dla ciała i umysłu

Warsztaty
Termin od 22 listopada 2021 do 22 listopada 2021

Miejsce DuoSfera

Zobacz

Twórcze spotkanie dla seniorów na „Podwórku”

W poniedziałek 22 listopada rusza kolejny nowy projekt – tym razem na osiedlu Borek: „Podwórko. Twórcze warsztaty dla seniorów”. - Podczas warsztatów rysunkowych i malarskich wspólnymi siłami przywołamy obrazy osiedla ze wspomnień, a potem przelejemy je na płótno. Zajęcia rozpoczniemy od rozmów, które zainspirują grupę do dalszych działań twórczych. Następnie przy wsparciu studentek i studenta wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych poznamy techniki malarskie, i krok po kroku namalujemy własne obrazy opisywanych osiedlowych podwórek – zapowiadają organizatorzy.

Mikrogranty - zajęcia artystyczne

Mikrogranty - zajęcia artystyczne. Fot. Strefa Kultury Wrocław

Na twórcze spotkania zaproszone są osoby powyżej 50 roku życia. Pierwsze spotkanie 22 listopada o godz. 12.00 w siedzibie Rady Osiedla Borek (ul. Powstańców Śląskich 210-218). Zgłoszenia można przesyłać do 20 listopada na adres: podworko.warsztaty[at]gmail.com lub zgłosić się telefonicznie pod numerem tel. 728 881 859.

Więcej informacji o projekcie i następnych spotkaniach TUTAJ

Podwórko. Warsztaty twórcze dla seniorów

Podwórko. Warsztaty twórcze dla seniorów

Termin 22 listopada 2021 12:00

Miejsce Rada Osiedla Borek

Zobacz

Dla rodzica i malucha na Ołbinie

Plenerowe spotkania dla najmłodszych mieszkańców Ołbina, to mikrograntowy hit z początku roku. Nic więc dziwnego, że i jesienią powraca na osiedle. Tym razem grupa nieformalna „Mamy Ołbin” chce nie tylko stymulować rozwój najmłodszych, ale również zadbać o ich opiekunów, zachęcając do pogłębienia wiedzy parentingowej.

Na sobotę (20.11, godz. 10.00) zaplanowano spacer szlakiem „Mapy Ołbina przyjaznej dla rodzin z dziećmi”, podczas którego poznacie m.in. ukryte place zabaw i przyjazne dzieciom tereny zielone. A na poniedziałek (22.11) organizatorzy przygotowali propozycję dla najmłodszych – warsztaty umuzykalniające metodą Gordona, na których dzieci (w wieku 1,5-4 lata) poeksperymentują z własnymi głosami oraz ciałami wykorzystując do zabawy piłki, chusty i inne kolorowe pomoce. Oba spotkania rozpoczną się w Stowarzyszeniu Żółty Parasol, ul. Prusa 37-39.

Na każde spotkanie obowiązują zapisy przez formularze dostępne tutaj:

Więcej informacji i formularze rejestracyjne TUTAJ

Rodzic rodzicowi sąsiadem – osiedlowe spotkania rodzinne

Rodzic rodzicowi sąsiadem – osiedlowe spotkania rodzinne

Warsztaty
Termin od 20 listopada 2021 do 22 listopada 2021

Miejsce Stowarzyszene Żółty Parasol

Zobacz

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl