Nakręć autorski film dokumentalny
W piątek 19 listopada ruszają filmowe spotkania projektu „Człowiek z Wielkiej Płyty”, podczas którego powstaną krótkie filmy dokumentalne o mieszkańcach i mieszkankach blokowiska na Gaju.Na cykl warsztatów, które pomogą im lepiej przygotować się do roli filmowców, organizatorzy zapraszają osoby w wieku 13-19 lat. Pierwsze zajęcia odbędą się właśnie w najbliższy piątek, 19 listopada w Ośrodku Postaw Twórczych przy ul. Działkowej 15. Na spotkania obowiązują zapisy, FORMULARZ zgłoszeniowy znajdziecie TUTAJ.Szczegóły projektu TUTAJ
Człowiek z Wielkiej Płyty
WarsztatyOśrodek Postaw Twórczych
„Babciu, dziadku, do dzieła” – warsztaty międzypokoleniowe
Przed nami trzy ostatnie spotkania w międzypokoleniowym gronie na Szczepinie – i jak na finał przystało, czeka nas sporo zabawy. Na warsztatach stolarskich (19.11) w ruch pójdą specjalistyczne narzędzia, dzięki którym własnoręcznie wykonamy drewniane, niezniszczalne zabawki.
Mikrogranty - warsztaty stolarskie. Fot. Strefa Kultury Wrocław
Dzień później zaopatrzeni w igły i nicie poznamy podstawy krawiectwa tworząc swoje wymarzone torbo-plecaki lub torby zakupowe. A na deser (22.11) czeka nas wspólne malowanie metodą Malort –wszyscy malują co chcą, jak chcą, ile chcą na specjalnie przygotowanych kartkach przyklejonych do ściany.
– Na zajęcia zapraszamy dziadków i babcie z wnuczętami, ale nie tylko. Pary nie muszą bowiem być ze sobą spokrewnione! Jeśli macie sąsiadkę lub sąsiada z klatki, z którymi chcielibyście wspólnie podziałać, to śmiało zabierzcie ich na spotkania – piszą organizatorzy.
Na każde wydarzenie obowiązują zapisy mailowe: mlodsistarsi[at]gmail.com – w wiadomości wpiszcie warsztaty, które Was interesują oraz imiona i nazwiska obu osób.Więcej informacji TUTAJ
„Mówimy po polsku” – na rowerze!
Z kolei na Ołbinie ponownie będzie okazja, by nie zza biurka i nie z książek, ale podczas praktycznych działań poznawać w międzynarodowym gronie język polski. Tym razem w formule wycieczki rowerowej. Start 20 listopada o godz. 11.00 w parku Stanisława Tołpy.
Na wyprawę organizatorzy zapraszają zarówno migrantki i migrantów mieszkających we Wrocławiu, którzy chcą lepiej poznać język polski, jak i osoby swobodnie rozmawiające w tym języku, ale chętne do poznania innych kultur. Zapisywać możecie się na maila: mowimypopolsku2021[at]gmail.comWięcej informacji TUTAJ
Mówimy po polsku! Aktywna nauka języka
WarsztatyPark Stanisława Tołpy
Dowiedz się, jak żyć w zgodzie z naturą
W weekend na osiedlu Strachocin-Swojczyce-Wojnów odbędą się dwudniowe warsztaty ekologiczne z Agnieszką Gąsiorek. Na spotkaniu dowiecie się m.in., jak zaprojektować bliską sobie przestrzeń (balkony tarasy, ogródki), by przynosiła żywieniowe plony oraz stała się miejscem, gdzie duzi i mali mogą poznać sposoby funkcjonowania natury. Spotkania odbędą się w Rewirze Twórczym (ul. Swojczycka 118) – 20 listopada od 15:00 do 19:00 i 21 listopada między 10:00 a 14:00. Udział jest bezpłatny, ale trzeba uczestniczyć w obu spotkaniach. Zapisywać możecie się na maila: permanentne.sasiedztwo[at]gmail.com.W zgłoszeniu odpowiedzcie na pytanie: dlaczego chcecie wziąć udział w warsztatach? (obowiązuje kolejność zgłoszeń i motywacja). Więcej o projekcie TUTAJ
Permanentne sąsiedztwo. Warsztaty permakultury dla zrównoważonego i ekologicznego życia miejskiego
WarsztatyKawiarenka Społeczna Rewir Twórczy Grupa z Pasją
Joga w kobiecym kręgu na Psim Polu
W tym tygodniu odbędą się też kolejne spotkania projektu „Mapa ciała”– warsztaty dla mieszkanek Psiego Pola”, na których w kobiecym kręgu poruszane są różne zagadnienia dotyczące świadomości ciała i jego relacji z otoczeniem.
Mikrogranty - zajęcia z jogi. Fot. Strefa Kultury Wrocław
Spotkanie, tym razem pod hasłem „Głowa”, odbędzie się 19 listopada od 17.00 w Centrum Aktywności Lokalnej Psie Pole-Zawidawie – tym razem zaznamy chwili relaksu na zajęciach jogi, podczas których dowiemy się, jak ulżyć ciału i umysłowi przez proste ćwiczenia.
Punktem wyjścia będzie ciało i oddech, ale zajęciom towarzyszyła będzie też wzmacniająca, często feministyczna, literatura oraz herstorie uczestniczek i innych kobiet. Nie zapomnijcie o zabraniu mat do ćwiczeń! Na spotkanie obowiązują zapisy mailowe: mapaciala.warsztaty[at]gmail.comWięcej o projekcie TUTAJ
Mapa ciała: głowa. Warsztaty rozwojowe
WarsztatyCentrum Aktywności Lokalnej Psie Pole-Zawidawie
„Mamy i makramy” – sąsiedzki piknik i ostatnie warsztaty
Dobiega również końca pierwszy w historii mikrograntowy projekt na Muchoborze Małym. W środę (17.11) czeka nas ostatnie makramowe wyplatanie na warsztatach (spotkanie odbędzie się w Filii nr 22 Miejskiej Bibilioteki Publicznej, ul. Chociebuska 8–10).
21 listopada o 11.00 na placu zabaw przy ul. Stanów Zjednoczonych zaplanowano piknik. Dzieci będą mogły zbudować domki dla jeży i owadów, a także wziąć udział w zabawach utrzymanych w duchu leśnej szkoły. Na nieco starszych piknikowiczów czekać będzie osiedlowa giełda roślin, podczas której wymienią sadzonkami roślin domowych, a także ogrodowych. Dodatkowo obejrzymy makramowe prace muchoborskich mam.
Na oba wydarzenia obowiązują zapisy pod mailem: mamyimakramy[at]gmail.com Więcej informacji TUTAJ
Mamy i makramy
WarsztatyMiejska Biblioteka Publiczna Filia nr 22
Spotkania dla mam z Karłowic i okolic
Przed nami także kolejne spotkania projektu „Mamo, zadbaj o siebie”, które od początku miesiąca organizują dwie karłowickie mamy: Basia i Justyna. W środę (17.11) trening fitness z wózkiem w Parku Jana Kasprowicza, w poniedziałek (22.11) warsztaty psychologiczne „Przytul siebie” w Centrum Aktywności Lokalnej Duosfera (ul. Bałtycka 8). Obie części tłumaczone są na język angielski, więc do udziału zaproszone są też niepolskojęzyczne mamy. Zapisy na spotkania: mamo.zadbaj[at]wp.pl
Mamo, zadbaj o siebie. Warsztaty dla ciała i umysłu
WarsztatyDuoSfera
Twórcze spotkanie dla seniorów na „Podwórku”
W poniedziałek 22 listopada rusza kolejny nowy projekt – tym razem na osiedlu Borek: „Podwórko. Twórcze warsztaty dla seniorów”. - Podczas warsztatów rysunkowych i malarskich wspólnymi siłami przywołamy obrazy osiedla ze wspomnień, a potem przelejemy je na płótno. Zajęcia rozpoczniemy od rozmów, które zainspirują grupę do dalszych działań twórczych. Następnie przy wsparciu studentek i studenta wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych poznamy techniki malarskie, i krok po kroku namalujemy własne obrazy opisywanych osiedlowych podwórek – zapowiadają organizatorzy.
Mikrogranty - zajęcia artystyczne. Fot. Strefa Kultury Wrocław
Na twórcze spotkania zaproszone są osoby powyżej 50 roku życia. Pierwsze spotkanie 22 listopada o godz. 12.00 w siedzibie Rady Osiedla Borek (ul. Powstańców Śląskich 210-218). Zgłoszenia można przesyłać do 20 listopada na adres: podworko.warsztaty[at]gmail.com lub zgłosić się telefonicznie pod numerem tel. 728 881 859.
Więcej informacji o projekcie i następnych spotkaniach TUTAJ
Dla rodzica i malucha na Ołbinie
Plenerowe spotkania dla najmłodszych mieszkańców Ołbina, to mikrograntowy hit z początku roku. Nic więc dziwnego, że i jesienią powraca na osiedle. Tym razem grupa nieformalna „Mamy Ołbin” chce nie tylko stymulować rozwój najmłodszych, ale również zadbać o ich opiekunów, zachęcając do pogłębienia wiedzy parentingowej.
Na sobotę (20.11, godz. 10.00) zaplanowano spacer szlakiem „Mapy Ołbina przyjaznej dla rodzin z dziećmi”, podczas którego poznacie m.in. ukryte place zabaw i przyjazne dzieciom tereny zielone. A na poniedziałek (22.11) organizatorzy przygotowali propozycję dla najmłodszych – warsztaty umuzykalniające metodą Gordona, na których dzieci (w wieku 1,5-4 lata) poeksperymentują z własnymi głosami oraz ciałami wykorzystując do zabawy piłki, chusty i inne kolorowe pomoce. Oba spotkania rozpoczną się w Stowarzyszeniu Żółty Parasol, ul. Prusa 37-39.
Na każde spotkanie obowiązują zapisy przez formularze dostępne tutaj:
Więcej informacji i formularze rejestracyjne TUTAJ
Rodzic rodzicowi sąsiadem – osiedlowe spotkania rodzinne
WarsztatyStowarzyszene Żółty Parasol