wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

25°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 18:20

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Podsumowali program Startup Lunchpad. Było zaskakująco!

W ramach programu Startup Launchpad sześć młodych technologicznych firm połączyło się w pary z bardziej doświadczonymi przedsiębiorcami w celu wymiany wiedzy i doświadczeń. Uczestnicy podsumowali właśnie całe przedsięwzięcie, które trwało trzy miesiące i przyniosło zaskakujące efekty.

Reklama

Startup Launchpad to program mentoringowy, którego celem jest rozwój lokalnej sceny startupowej. Przez trzy miesiące 2023 roku młodzi przedsiębiorcy korzystali z pomocy mentorów, którzy pomagali im rozwinąć ich projekty biznesowe. W przedsięwzięciu wzięły udział startupy na bardzo wczesnym etapie rozwoju, którym brakowało jeszcze finansowania, nie posiadali przychodów, ale już mieli pomysł na biznes. Warunkiem udziału w przedsięwzięciu było też to, aby znały swoją grupę docelową, a w ich biznes zaangażowane były minimum dwie osoby.

Z kolei mentorami w programie byli właściciele startupów, którzy pozyskali już finansowanie od inwestorów (m.in. runda PreSeed, max runda Seed), posiadali już pierwszych klientów oraz zespół zaangażowany w rozwój firmy.

Projekt jest potwierdzeniem tego, jak wspaniały jest wrocławski ekosystem startupowy. To właśnie od founderów wyszedł pomysł, by wesprzeć młodych startuperów wiedzą i doświadczeniem.
Paulina Muszyńska, kierowniczka Startup Wroclaw

Skorzystali z wiedzy doświadczonych kolegów

Jak twierdzi Paweł Szumada z 71Debt, udział w Startup Launchpad pozwolił jego firmie skupić się na najważniejszych aspektach jej projektu i ograniczyć rozpraszacze. Według niego organizatorzy doskonale dobrali mentorów.

Bezapelacyjnie pomoc mentora była na wagę złota. Jego porady i uwagi co do projektu i kolejności podejmowania działań, doświadczenie oraz przejście już ścieżki, na którą my dopiero wchodzimy, wpłynęły na kształtowanie się naszych działań oraz wsparcie w przebudowie zespołu.
Paweł Szumada

Z kolei Anna Grzebita z Kraftly uważa, że dzięki Startup Launchpad jej firma zrobiła ogromny postęp, a intensywna trzymiesięczna współpraca z mentorem była niesamowicie inspirująca.

Udało nam się nie tylko lepiej zweryfikować nasz projekt, ale także wypracować lepsze podejście do dalszego rozwoju. Poziom zaangażowania ze strony organizatorów i mentorów był dużo większy niż moglibyśmy się tylko spodziewać.
Anna Grzebita

Współpraca, która odmieniła postrzeganie biznesu

Natomiast dla Jakuba Pietruchy z Unitem Mower program Startup Launchpad okazał się jedną z trzech najlepszych rzeczy, które przytrafiły się jego firmie w ubiegłym roku.

Jako startup staliśmy na rozdrożu, ale dzięki owocnym dyskusjom z naszym mentorem, zyskaliśmy nową perspektywę i określiliśmy konkretny cel na najbliższe lata.
Jakub Pietrucha

Również dla Gracjana Pasika z Staffect program był niesamowicie motywujący.

Mentor nie mówił nam co mamy robić, ale nakierowywał nas na różne pomysły oraz sposoby sprawdzenia, czy idea naszego startupu jest właściwa. Dzielił się też z nami swoimi doświadczeniami, zarówno tymi pozytywnymi jak i negatywnymi.
Gracjan Pasik

Według Gracjana Pasika współpraca była wspaniała, a udział w konkursie odmienił jego postrzeganie biznesu. Pozwolił także zrozumieć proces powstawania i działania startupu.

Zadowoleni i dumni mentorzy

Dla Ernesta Szydelskiego, CEO w Hustro, współpraca z startupem w ramach programu Launchpad była niezwykle satysfakcjonująca.

Ich zaangażowanie, kreatywność i determinacja sprawiły, że w trakcie programu udało się nam wspólnie wypracować i wdrożyć skuteczną strategię biznesową, która została pozytywnie zweryfikowana przez rynek w bardzo krótkim czasie.
Ernest Szydelski

Natomiast dla Karola Bocheńskiego, CEO w Buylando i COO w Rating Captain, bycie mentorem w programie było ogromną szansa na wymianę doświadczeń i obserwowanie, jak młodzi przedsiębiorcy rozwijają swoje pomysły w praktyczne biznesy.

To inspirujące, jak duże pokłady kreatywności i innowacyjności można odkryć wśród uczestników. Cenię tę możliwość bezpośredniego wpływu na kształtowanie przyszłości branży startupowej i dzielenia się wiedzą, która może być kluczowa dla młodych firm.
Karol Bocheński

Karol Bocheński zwraca też uwagę, że poza aspektem edukacyjnym, istotne jest doskonałe dopasowanie programu do aktualnych potrzeb młodych przedsiębiorstw.

Pod względem wartości dodanej, program wydaje się być bezcennym zasobem, który pozwala uczestnikom na uniknięcie wielu potencjalnych błędów. Dzięki poradom i wsparciu, młode startupy mogą znacznie lepiej "nawigować" swoją firmą.
Karol Bocheński

Według niego program jest skonstruowany w taki sposób, aby dostarczać uczestnikom konkretnych i praktycznych korzyści, co czyni go wyjątkowo efektywnym narzędziem rozwojowym.

Wartość nie tylko dla startupów

Jak twierdzi Jakub Karkocha, CEO w LightApply, program Startup Launchpad dał dużo wartości nie tylko samym startupom, ale też mentorom i całej społeczności startupowej we Wrocławiu.

Możliwość pracy przy projekcie na wczesnym etapie rozwoju było dla mnie dużym powiewem świeżości i możliwością oddechu po trzech latach pracy nad własną firmą. Uważam, że każdy przedsiębiorca powinien od czasu do czasu odświeżyć sobie w ten sposób głowę.
Jakub Karkocha

Z kolei Mateusz Piwnicki, CEO w Rating Captain, cieszy się, że ekosystem startupowy we Wrocławiu rozwija się tak dynamicznie, otwierając nowe możliwości dla kreatywnych umysłów.

Jako mentor, miałem przyjemność współpracować z niezwykle utalentowanymi młodymi przedsiębiorcami, gotowymi zmieniać świat dzięki swoim innowacyjnym pomysłom.
Mateusz Piwnicki

Potwierdzone sukcesy uczestników

Według Jana Jakuba Cendrowskiego, dyrektora Uniwersyteckiego Inkubatora Przedsiębiorczości inQUBE, który był współorganizatorem programu Startup Launchpad, nie zawsze było łatwo sprostać oczekiwaniom stawianym przez mentorów, jednak w przypadku większości projektów udało się osiągnąć zasadniczy progres biznesowy.

Niezwykle się cieszę, że jako inQUBE mogliśmy współorganizować program Startup Launchpad. Chciałem podziękować wszystkim mentorom, którzy zaangażowali się w tej projekt, ale przede wszystkim pogratulować uczestnikom. W szczególności cieszy postęp Unitem Mower, potwierdzony m.in. wyróżnieniem i nagrodą podczas wydarzenia PitchMeetUp University for Startups.
Jan Jakub Cendrowski

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl