wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

13°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 14:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Rusza czwarta edycja Festiwalu Wolontaryjnego EY GDS. Pomoże 1500 osobom
Prace wykonywane przez uczestników podczas poprzednich edycji Festiwalu Wolontaryjnego. EY GDS
Prace wykonywane przez uczestników podczas poprzednich edycji Festiwalu Wolontaryjnego.

Drzwi otwarte dla młodzieży z Ukrainy, spotkania z przedstawicielami biznesu, stworzenie przestrzeni dla autorskiego podcastu. Już 25 listopada rusza Festiwal Wolontaryjny - społeczny projekt EY GDS. To jedna z wielu lokalnych inicjatyw, dzięki którym koncern chce poprawić życie nawet 1 mld osób na całym świecie.

Reklama

To już czwarta edycja Festiwalu Wolontaryjnego organizowanego przez EY. Rozpocznie się on 25 listopada i potrwa do 8 grudnia 2023 roku. Tym razem odbywać się będzie we Wrocławiu i w Warszawie. EY GDS szacuje, że w przedsięwzięcie zaangażuje się 470 pracowników, a jego beneficjentami będzie aż 1500 osób.

Wsparcie dla młodych talentów

Na początek, 25 listopada 2023 roku, pracownicy EY GDS zaproszą młode talenty na Diversity Leadership Workshop, czyli spotkania z przedstawicielami biznesu. Wydarzenie zostanie zorganizowane we współpracy z WrOpenUp. Tematem przewodnim będzie promowanie różnorodności i inkluzywności w miejscu pracy oraz rozwijanie umiejętności przywódczych związanych z zarządzaniem różnorodnym zespołem.

Podczas wydarzenia młodzież będzie miała okazję wziąć udział w interaktywnych warsztatach, prowadzonych przez doświadczonych specjalistów EY GDS z różnych dziedzin. Ich cel to pokazanie, w jakie umiejętności i zawody przyszłości warto inwestować i jak optymalnie budować ścieżkę kariery, aby odnaleźć się na polskim rynku pracy.

Cztery dni urlopu na wolontariat

Pracownicy EY GDS mogą dwa razy w roku skorzystać z dwudniowego urlopu wolontaryjnego, aby zaangażować się w inicjatywy na rzecz społeczeństwa i ochrony środowiska.

Nasza misja jest bardzo jasna. Docelowo chcemy wpłynąć na życie miliarda ludzi, stwarzając naszym pracownikom możliwości wprowadzania pozytywnych zmian. Jestem niezmiernie dumny z naszych koleżanek i kolegów, którzy nieustannie angażują się w tworzenie lepszego świata.
Dominik Woźniak, szef EY GDS Polska

Z myślą o młodzieży z Ukrainy

Ważną częścią czwartej edycji Festiwalu Wolontaryjnego będą drzwi otwarte dla młodzieży z Ukrainy, które potrwają od 28 listopada do 8 grudnia. Inicjatywa zostanie zrealizowana w ramach współpracy z Fundacją Młodzieżowej Przedsiębiorczości, będącej częścią globalnej sieci Junior Achievement.

Podczas wydarzenia młodzież będzie miała okazję wziąć udział w interaktywnych warsztatach, prowadzonych przez doświadczonych specjalistów EY GDS z różnych dziedzin.

Dodatkowo zorganizowany zostanie też Social Innovation Relay – międzynarodowy konkurs dla uczniów szkół ponadpodstawowych na najlepszy innowacyjny pomysł biznesowy, który odpowiada na potrzebę społeczną w zakresie: edukacji, zdrowia, włączenia społecznego, poprawy jakości życia i zrównoważonego rozwoju.

Stworzą innowacyjne pomysły na biznes

W czasie realizacji projektów uczniowie m.in. przeprowadzą badanie rynku i potrzeb swoich klientów oraz grupy docelowej, opracują pomysł na innowację społeczną, która przyczyni się do rozwiązania problemów społecznych w ich lokalnym środowisku, a następnie zaplanują, jak wdrożyć tę innowację w przedsiębiorstwie społecznym pod okiem mentorów.

Działania te będą realną i praktyczną pomocą w tworzeniu innowacyjnych pomysłów biznesowych młodzieży. Zdobyta wiedza i doświadczenie z pewnością przydadzą się uczniom w przyszłości.
Małgorzata Sobkowicz, prezes Fundacji Młodzieżowej Przedsiębiorczości

Porozmawiają bez oceny

Elementem Festiwalu Wolontaryjnego jest współpraca z Teach for Poland – fundacją, która działa na rzecz niwelowania nierówności edukacyjnych i podnoszenia jakości systemu kształcenia tak, by każde dziecko w Polsce miało szansę odkryć i rozwinąć swój potencjał.

Teach for Poland zmienia rzeczywistość polskich szkół od środka, dokonując transformacji z roli nauczyciela. Pracownicy EY GDS angażują się w organizację sesji mentoringowych dla nauczycieli oraz warsztatów dla nauczycieli i ich uczniów. Spotkania te mają na celu przygotowanie szkół do stworzenia i wdrożenia projektów społecznych, które odpowiadają na bieżące problemy społeczne istotne dla młodzieży. Zarówno nauczyciele jak i uczniowie nabywają umiejętności z takich dziedzin jak zarządzanie projektami, praca w zespole oraz przywództwo.

W bieżącej edycji, pracownicy EY GDS przygotowują młodzież również do stworzenia podcastu „Rozmowy bez oceny”. Nastolatkowie będą zapraszać ekspertów, rodziców i nauczycieli do udziału w rozmowach na tematy społecznie dla nich istotne.

Pomogli już 4 tys. osób

Tylko w 2022 roku w dwóch edycjach Festiwalu Wolontaryjnego udział wzięło ponad 600 osób, trafiając ze swoją pomocą do ponad 4 tys. beneficjentów. Przyczyniła się do tego współpraca m.in. ze Stowarzyszeniem Gaja, Fundacją WrOpenUp oraz Fundacją Młodzieżowej Przedsiębiorczości.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl