To już czwarta edycja Festiwalu Wolontaryjnego organizowanego przez EY. Rozpocznie się on 25 listopada i potrwa do 8 grudnia 2023 roku. Tym razem odbywać się będzie we Wrocławiu i w Warszawie. EY GDS szacuje, że w przedsięwzięcie zaangażuje się 470 pracowników, a jego beneficjentami będzie aż 1500 osób.
Wsparcie dla młodych talentów
Na początek, 25 listopada 2023 roku, pracownicy EY GDS zaproszą młode talenty na Diversity Leadership Workshop, czyli spotkania z przedstawicielami biznesu. Wydarzenie zostanie zorganizowane we współpracy z WrOpenUp. Tematem przewodnim będzie promowanie różnorodności i inkluzywności w miejscu pracy oraz rozwijanie umiejętności przywódczych związanych z zarządzaniem różnorodnym zespołem.
Podczas wydarzenia młodzież będzie miała okazję wziąć udział w interaktywnych warsztatach, prowadzonych przez doświadczonych specjalistów EY GDS z różnych dziedzin. Ich cel to pokazanie, w jakie umiejętności i zawody przyszłości warto inwestować i jak optymalnie budować ścieżkę kariery, aby odnaleźć się na polskim rynku pracy.
Cztery dni urlopu na wolontariat
Pracownicy EY GDS mogą dwa razy w roku skorzystać z dwudniowego urlopu wolontaryjnego, aby zaangażować się w inicjatywy na rzecz społeczeństwa i ochrony środowiska.
Z myślą o młodzieży z Ukrainy
Ważną częścią czwartej edycji Festiwalu Wolontaryjnego będą drzwi otwarte dla młodzieży z Ukrainy, które potrwają od 28 listopada do 8 grudnia. Inicjatywa zostanie zrealizowana w ramach współpracy z Fundacją Młodzieżowej Przedsiębiorczości, będącej częścią globalnej sieci Junior Achievement.
Podczas wydarzenia młodzież będzie miała okazję wziąć udział w interaktywnych warsztatach, prowadzonych przez doświadczonych specjalistów EY GDS z różnych dziedzin.
Dodatkowo zorganizowany zostanie też Social Innovation Relay – międzynarodowy konkurs dla uczniów szkół ponadpodstawowych na najlepszy innowacyjny pomysł biznesowy, który odpowiada na potrzebę społeczną w zakresie: edukacji, zdrowia, włączenia społecznego, poprawy jakości życia i zrównoważonego rozwoju.
Stworzą innowacyjne pomysły na biznes
W czasie realizacji projektów uczniowie m.in. przeprowadzą badanie rynku i potrzeb swoich klientów oraz grupy docelowej, opracują pomysł na innowację społeczną, która przyczyni się do rozwiązania problemów społecznych w ich lokalnym środowisku, a następnie zaplanują, jak wdrożyć tę innowację w przedsiębiorstwie społecznym pod okiem mentorów.
Porozmawiają bez oceny
Elementem Festiwalu Wolontaryjnego jest współpraca z Teach for Poland – fundacją, która działa na rzecz niwelowania nierówności edukacyjnych i podnoszenia jakości systemu kształcenia tak, by każde dziecko w Polsce miało szansę odkryć i rozwinąć swój potencjał.
Teach for Poland zmienia rzeczywistość polskich szkół od środka, dokonując transformacji z roli nauczyciela. Pracownicy EY GDS angażują się w organizację sesji mentoringowych dla nauczycieli oraz warsztatów dla nauczycieli i ich uczniów. Spotkania te mają na celu przygotowanie szkół do stworzenia i wdrożenia projektów społecznych, które odpowiadają na bieżące problemy społeczne istotne dla młodzieży. Zarówno nauczyciele jak i uczniowie nabywają umiejętności z takich dziedzin jak zarządzanie projektami, praca w zespole oraz przywództwo.
W bieżącej edycji, pracownicy EY GDS przygotowują młodzież również do stworzenia podcastu „Rozmowy bez oceny”. Nastolatkowie będą zapraszać ekspertów, rodziców i nauczycieli do udziału w rozmowach na tematy społecznie dla nich istotne.
Pomogli już 4 tys. osób
Tylko w 2022 roku w dwóch edycjach Festiwalu Wolontaryjnego udział wzięło ponad 600 osób, trafiając ze swoją pomocą do ponad 4 tys. beneficjentów. Przyczyniła się do tego współpraca m.in. ze Stowarzyszeniem Gaja, Fundacją WrOpenUp oraz Fundacją Młodzieżowej Przedsiębiorczości.