wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

2°C Pogoda we Wrocławiu
wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Biolodzy, chemicy i absolwenci szkół średnich poszukiwani do IT – miejsca pracy, warsztaty
zdjęcie ilustracyjne Django Girls Wrocław
zdjęcie ilustracyjne

Działające we Wrocławiu firmy IT poszukują pracowników. Oferują miejsca pracy dla informatyków, ale szukają także chętnych, którzy przekwalifikują się z innych branż lub są absolwentami szkół średnich. Wymagana jest znajomość języków obcych i umiejętność pracy z komputerem.

Reklama

Sektor nowoczesnych usług i technologii we Wrocławiu zatrudnia już blisko 40 tysięcy osób i liczba ta stale rośnie.

– Żeby pracować w branży IT nie trzeba kończyć informatyki. Poszukiwani są m.in. biolodzy i chemicy. Sposób nauki tych przedmiotów, logiczność funkcjonowania np. związków chemicznych, ma pewne cechy wspólne z funkcjonowaniem języków programowania – mówi Łukasz Czajkowski, dyrektor Centrum Wspierania Biznesu w Agencji Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej.

W branży IT nie trzeba kończyć informatyki

– Wykształcenie informatyczne czy inne ścisłe pomaga, ale nie jest warunkiem koniecznym, by rozpocząć przygodę w IT. Dlatego inwestujemy w kształcenie osób z potencjałem. Spora część naszych dzisiejszych pracowników zaczynała od stażu lub spotkała się z nami na warsztatach. Są to nie tylko absolwenci Politechniki Wrocławskiej, ale także Uniwersytetu Ekonomicznego. Część osób zmienia branżę, ucząc się nowego fachu od podstaw. Zdarzają się też osoby po nietypowych kierunkach jak zarządzanie, geodezja czy górnictwo – mówi Natalia Urbańska, HR Director firmy Divante.

Bezpłatne szkolenia w ARAW-ie

Firmy we własnym zakresie organizują specjalistyczne szkolenia lub korzystają z oferty szkół, które kształcą na potrzeby branży IT.

– Promujemy organizowane przez takie firmy spotkania i szkolenia, bo tego potrzebuje rynek pracy we Wrocławiu. W siedzibie ARAWu przy pl. Solnym udostępniamy nasze pomieszczenia. Przykładem takich działań może być współpraca ze Szkołą Programowania Coders Lab i bezpłatne warsztaty z WordPress, które odbędą się 11 lutego. Zapraszamy do współpracy także inne firmy – dodaje Łukasz Czajkowski.

Dzień otwarty z IT – kilkaset miejsc pracy

ARAW uczestniczy także w organizowanych 6 lutego, przez Powiatowy Urząd Pracy we Wrocławiu i Szkołę Programowania Coders Lab – Dniu otwartym z IT. Podczas spotkania osoby bezrobotne będą miały możliwość spotkania z działającym w branży IT pracodawcami DIVANTE, IBM, CREDIT SUISSE, BETTER SOFTWARE GRUOP, UNIT 4. Firmy te łącznie zatrudniają w stolicy Dolnego Śląska ponad 10 tysięcy pracowników, a obecnie prowadzą rekrutacje na kilkaset stanowisk.

– Pomimo niskiej stopy bezrobocia we Wrocławiu grupa osób bezrobotnych stanowi niewykorzystywaną dotąd niszę rynkową dla niesamowicie chłonnego, wrocławskiego rynku IT – mówi Maciej Sałdacz, z-ca dyr. Powiatowego Urzędu Pracy.

Dzień otwarty z IT

Dzień otwarty z IT

Warsztaty / Targi
Termin 6 lutego 2017 10:00

Miejsce Powiatowy Urząd Pracy

Zobacz
WordPress – bezpłatne warsztaty

WordPress – bezpłatne warsztaty

Warsztaty
Termin 11 lutego 2017 09:00

Miejsce Agencja Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej

Zobacz

Jakich kompetencji oczekują od specjalistów IT wrocławscy pracodawcy?

Branża IT należy do najdynamiczniej rozwijających się sektorów gospodarki, a programiści, deweloperzy, testerzy czy project managerowie mogą przebierać w ofertach pracy. Nie inaczej jest na wrocławskim rynku. To właśnie Wrocław, obok Warszawy i Krakowa, zatrudnia najwięcej specjalistów i stanowi jeden z największych centrów edukacyjnych w Polsce. Z badań przeprowadzonych przez Agencję Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej i firmy HRK S.A wynika, że w samym 2015 roku kierunki informatyczne na wrocławskich uczelniach ukończyło 2 524 absolwentów. Z kolei w blisko 200 dolnośląskich firmach IT pracuje łącznie 20 tys. osób. Czytaj więcej – Rynek IT we Wrocławiu – konferencja Wro IT Camp

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl