wroclaw.pl strona główna

Z miasta Cotygodniowy raport inwestycyjny z Wrocławia | 19-25.07

  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Mapa dolnośląskiego ekosystemu startupowego

Wystarczy poświęcić 10 minut, aby realnie i znacząco wpłynąć na to, w jakim kierunku będzie się rozwijał ekosystem startupowy Dolnego Śląska. Wypełnij ankietę i podziel się swoją perspektywą w prowadzeniu startupu i tworzeniu nowatorskich projektów biznesowych przy wsparciu środowiska innowacji.

Reklama

Rusza badanie, którego celem jest zebranie jak najszerszego feedbacku ze środowiska startupowego. Jego wyniki posłużą do stworzenia rzetelnego obrazu ekosystemu innowacji w mieście i regionie – nie opartego na założeniach, lecz na realnych doświadczeniach i opiniach jego uczestników.

Wrocław od lat przyciąga innowatorów, technologicznych wizjonerów i przedsiębiorców z ambicjami globalnymi. Jednak, żeby zbudować silny, zintegrowany i wspierający się ekosystem startupowy, potrzebujemy czegoś więcej niż dobrej energii i kilku spektakularnych sukcesów. Potrzebujemy danych. I wspólnego zrozumienia, gdzie jesteśmy, czego nam brakuje i co dalej.
Paulina Muszyńska, kierowniczka Startup Wroclaw

Wystarczy 10 minut - wypełnij ankietę

Do udziału w badaniu zaproszeni są wszyscy, którzy mają realny wpływ na rozwój ekosystemu, czyli:

  • startupy, founderzy i początkujący przedsiębiorcy, którzy chcą działać w przyjaznym, zrównoważonym otoczeniu,
  • inwestorzy, fundusze i aniołowie biznesu szukający wartościowych projektów i przejrzystego rynku,
  • instytucje publiczne, które chcą wspierać innowacje mądrze i skutecznie,
  • uczelnie i organizacje, które budują mosty między nauką a biznesem.

Wystarczy wypełnić ankietę i podzielić się swoją perspektywą, co pomoże współtworzyć przyszłość ekosystemu startupowego we Wrocławiu. Jej wypełnienie zajmie maksymalnie 10 minut.

Aby wypełnić ankietę wystarczy wejść na stronę przedsięwzięcia.

To, co liczy się dla startupów

W ankiecie znajdują się pytania dotyczące kluczowych wymiarów funkcjonowania ekosystemu, jak:

  • klimat inwestycyjny i dostęp do kapitału,
  • wyzwania i bariery rozwoju lokalnych startupów,
  • skuteczność form wsparcia (akceleratory, programy, infrastruktura),
  • potrzeby różnych interesariuszy – od founderów, przez inwestorów, po instytucje publiczne.

Zebrane dane i wnioski posłużą do sformułowania konkretnych rekomendacji strategicznych, które mają wesprzeć region i jego partnerów, aby jeszcze skuteczniej wspierać rozwój innowacyjnych firm i budować pozycję Dolnego Śląska jako jednego z wiodących hubów startupowych w Europie Środkowo-Wschodniej.
Marta Piksa, project manager projektu ze Startup Wroclaw

Każdy głos ma znaczenie!

Jak twierdzą przedstawiciele Startup Wroclaw, chodzi o to, aby wspólnie zadbać o to, by Dolny Śląsk, a szczególnie jego stolica były nie tylko dobrym miejscem do życia, ale i najlepszym miejscem do budowania innowacji.

Badanie dolnośląskiego ekosystemu startupowego to nie tylko okazja, by lepiej zrozumieć lokalne wyzwania i potencjał, ale też szansa pokazania, że nasz region ma coś ważnego do powiedzenia w szerszej, międzynarodowej rozmowie o innowacjach i przedsiębiorczości. Udział w badaniu to coś więcej niż kwestionariusz. To konkretna droga do współtworzenia rzeczywistości, w której chcemy działać. Tu każdy głos ma znaczenie.
Marta Piksa

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama