wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

12°C Pogoda we Wrocławiu
wroclaw.pl strona główna

Wyszukiwarka

Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Wrocławska technologia PayEye idzie w świat
PayEye – wrocławski fintech ma duże szanse by stać się polską marką eksportową PayEye
PayEye – wrocławski fintech ma duże szanse by stać się polską marką eksportową

Spółka PayEye z Wrocławia , która pierwsza na świecie opracowała pełny ekosystem płatniczy, oparty o biometrię tęczówki oka, została doceniona przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości. Blisko 500 tys. zł, w ramach dotacji „Go to Brand” przeznaczone zostanie na promocję polskiej marki na rynkach zagranicznych. PayEye jest laureatem rankingu organizowanego przez portal www.wroclaw.pl „30 Kreatywnych Wrocławia 2020”.

PayEye to fintech (ang. financial technology) z Wrocławia, który płatność okiem już realizuje we Wrocławiu oraz okolicznych miejscowościach. Pilotażowo dostępny jest w blisko 100 miejscach są to m.in.: restauracje, kawiarnie, sklepy spożywcze, punkty usługowe, stacje benzynowych oraz myjnie samochodowe. Liczba miejsc stale rośnie.

PayEye – polską marką eksportową

W kolejnych etapach projekt dostępny będzie w Polsce, Europie i na świecie. Zagraniczna ekspansja staje się faktem m.in. dzięki udziałowi w konkursie Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości „Go to brand”, który finansuje promocję polskich marek na świecie.

Krystian Kulczycki, prezes PayEye podkreśla, że w konkursie PARP wybrano Payeye, bo badania wskazują, że tęczówka ze względu na swoją niepowtarzalność jest najbezpieczniejszą biometryczną metodą identyfikacji użytkownika.

Jesteśmy pierwsi na świecie, bo w finansach, a dokładniej w płatnościach biometrii oka nikt nie wykorzystywał. Mamy poczucie, że możemy stać się polską marką eksportową, która będzie rozpoznawalna na świecie. Dysponujemy autorskim rozwiązaniem, które łączy osiągnięcia nauki z najnowocześniejszą technologią, a więc mamy się czym chwalić

Krystian Kulczycki, prezes PayEye
Zespół PayEye Fot. Tomasz Hołod
Zespół PayEye

Czytaj także: Krystian Kulczycki, prezes wrocławskiego fintechu PayEye został Menadżerem Roku. Tak zadecydowała kapituła konkursu FinTech & InsurTech Awards.

PayEye goes into the world

Konkursu „Go to brand”, organizowany przez PARP, adresowany jest do mikro, małych i średnich przedsiębiorstw. Fundusze przeznaczone są na sfinansowanie udziału w targach, wystawach, misjach gospodarczych oraz innych dodatkowych działaniach promocyjnych.

PayEye chce być na najciekawszych przedsięwzięciach w Europie, Stanach Zjednoczonych, Zjednoczonych Emiratach Arabskich i Singapurze. Wybór rynków nie jest przypadkowy i został podyktowany znacznym zapotrzebowaniem w tych krajach na usługi związane z nowoczesnymi metodami płatności bezgotówkowej.

„Wsparcie MŚP w promocji marek produktowych – Go to Brand”, realizowane jest w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój – największego w Unii Europejskiej programu na rzecz rozwoju badań i tworzenia innowacji. Wartość projektu PayEye opiewa na ponad 460 tys. zł, w tym blisko 395 tys. zł to dofinansowanie unijne.

Zespół PayEye Fot. Tomasz Hołod
Zespół PayEye

PayEye – bezpiecznie, wygodnie, szybko

Powstała we Wrocławiu spółka PayEye działa pod nadzorem Komisji Nadzoru Finansowego i ma status Małej Instytucji Płatniczej.

Poza faktem oparcia całego systemu płatności na unikalnym wzorcu tęczówki oka ludzkiego, ekosystem PayEye jest niezależny i bezpieczny a składają się na niego autorskie, innowacyjne urządzenia płatnicze POS, portfel elektroniczny dla użytkowników oraz algorytmy przetwarzające tęczówkę na wzorzec biometryczny (payeye code).

PayEye – wrocławski startup fintech

W lipcu 2020 r. informowaliśmy, że wrocławska firma PayEye rozpoczęła testowanie swojego systemu płatności. Na badania i prace rozwojowe firma otrzyma unijną dotację w wysokości ponad 10 mln zł.

W 2020 r. firma przystąpiła do miejskiego programu MOZART pilotowanego przez Wrocławskie Centrum Akademickie. PayEye realizuje w nim projekt zatytułowany: "Dźwięk spojrzenia - stworzenie innowacyjnego systemu spersonalizowanego sygnału dźwiękowego z wykorzystaniem cyfrowej identyfikacji i konwersji danych biometryczych tęczówki oka wraz z opracowaniem dźwiękowego loga PayEye".

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl