wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

-2°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: poniżej normy

Dane z godz. 10:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Menadżer Roku jest z Wrocławia
W środku stoi Krystian Kulczycki źródło: PayEye
W środku stoi Krystian Kulczycki

Krystian Kulczycki, prezes wrocławskiego fintechu PayEye został Menadżerem Roku. Tak zadecydowała kapituła konkursu FinTech & InsurTech Awards. Jego firma stworzyła system płatności w całości oparty o biometryczne potwierdzanie płatności tęczówką oka i jako pierwsi na świecie wprowadzili komercyjnie rozwiązanie płatnicze PayEye.

Reklama

Restauracje, kawiarnie, sklepy spożywcze, punkty usługowe, stacje benzynowych oraz myjnie samochodowe – w sumie ponad 60 punktów są już na liście dystrybucji PayEye. Wrocławska firma stworzyła system płatności w całości oparty o biometryczne potwierdzanie płatności tęczówką oka. Firma podkreśla, że jako pierwsi na świecie wprowadzili komercyjnie rozwiązanie płatnicze PayEye. Krystian Kulczycki, który zarządza spółką został Menadżerem Roku w konkursie FinTech & InsurTech Awards. Doceniono go m.in. za profesjonalizm.

– Jest liderem zespołu, który wprowadza na rynek innowacyjne i wizjonerskie rozwiązanie – system płatniczy oparty na biometrii tęczówki oka – podkreślono w uzasadnieniu nagrody.

Krystian Kulczycki, źródło:  PayEye

Krystian Kulczycki z branżą finansową związany jest od przeszło dwóch dekad. Zasiadał w zarządach m.in. Polskiego Towarzystwa Finansowego, PTF Banku, Santander Consumer Banku oraz Eurobanku. Aktualnie zaangażowany w sprawy rozwoju spółki jako prezes i współwłaściciel firmy PayEye.

PayEye – korzenie firmy są we Wrocławiu

Nagrodę wręczono podczas kongresu FinTech & InsurTech, który jest jednym z najważniejszych wydarzeń w tej części Europy, które gromadzi najlepszych ekspertów z branży finansowych technologii i ubezpieczeń.

źródło:  PayEye

– Nagroda cieszy, ale to oczywiście zasługa całego zespołu PayEye oraz naszych partnerów, którzy przyczynili się do tego, że rynek nas zauważył. Mam osobistą satysfakcję, że o przyznaniu nagrody decydują przedstawiciele branży, którzy brali pod uwagę zarówno wdrożony przez nas system płatniczy wykorzystujący biometrię tęczówki oka, jak i moje szerokie doświadczenie w branży finansowej – mówi Krystian Kulczycki. – Nasze korzenie mocno są osadzone we Wrocławiu, ale tworzymy markę o globalnym wymiarze. Łączymy naukę z technologią i przenosimy to na grunt biznesowy.

FinTech & InsurTech Awards

Konkurs FinTech & InsurTech Awards ma popularyzować osobowości i przedsięwzięcia, które promują technologiczne rozwiązania w branży finansowej oraz ubezpieczeniowej. Nagrody przyznawane są przedstawicielom zarówno fintechów, insurtechów, jak i reprezentantom tradycyjnej bankowości, ubezpieczycieli, branży pożyczkowej, którzy swoimi innowacyjnymi rozwiązaniami rozwijają ten sektor w Polsce. O przyznaniu nagród decyduje niezależna kapituła konkursowa, w której zasiadają cieszący się uznaniem reprezentanci szeroko rozumianego biznesu.

Wrocławski PayEye testuje

Wrocławska firma PayEye testuje unikalny system płatności w całości oparty o biometryczne potwierdzanie płatności tęczówką oka. Na badania i prace rozwojowe firma otrzyma unijną dotację w wysokości ponad 10 mln zł.

Przedstawiciele firmy podkreślają, że identyfikacja tęczówki oka, to najskuteczniejsza metoda identyfikacji człowieka, spośród wszystkich metod biometrycznych. Płacąc payeye nie jest potrzebny portfel, karta płatnicza, zegarek czy telefon, wystarczy… tylko jedno spojrzenie, by kupować w mgnieniu oka.

Łącząc technologię z naukę, firma PayEye stworzyła cały, niezależny i bezpieczny ekosystem, na który składają się autorskie, innowacyjne urządzenia płatnicze POS, portfel elektroniczny dla użytkowników, algorytmy przetwarzające tęczówkę na wzorzec biometryczny (payeye kod) a w przyszłości także  rozwiązania do bankomatów i e-commerce.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl