Najważniejsze informacje (kliknij, aby przejść)
- Made in Wrocław 2024. Road to 2030 - Jak podbić świat na nowo?
- LLM Bielik – przyszłość sztucznej inteligencji na scenie. Made in Wrocław 2024
- Solventum – medycyna na miarę przyszłości na Made in Wrocław 2024
- Made in Wrocław dla każdego. Cały dochód ze sprzedaży biletów trafi do powodzian. Rejestracja
Made in Wrocław to wyjątkowe wydarzenie, podczas którego spotkają się przedstawiciele biznesu, nauki oraz lokalnych władz, aby dyskutować nad przyszłością gospodarczą miasta. Wszyscy uczestnicy są zgodni co do jednego: czasy, w których przewagę konkurencyjną budowano głównie na podstawie ceny, minęły. Kluczowe staje się wykorzystanie potencjału intelektualnego i współpraca między światem nauki a biznesem.
Made in Wrocław 2024. Road to 2030 - Jak podbić świat na nowo?
Podczas jednej z trzech sesji tematycznych konferencji zostanie po raz pierwszy zaprezentowany raport „Potencjał badawczo-rozwojowy w aglomeracji wrocławskiej”, opracowany przez Agencję Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej i firmę Antal, potwierdza znaczenie Wrocławia jako jednego z głównych ośrodków R&D w Polsce. Dokument analizuje aktualne możliwości miasta i wskazuje kierunki dalszego rozwoju.
Wrocław wyrasta na jedno z najważniejszych centrów badawczo-rozwojowych w Polsce, przyciągając 11% krajowych centrów R&D. Aż 20% firm w regionie inwestuje ponad 30% swojego rocznego budżetu w innowacje, co czyni miasto jednym z liderów technologicznych w Europie. Wzrost liczby firm z sektora R&D o 34% w ciągu kilku lat pokazuje, jak Wrocław staje się kluczowym graczem na międzynarodowej arenieArtur Skiba, prezes zarządu Antal.
Sukces Wrocławia jako ośrodka badawczo-rozwojowego opiera się na skutecznej współpracy między sektorem nauki, biznesu oraz administracją.
To system naczyń połączonych, który jest dostrzegany i ma swoje odzwierciedlenie w strategii rozwoju miasta i regionu. Ta współpraca obejmuje w coraz większym stopniu także partnerstwa między narodowe, czemu sprzyja m.in. strategiczna lokalizacja regionu przy granicy z Niemcami i CzechamiMateusz Jarzombek, dyrektor Centrum Wspierania Biznesu w Agencji Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej.
LLM Bielik – przyszłość sztucznej inteligencji na scenie. Made in Wrocław 2024
W debacie o przyszłości technologii, sztuczna inteligencja niezmiennie zajmuje centralne miejsce. Wrocław, miasto dynamicznie rozwijające się w sektorze nowych technologii, a Made in Wroclaw będzie okazją, aby poznać kierunki rozwoju AI oraz kluczowe umiejętności, które w najbliższych latach mogą okazać się niezbędne na rynku pracy.
Jednym z najbardziej wyczekiwanych punktów programu konferencji jest prezentacja LLM Bielik – polskiego modelu językowego, będącego efektem współpracy rodzimych naukowców i ekspertów z branży IT
- Projekt ten, realizowany przez fundację SpeakLeash w formule open-science, stanowi krok milowy w dziedzinie sztucznej inteligencji w Polsce.
- Dzięki imponującej bazie danych tekstowych w języku polskim i otwartemu podejściu w ramach inicjatywy open-science, LLM Bielik ma szansę wyznaczać nowe standardy w rozwoju AI.
Solventum – medycyna na miarę przyszłości na Made in Wrocław 2024
Na Made in Wrocław nie zabraknie także globalnych liderów w branży medycznej. Jednym z nich jest firma Solventum, która specjalizuje się w zaawansowanych technologiach medycznych. Wrocław jest miejscem, gdzie firma rozwija swoją działalność
Prowadzi zakłady wytwarzające m.in. opatrunki, plastry i taśmy medyczne. Zatrudnia blisko 1000 pracowników w Centrum Usług Wspólnych, które obsługuje operacje finansowe, kadrowe i technologiczne firmy na skalę globalną. A najnowsza wrocławska inwestycja, to wielomilionowa budowa fabryki produkującej filtry do przemysłu biofarmaceutycznego.
Podczas Made in Wrocław firma podzieli się swoimi doświadczeniami w zakresie innowacji w branży medycznej oraz wskazówkami, jak zachować konkurencyjność w szybko zmieniającym się świecie biznesu.
Made in Wrocław dla każdego. Cały dochód ze sprzedaży biletów trafi do powodzian. Rejestracja
Wystawa Expo, towarzysząca konferencji, będzie otwarta dla wszystkich i stanowi doskonałą okazję do zapoznania się z najnowszymi technologiami i innowacjami.
Aby stać się częścią wydarzenia, które łączy różne perspektywy i pokazuje, jak innowacje kształtują przyszłość, wystarczy zarejestrować się na stronie organizatorów.
Wstęp na Expo jest bezpłatny, a dochód ze sprzedaży biletów na konferencję zostanie przekazany na pomoc dla osób poszkodowanych w powodzi.
Tekst: Karolina Misztal