Najważniejsze informacje (kliknij, aby przejść)
Made in Wrocław co roku gromadzi przedstawicieli biznesu, nauki, edukacji i samorządów, aby wspólnie poszukiwać rozwiązań dla wyzwań współczesnego świata. Kluczowymi tematami tegorocznej konferencji są Triple Transformation – czyli wpływ transformacji cyfrowej, energetycznej i logistycznej na przyszłość biznesu oraz odpowiedź firm na te zmiany.
Made in Wrocław 2024. Wrocław – Europejski hub innowacji
W ramach sesji "Stage of Knowledge" zostanie również podkreślona rola ścisłej współpracy między światem nauki a biznesem. Na scenie wystąpią eksperci, którzy przedstawią wizję Wrocławia jako jednego z czołowych ośrodków innowacji w Europie, wykorzystującego lokalne zasoby, talenty i potencjał miasta.
Triple Transformation – cyfrowa, energetyczna i logistyczna rewolucja
Współczesny świat wymaga elastycznych rozwiązań, które wspierają zrównoważony rozwój gospodarczy i dbają o środowisko oraz zasoby energetyczne. Coraz więcej firm wdraża zaawansowane technologie, takie jak sztuczna inteligencja, automatyzacja i analiza danych, aby sprostać rosnącym wymaganiom rynku.
Transformacja energetyczna to kluczowy element w kontekście globalnych wyzwań klimatycznych, co wpływa również na destabilizację łańcuchów dostaw. Skrócenie i optymalizacja tych procesów oraz zwiększenie lokalnej produkcji stają się priorytetem dla przedsiębiorstw na całym świecie.
Tak długo, jak jesteśmy aktywną częścią transformacji, a nie jej ulegamy, tak długo jesteśmy bezpieczni i na nią gotowi. Wyzwanie polega na rozumieniu aktualnych wymogów, świadomym zaangażowaniu technologii i zachowaniu kompetencji. Warto dzielić się sygnałami i doświadczeniami, pytać, porównywać, kwestionować. Takie zadanie mamy przed sobą w panelu łączącym elementy trzech różnych transformacji. Trzech, a może jednej? Czy na pewno różnych?Rafał Olesiński, partner zarządzający w Olesiński i Wspólnicy.
Edukacja jako fundament przyszłości. Made in Wrocław 2024
Przyszłość Wrocławia nie zależy wyłącznie od technologii i nowoczesnego przemysłu. Kluczową rolę odgrywa edukacja oraz zdolność adaptacji do zmieniających się wymagań rynku pracy.
Transformacja gospodarki opartej na produkcji w gospodarkę opartą na wiedzy zaczyna się od edukacji ludzi, których potrzebuje ekosystemNaomie Verstraeten, dyrektorka ds. innowacji i technologii Brainport Development, gościni panelu dyskusyjnego na konferencji Made in Wrocław.
Sesja „Stage of Knowledge” ma na celu odpowiedzenie na pytanie, jakie kroki należy podjąć, by wyposażyć przyszłe pokolenia w narzędzia niezbędne do sukcesu w erze cyfrowej.
Uczelnia musi przestać być kojarzona z hermetycznym niezrozumiałym dla zwykłego człowieka światem, w którym nie ma miejsca na nowoczesność. Nowoczesne technologie nie mogą zostać w sferze gadżetów, walczących o klienta chwytami marketingowymi. Połączenie najnowszych możliwości technologicznych z autorytetem uczelni jest jedyną możliwością, którą widzę w kontekście najbardziej aktualnych i potrzebnych kierunków rozwoju nauk medycznych i nauk o zdrowiudr Agnieszka Siennicka, prodziekan ds. Rozwoju, Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu.
Ważnym elementem dyskusji będzie również rozmowa o tym, jak nowe technologie mogą pomóc chronić miasta przed coraz częściej występującymi katastrofami naturalnymi, które są skutkiem postępujących zmian klimatu.
Made in Wrocław dla każdego. Dochód z biletów sprzedanych na konferencję trafi do powodzian
Wystawa Expo, towarzysząca konferencji, będzie otwarta dla wszystkich i stanowi doskonałą okazję do zapoznania się z najnowszymi technologiami i innowacjami.
Aby stać się częścią wydarzenia, które łączy różne perspektywy i pokazuje, jak innowacje kształtują przyszłość, wystarczy zarejestrować się na stronie organizatorów.
Wstęp na Expo jest bezpłatny, a dochód ze sprzedaży biletów na konferencję zostanie przekazany na pomoc dla osób poszkodowanych w powodzi.
Tekst: Karolina Misztal