Amerykański Intel chce pod Wrocławiem wybudować potężny Zakład Integracji Testowania Półprzewodników. Inwestycja powstanie w gminie Mięknia — będzie kosztować 4,6 miliarda dolarów a pracę znajdzie tam, co najmniej 2 tysiące osób. Zobacz w galerii zdjęć wizualizacje nowego zakładu Intela.
Zakładu Intela pod Wrocławiem jeszcze nie ma, ale amerykańska spółka już szuka specjalistów.
Osoby, które są zainteresowane pracą w Zakładzie Integracji i Testowania Półprzewodników, już mogą się do nas zgłaszać. Będziemy się z nimi kontaktować w momencie, w którym będą się otwierać pasujące pozycjeAleksandra Bojanowska, Poland and Sweden Communications Manager Intel Corporation.
Intel Wrocław. Praca i zatrudnienie w Zakładzie Integracji i Testowania Półprzewodników
Kto może liczyć na zatrudnienie w Zakładzie Integracji i Testowania Półprzewodników Intel koło Wrocławia?
- specjaliści ds. projektowania budowy i infrastruktury
- inżynierowie
- managerowie
- technicy
- wielu innych specjalistów z zakresu budownictwa czy biznesu (HR, finanse, łańcuch dostaw)
Intel - gigantyczna inwestycja koło Wrocławia
Przypomnijmy, że czerwcu tego roku firma Intel ogłosiła plany budowy nowoczesnego Zakładu Integracji Testowania Półprzewodników w gminie Miękinia koło Wrocławia. Inwestycja dla oznacza zwiększenie produkcji spółki i zaspokojenie rosnącego popytu na zaawansowane półprzewodniki. Budowa zakładu rozpocznie się po zatwierdzeniu przez Komisję Europejską.
Greg Anderson szefem wielkiej inwestycji Intela w Polsce
W grudniu br. Intel ogłosił, że stanowisko Dyrektora Generalnego Zakładu Integracji i Testowania Półprzewodników obejmie Greg Anderson.
Co Intel będzie robił w nowym zakładzie koło Wrocławia?
Inwestycja firmy Intel w Polsce, w połączeniu z istniejącym zakładem produkcji tzw. wafli krzemowych w Irlandii oraz drugim planowanym zakładem produkcji wafli krzemowych w Magdeburgu (Niemcy), pomoże stworzyć pierwszy tego typu w Europie, kompleksowy i najbardziej zaawansowany technologicznie łańcuch dostaw w dziedzinie produkcji półprzewodnikowych układów scalonych. Będzie to również katalizator dla dodatkowych inwestycji w ekosystem i innowacje w Polsce i całej Unii Europejskiej.
– Polska jest już miejscem działalności firmy Intel, położenie geograficzne kraju pozwoli na efektywną współpracę z zakładami produkcyjnymi firmy w Niemczech i Irlandii. To rozwiązanie jest bardzo konkurencyjne pod względem kosztów w porównaniu do innych lokalizacji produkcyjnych w ujęciu globalnym, oferuje przy tym duży potencjał związany z bazą utalentowanych pracowników, którym będziemy pomagać w rozwoju – mówił w czerwcu Pat Gelsinger, dyrektor generalny firmy Intel.