wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

9°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: brak pomiaru

brak danych z GIOŚ

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Gotowi na jutro – Kongres Firm Rodzinnych 2021
Gotowi na jutro – Kongres Firm Rodzinnych 2021 KFR

Wrocławski Kongres Firm Rodzinnych „Gotowi na jutro”, który miał się odbyć w czerwcu, został przeniesiony na termin 2-3 września.

Firmy rodzinne mierzą się z takim samymi wyzwaniami jak inne typy przedsiębiorstw, jednak z uwagi na to, że są tworzone przez członków rodziny, mają dodatkowo swoje własne, charakterystyczne dla przedsiębiorstw rodzinnych wyzwania. Zaliczyć do nich można sukcesję, czyli zmianę pokoleniową właścicieli a także wynikającą z rozwoju konieczność wprowadzenia do firmy zewnętrznych menedżerów i pracowników, co pociąga za sobą zmianę kultury organizacyjnej.
Ostatni rok udowodnił, że wstrząs na rynku może przyjść z zaskoczenia i wywołać długofalowe skutki pozwalające jednym firmom wznosić się na fali, a pogrążyć inne. Rodzi się pytanie, czy symbolicznie można było przewidzieć pandemię i jej konsekwencje? Czy gdybyśmy dziś potraktowali je jako lekcję, można wyciągnąć wnioski i przygotować się na przyszłość?
Kongres Firm Rodzinnych

Kongres Firm Rodzinnych "Gotowi na jutro"

Termin od 2 września 2021 08:00 do 3 września 2021 08:30

Miejsce Kino Nowe Horyzonty

Zobacz
– Każdy kryzys może być szansą i to jest najważniejsza lekcja, jaką dziś odrabia wiele firm rodzinnych. Pandemia boleśnie wpłynęła na niejeden biznes rodzinny, jednak nie unicestwiła branż. Nawet te najsilniej dotknięte ograniczeniami, jak turystyka czy gastronomia, szybko się odrodzą. I to będzie swego rodzaju nowe rozdanie, w którym wygrają przedsiębiorcy z krwi i kości, których do działania napędza pomysłowość, odwaga i doświadczenie, mający biznesowy instynkt. Nawet oni muszą być przygotowani na to, co przyniesie przyszłość, bo nasz świat podobnych wstrząsów jak ten z 2020 r. może doznać jeszcze wiele. Zmiany klimatyczne, kryzysy energetyczne, zmiany społeczne wpływające na potrzeby klientów czy rozpędzony rozwój technologii, to tylko przykłady, które możemy przewidzieć. O tym, jak się do nich przygotować, będziemy dyskutować podczas Kongresu, którego myśl przewodnia „Gotowi na jutro” zawiera sens tych rozważań.

dr hab. Krzysztof Safin, prof. WSB, inicjator Kongresu.
Kongres podzielony jest na dzień debat tematycznych poświęconych m.in. zarządzaniu firmą, zasobami ludzkimi i sprzedaży oraz dzień warsztatów i prezentacji, których tematy będą skupione na kluczowych trendach biznesowych wyznaczających kierunki działań dla firm rodzinnych. Należą do nich – transformacja funkcji personalnej, transformacja cyfrowa, nowe zagadnienia w obszarze marketingu oraz transformacja energetyczna, która jest odpowiedzią na jedne z największych wyzwań, jakie przynosi przyszłość. O tych ostatnich opowie drugiego dnia Andrzej Jeżewski właściciel Promet-Plast, pierwszej w Polsce firmy produkującej artykuły medyczne w technologii zerowej emisji CO2.
Gościem specjalnym jest Piotr Czerkawski, Kurator Programowy Kina Nowe Horyzonty, w którym odbędzie się Kongres. Przedstawi on obraz firmy rodzinnej w światowym kinie i wskaże tytuły, które w szczególny sposób podejmują zagadnienia przedsiębiorczości rodzinnej. Głos zabierze również Mariusz Kwiecień Dyrektor Artystyczny Opery Wrocławskiej. Nietypowe podejście zostanie wykorzystane w panelu dyskusyjnym poświęconym sukcesji, która jest tematem budzącym w rodzinach przedsiębiorców wiele emocji. Aby przyjrzeć im się dokładnie oraz ocenić ich wpływ na biznesowe i rodzinne konsekwencje, eksperci z firmy Grant Thornton – partnera merytorycznego Kongresu, będą na scenie współpracować z zawodowymi aktorami
W oczekiwaniu na wydarzenie zaplanowano cykl bezpłatnych webinarów biznesowych z ekspertami.
Webinar: Historia dwóch wektorów. Co zwiększa prawdopodobieństwo osiągania rezultatów przez zespół sprzedaży w Twojej firmie?

Webinar: Historia dwóch wektorów. Co zwiększa prawdopodobieństwo osiągania rezultatów przez zespół sprzedaży w Twojej firmie?

Wykład / Szkolenia / Warsztaty
Termin 8 czerwca 2021 10:00

Miejsce Wyższa Szkoła Bankowa we Wrocławiu

Zobacz

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl