Najważniejsze informacje (kliknij, aby przejść)
- GlobalLogic i Nokia są we Wrocławiu
- Co GlobalLogic i Nokia będą robić? Zobacz, szczegóły współpracy
- GlobalLogic i Nokia to rozwój nowoczesnych technologii
- Amerykański GlobalLogic lider w branży usług inżynierii cyfrowej
- GlobalLogic Polska powstał z wrocławskiej spółki REC Global Krzysztofa Kulińskiego
- Biznesowa wizytówka Wrocławia: centra biznesowe, rozwoju i badań, branża IT, powierzchnie biurowe
GlobalLogic, będący częścią grupy Hitachi lider w branży usług inżynierii cyfrowej, ogłosił nawiązanie współpracy z Nokią w celu przyspieszenia wdrażania zaawansowanych rozwiązań 5G i 4G dla przedsiębiorstw.
Dzięki platformie Network as Code Nokii oraz portalowi dla developerów, GlobalLogic będzie wspierać innowacje w kluczowych sektorach, koncentrując się początkowo na branży motoryzacyjnej, przemysłowej i finansowej.informują firmy we wspólnym komunikacie.
GlobalLogic i Nokia są we Wrocławiu
GlobalLogic jest częścią grupy Hitachi i ma siedzę w biurowcu Nowa Strzegomska na terenie Wrocławskiego Parku Biznesu – gdzie zatrudnia 600 pracowników. Natomiast Nokia we Wrocławiu ma największe Centrum R&D w Polsce – które zatrudnia 4 500 osób. W Europejskim Centrum Oprogramowania i Inżynierii Nokia we Wrocławiu powstaje najnowsza technologia telekomunikacyjna. Obie firmy szukają pracowników we Wrocławiu.
Co GlobalLogic i Nokia będą robić? Zobacz, szczegóły współpracy
W wydanym komunikacie GlobalLogic i Nokia informują o szczegółach współpracy – „Wykorzystując platformę Network as Code Nokii, zespół developerów GlobalLogic może bezproblemowo korzystać z zaawansowanych możliwości sieciowych, co umożliwia tworzenie nowych aplikacji (network-aware applications)."
- Wykorzystując interfejsy API sieci napędzane technologią 5G, firmy z branży przemysłowej i motoryzacyjnej będą mogły zwiększać bezpieczeństwo pracowników i efektywność operacyjną.
- Połączone z siecią urządzenia, w rodzaju inteligentnych kasków czy wearables, mogą wykorzystywać funkcje sieciowe do śledzenia w czasie rzeczywistym lokalizacji pracowników i integrować dane IoT, w tym wskaźniki zdrowotne i czynniki środowiskowe, jak poziom gazów czy temperatura, wywołując w czasie rzeczywistym alarmy zapobiegające zagrożeniom bezpieczeństwa.
GlobalLogic i Nokia to rozwój nowoczesnych technologii
W branży finansowej integracja analiz opartych na API sieci, pozwala na zapobieganie oszustwom w czasie rzeczywistym i zabezpiecza transakcje finansowe.
– Platforma Network as Code tworzy zintegrowany ekosystem, łącząc sieci telekomunikacyjne, integratorów systemów i deweloperów z całego świata – mówi Ashay Punekar, Vice President Communications & Network Providers Business Unit w GlobalLogic.
Dzięki tej współpracy jesteśmy w stanie nie tylko przyspieszyć innowacje w zakresie 5G, ale także na nowo zdefiniować sposób, w jaki przedsiębiorstwa korzystają z technologii sieciowych i czerpią z nich korzyści, pomagając dostawcom usług komunikacyjnych w monetyzacji ich inwestycji w 5GSameer Tikoo, Group Vice President & General Manager, Communications & Network Providers Business Unit w GlobalLogic.
– Jako lider w innowacjach technologicznych B2B, Nokia napędza kolejną ewolucję sieci, umożliwiając ludziom, maszynom i urządzeniom interakcję w czasie rzeczywistym na niespotykaną dotąd skalę – podkreśla Shkumbin Hamiti, Head of Network Monetization Platform, Cloud and Network Services w Nokia.
Amerykański GlobalLogic lider w branży usług inżynierii cyfrowej
GlobalLogic z siedzibą w Dolinie Krzemowej w USA zatrudnia 32 000 pracowników w 23 krajach. GL prowadzi studia projektowe i centra inżynieryjne na całym świecie, oferując swoje doświadczenie klientom z branży motoryzacji, komunikacji, usług finansowych, opieki zdrowotnej, produkcji, mediów i rozrywki, półprzewodników i technologii. Od 2021 r. GlobalLogic jest spółką Grupy Hitachi.
GlobalLogic Polska powstał z wrocławskiej spółki REC Global Krzysztofa Kulińskiego
GlobalLogic Polska ma swoją siedzibę we Wrocławiu od 2016 r. kiedy to amerykańska spółka przejęła wrocławską firmę REC Global – uznawaną za jedną z najszybciej rozwijających się firm R&D w Europie Centralnej.
Twórcą REC Global był Krzysztof Kuliński, który jest także laureatem rankingu organizowanego przez portal www.wroclaw.pl „30 Kreatywnych Wrocławia 2016”. To m.in. dzięki niemu Wrocław i aglomeracja określane są mianem polskiej „Doliny Krzemowej”. Nie byłoby tego sukcesu, gdyby nie warte 30 mln euro centrum badawczo-rozwojowe SDC Siemensa, które za sprawą Krzysztofa Kulińskiego 1 października 2000 r. rozpoczęło działalność w dawnych zakładach Elwro.
Biznesowa wizytówka Wrocławia: centra biznesowe, rozwoju i badań, branża IT, powierzchnie biurowe
Centra BSS i R&D we Wrocławiu
- Centa nowoczesnych usług dla biznesu (ang. Business Services, BSS) we Wrocławiu: 234 (największe: Kyndryl, BNY Mellon, Capgemini, Boehringer Ingelheim, GlobalLogic, UBS, EY)
- Centra badawczo-rozwojowe (ang. Research and Development, R&D) we Wrocławiu: +100 (największe: 3M, Viessman, Nokia, Dolby) +400, wliczając wszystkie jednostki naukowe w firmach
- Zatrudnienie: ok. 66 200 osób
Branża IT we Wrocławiu
- Zatrudnienie: ok. 20,5 tys.
Powierzchnia biurowa we Wrocławiu
- 1,37 mln metrów kwadratowych