wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

9°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 03:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Japońska gigant Hitachi przejmuje GlobalLogic. GL Polska ma siedzibę we Wrocławiu
Japońska gigant Hitachi przejmuje GlobalLogic.  GL Polska  ma siedzibę we Wrocławiu GlobalLogic

Hitachi Ltd. kupuje amerykańską firmę GlobalLogic – światowego lidera w branży informatycznej. GlobalLogic Polska ma główną siedzibę we Wrocławiu. To tu powstają m.in. nowoczesne rozwiązania automotive.

Hitachi kupuje GlobalLogic

Światowe agencje donoszą, że japoński koncern Hitachi poinformował w środę, 31 marca 2021 r., o przejęciu GlobalLogic – firmy z Doliny Krzemowej, której spółka GlobalLogic Polska ma siedzibę we Wrocławiu. Japończycy za GlobalLogic zapłacą 9,6 miliarda dolarów.

Hitachi podkreśla, że wzmocni to ich cyfrowe operacje w wielu branżach, w tym IT i przemyśle. Dzięki temu japoński koncern przemysłowy chce rozszerzyć działalność od sprzętu elektronicznego do usług cyfrowych. Hitachi zamierza zamknąć transakcję z GlobalLogic do końca lipca.

Czytaj także: Hitachi przejmie GlobalLogic.

Razem stworzymy nową wartość społeczną, środowiskową i ekonomiczną dla naszych globalnie rozwijających się klientów oraz podnosimy jakość życia ludzi poprzez wkład w realizację zrównoważonego społeczeństwa

Toshiaki Higashihara dyrektor generalny Hitachi za agencją ABC News

Przejęcie GlobalLogic jest częścią średniookresowego planu Hitachi na 2021 r., który obejmuje zobowiązanie do zainwestowania 1 biliona jenów (9 miliardów USD) w celu wzmocnienia cyfrowych możliwości firmy.

GlobalLogic

Firma GlobalLogic powstała w 2000 roku. Zatrudnia ponad 20 tys. pracowników w 14 krajach i ma 400 klientów z różnych branż, w tym motoryzacyjnej, opieki zdrowotnej, technologicznej. Firma prowadzi studia projektowe i centra inżynierii oprogramowania, a przychody – jak podaje agencja ABC News – mają osiągnąć około 1,2 miliarda dolarów w roku 2021.

GlobalLogic Polska powstał z wrocławskiej spółki REC Global

GlobalLogic Polska ma swoją siedzibę we Wrocławiu od 2016 r. kiedy to amerykańska spółka z Doliny Krzemowej przejęła wrocławską firmę REC Global – uznawaną za jedną z najszybciej rozwijających się firm R&D w Europie Centralnej.

Twórcą REC Global był Krzysztof Kuliński, który jest także laureatem rankingu organizowanego przez portal www.wroclaw.pl „30 Kreatywnych Wrocławia 2016”. To m.in. dzięki niemu Wrocław i aglomeracja określane są mianem polskiej „Doliny Krzemowej”. Nie byłoby tego sukcesu, gdyby nie warte 30 mln euro centrum badawczo-rozwojowe SDC Siemensa, które 1 października 2000 r. rozpoczęło działalność w dawnych zakładach Elwro.

GlobalLogic Polska we Wrocławiu

GlobalLogic Polska we Wrocławiu specjalizuje się w oprogramowaniu systemów wbudowanych oraz cyfrowej transformacji przemysłu, przede wszystkim dla takich branż, jak: motoryzacja, bezpieczeństwo, komunikacja oraz finanse. Firma stosuje najnowsze technologie w obszarze przemysłu 4.0 (Industry 4.0), rozszerzonej rzeczywistości (AR – Augmented Reality) oraz internetu rzeczy (Internet of Things).

Czytaj także: 

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Głosuj na Wrocławski Budżet Obywatelski 2023. Otwiera się w nowej karcie
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl