www.wroclaw.pl

  Japońska gigant Hitachi przejmuje GlobalLogic. GL Polska ma siedzibę we Wrocławiu

  Hitachi Ltd. kupuje amerykańską firmę GlobalLogic – światowego lidera w branży informatycznej. GlobalLogic Polska ma główną siedzibę we Wrocławiu. To tu powstają m.in. nowoczesne rozwiązania automotive.

  Fot. GlobalLogic

  Hitachi kupuje GlobalLogic

  Światowe agencje donoszą, że japoński koncern Hitachi poinformował w środę, 31 marca 2021 r., o przejęciu GlobalLogic – firmy z Doliny Krzemowej, której spółka GlobalLogic Polska ma siedzibę we Wrocławiu. Japończycy za GlobalLogic zapłacą 9,6 miliarda dolarów.

  Hitachi podkreśla, że wzmocni to ich cyfrowe operacje w wielu branżach, w tym IT i przemyśle. Dzięki temu japoński koncern przemysłowy chce rozszerzyć działalność od sprzętu elektronicznego do usług cyfrowych. Hitachi zamierza zamknąć transakcję z GlobalLogic do końca lipca.

  Czytaj także: Hitachi przejmie GlobalLogic.

  Razem stworzymy nową wartość społeczną, środowiskową i ekonomiczną dla naszych globalnie rozwijających się klientów oraz podnosimy jakość życia ludzi poprzez wkład w realizację zrównoważonego społeczeństwa

  Toshiaki Higashihara dyrektor generalny Hitachi za agencją ABC News

  Przejęcie GlobalLogic jest częścią średniookresowego planu Hitachi na 2021 r., który obejmuje zobowiązanie do zainwestowania 1 biliona jenów (9 miliardów USD) w celu wzmocnienia cyfrowych możliwości firmy.

  GlobalLogic

  Firma GlobalLogic powstała w 2000 roku. Zatrudnia ponad 20 tys. pracowników w 14 krajach i ma 400 klientów z różnych branż, w tym motoryzacyjnej, opieki zdrowotnej, technologicznej. Firma prowadzi studia projektowe i centra inżynierii oprogramowania, a przychody – jak podaje agencja ABC News – mają osiągnąć około 1,2 miliarda dolarów w roku 2021.

  GlobalLogic Polska powstał z wrocławskiej spółki REC Global

  GlobalLogic Polska ma swoją siedzibę we Wrocławiu od 2016 r. kiedy to amerykańska spółka z Doliny Krzemowej przejęła wrocławską firmę REC Global – uznawaną za jedną z najszybciej rozwijających się firm R&D w Europie Centralnej.

  Twórcą REC Global był Krzysztof Kuliński, który jest także laureatem rankingu organizowanego przez portal www.wroclaw.pl „30 Kreatywnych Wrocławia 2016”. To m.in. dzięki niemu Wrocław i aglomeracja określane są mianem polskiej „Doliny Krzemowej”. Nie byłoby tego sukcesu, gdyby nie warte 30 mln euro centrum badawczo-rozwojowe SDC Siemensa, które 1 października 2000 r. rozpoczęło działalność w dawnych zakładach Elwro.

  GlobalLogic Polska we Wrocławiu

  GlobalLogic Polska we Wrocławiu specjalizuje się w oprogramowaniu systemów wbudowanych oraz cyfrowej transformacji przemysłu, przede wszystkim dla takich branż, jak: motoryzacja, bezpieczeństwo, komunikacja oraz finanse. Firma stosuje najnowsze technologie w obszarze przemysłu 4.0 (Industry 4.0), rozszerzonej rzeczywistości (AR – Augmented Reality) oraz internetu rzeczy (Internet of Things).

  Czytaj także: