16 kwietnia 2020

Nowe parkingi Park & Ride

3%
POSTĘP PRACY

Ponad 170 miejsc powstaje na kolejnych parkingach P&R

Aktualizacja:
 
16.04.2020
 
Wybrano wykonawcę kolejnego park and ride. Za blisko 850 tysięcy złotych rozbudujemy parking na Psim Polu. Wykonawca zrobi projekt, a następnie wybuduje parking. Kierowcy korzystają tam z 117 miejsc, powiększymy parking o kolejnych 40 miejsc. Parking nie będzie zamknięty szlabanem (będą mogli korzystać z niego wszyscy kierowcy także ci nieposiadający UrbanCard)

To kolejna inwestycja miasta w system park and ride. Budujemy już parking przy pętli tramwajowej na Osobowicach.
Mamy podpisane umowy na budowę parkingów (parkuj i jedź) na pętli tramwajowej na Klecinie, przy ul. Fieldorfa oraz Kamiennogórskiej. Trwa procedura przetargowa na budowę parkingu przy stacji kolejowej Wrocław Osobowice.

21.02.2020
 
Rozstrzygnęliśmy przetarg w ramach systemu „parkuj i jedź” na wykonanie parkingów w 3 lokalizacjach na terenie miasta: na pętli tramwajowej Klecina, w rejonie przystanków między ul. Kosmonautów a Kamiennogórską oraz przy ul. Fieldorfa, gdzie powstanie również ciąg pieszo – rowerowy. Łącznie w tych miejscach stworzymy ponad 170 miejsc.
 
 
 
O kolejne 40 miejsc powiększymy także parking na Psim Polu przy stacji PKP.
 
 
 
We Wrocławiu obecnie funkcjonują łącznie 24 parkingi park&ride. W sumie do dyspozycji kierowców jest około 1450 miejsc postojowych przy węzłach komunikacyjnych, pętlach i stacjach PKP.

TIME LINE

  • przetarg na wykonawcę

    grudzień 2019
  • wyłonienie wykonawcy

    luty 2020
  • koniec inwestycji

    połowa 2021