09 grudnia 2021

Nowe parkingi Park & Ride

100%
POSTĘP PRACY

Ponad 170 miejsc powstaje na kolejnych parkingach P&R

Aktualizacja:
 
9.12.2021
 
Przy przystanku kolejowym Wrocław-Wojnów wybudowaliśmy nową drogę oraz 38 miejsc postojowych. Są nowe chodniki oraz parking dla rowerów. Kolejny P&R przy stacji Wrocław-Wojnów - 20 nowych miejsc postojowych jest już do Waszej dyspozycji.
 

Mieszkańcy korzystają z obiektów przy ul. Fieldorfa, ul. Kamiennogórskiej, ul. Przy Torze, ul. Pełczyńskiej, ul. Osobowickiej, na pętli na Klecinie oraz Psim Polu, a także z miejsc postojowych wybudowanych na ulicy prowadzącej do stacji kolejowej Wrocław Wojnów Wschodni.

 
9.11.2021
 
Nowy parking powstaje przy dworcu PKP Wrocław Osobowice. Będzie 28 miejsc dla samochodów. Wykonawca kończy prace przy uzupełnianiu ażurowej konstrukcji parkingu. Wszystko oczywiście dla efektywnego gospodarowania wodami opadowymi. Koszt inwestycji to ponad 850 tys. zł.
 
 
 
22.09.2021
 
Finiszujemy przy budowie park and ride na ul. Kamiennogórskiej w pobliżu skrzyżowania z Kosmonautów. Powstaje tu 57 miejsc postojowych (w tym 3 dla osób z niepełnosprawnościami), drogi dojazdowe, chodniki, wiaty dla rowerów. Teren będzie oświetlony.
Posadzimy przy parkingu 14 drzew i liczne krzewy.
Wcześniej był tu dziki parking na którym kierowcy parkowali w błocie.
Inwestycja jest współfinansowana z Unii Europejskiej. Jej koszt to ponad 1,7 mln zł.
 
 
 
 
 
2.09.2021
 
Finiszujemy z rozbudową park and ride na Psim Polu. W pobliżu stacji kolejowej Wrocław Psie Pole wybudowaliśmy dodatkowych 38 miejsc postojowych, w tym dla osób z niepełnosprawnościami. Miejsca postojowe są oświetlone. Na parkingu zastosowaliśmy specjalne płyty, eko kostkę, muldy chłonne, warstwy mineralno-żywiczne – wszystko po to, aby jak najwięcej wody dostało się do gruntu. Inwestycja kosztowała blisko 850 tysięcy złotych.
 
 
 
 
 
31.05.2021
 
Budowa kolejnego parkingu Park&Ride (parkuj i jedź) na finiszu. Na ul. Fieldorfa, przy szpitalu im. Marciniaka.

To oznacza, że na łącznie na park & ride na Fieldorfa jest teraz 97 miejsc postojowych. Oba parkingi znajdują się za szlabanem, który mogą otworzyć kierowcy posiadający kartę URBANCARD.

 

Przy stacji PKP Psie Pole powstanie kolejne 40 miejsc. Gotowy jest park & ride przy PKP Wrocław-Wojnów.

Park & ride powstanie także przy pętli tramwajowej Osobowice ok. 50 (miejsc).

 
9.03.2021
 
Park and ride na ul. Przy Torze na Wojnowie jest już prawie gotowy.
 
Kierowcy będą mogli skorzystać tam z 20 oświetlonych miejsc parkingowych, w tym dla osób z niepełnosprawnościami. Wybudujemy też wiatę dla rowerów. Na parkingu zostały już ułożone płyty ażurowe oraz masa bitumiczna.
Aktualnie trwają prace przygotowujące podłoże pod drogę dojazdową do parkingu.
 
Koszt realizacji to blisko 1,4 miliona złotych. Inwestycja jest dofinansowana z Unii Europejskiej i jest realizowana w ramach współpracy z PKP, która modernizuje linię kolejową do Jelcza Miłoszyc.
 
 
 
7.01.2021
 
Na przełomie roku ruszyła budowa parkingów między ul. Kosmonautów i Kamiennogórską, przy ul. Fieldorfa, na pętli tramwajowej na Klecinie. Ponadto, planowana jest budowa przy stacji PKP na Psim Polu oraz przy pętli tramwajowej i dworcu PKP na Osobowicach.
 

Na park and ride na Klecinie powstanie 69 miejsc, a łączna kwota inwestycji to 1,96 mln zł. Z kolei budowa drugiego etapu parkingu w pobliżu ul. Fieldorfa będzie kosztować 1,13 mln zł (49 miejsc), przy ul. Kosmonautów pojawi się 57 miejsc za 1,36 mln zł. Ponadto, przy dworcu PKP na Osobowicach przybędzie 28 nowych miejsc postojowych, przy pętli tramwajowej Osobowice ok. 50, a na Psim Polu 40 miejsc za blisko 850 tys. zł (to trzeci etap inwestycji, obecnie jest 117 miejsc). Parking na Psim Polu nie będzie zamknięty za szlabanem. Kolejne 20 miejsc powstanie przy stacji PKP Wrocław-Wojnów.

Aktualny wykaz parkingów „Parkuj i jedź” znajduje się na stronie internetowej zdium.wroc.pl.

 
 
16.04.2020
 
Wybrano wykonawcę kolejnego park and ride. Za blisko 850 tysięcy złotych rozbudujemy parking na Psim Polu. Wykonawca zrobi projekt, a następnie wybuduje parking. Kierowcy korzystają tam z 117 miejsc, powiększymy parking o kolejnych 40 miejsc. Parking nie będzie zamknięty szlabanem (będą mogli korzystać z niego wszyscy kierowcy także ci nieposiadający UrbanCard)

To kolejna inwestycja miasta w system park and ride. Budujemy już parking przy pętli tramwajowej na Osobowicach.
Mamy podpisane umowy na budowę parkingów (parkuj i jedź) na pętli tramwajowej na Klecinie, przy ul. Fieldorfa oraz Kamiennogórskiej. Trwa procedura przetargowa na budowę parkingu przy stacji kolejowej Wrocław Osobowice.

21.02.2020
 
Rozstrzygnęliśmy przetarg w ramach systemu „parkuj i jedź” na wykonanie parkingów w 3 lokalizacjach na terenie miasta: na pętli tramwajowej Klecina, w rejonie przystanków między ul. Kosmonautów a Kamiennogórską oraz przy ul. Fieldorfa, gdzie powstanie również ciąg pieszo – rowerowy. Łącznie w tych miejscach stworzymy ponad 170 miejsc.
 
 
 
O kolejne 40 miejsc powiększymy także parking na Psim Polu przy stacji PKP.
 
 
 
We Wrocławiu obecnie funkcjonują łącznie 24 parkingi park&ride. W sumie do dyspozycji kierowców jest około 1450 miejsc postojowych przy węzłach komunikacyjnych, pętlach i stacjach PKP.

TIME LINE

  • przetarg na wykonawcę

    grudzień 2019
  • wyłonienie wykonawcy

    luty 2020
  • koniec inwestycji

    połowa 2021