wroclaw.pl strona główna #InwestycjeWRO

Infolinia 71 777 7777

11°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 19:00

Prezydent Wrocławia - strona główna
wroclaw.pl strona główna
Reklama
 1. wroclaw.pl
 2. #InwestycjeWRO
 3. Budowa kanalizacji sanitarnej na osiedlu Jerzmanowo-Jarnołtów

Budowa kanalizacji sanitarnej na osiedlu Jerzmanowo-Jarnołtów

Budowa kanalizacji sanitarnej na osiedlu Jerzmanowo-Jarnołtów MPWiK
Ukończono: 2023

Mapa z lokalizacją inwestycji

Koszt inwestycji 75 000 000 zł

Inwestycja na osiedlu Jerzmanowo-Jarnołtów obejmuje wybudowanie 15 km sieci kanalizacji sanitarnej, dwóch nowych przepompowni ścieków, 2,3 km sieci wodociągowej, a także modernizację 11 km dróg. Łączna wartość prac na osiedlu Jerzmanowo-Jarnołtów to ponad 66 mln zł. Realizacja tak dużego przedsięwzięcia możliwa jest dzięki pozyskanej przez MPWiK dotacji ze środków Unii Europejskiej.

Reklama

Informacje o inwestycji:

 • Kategoria inwestycji: Infrastruktura
 • Rok zakończenia inwestycji: 2023
 • Stopień wykonania: 100%
 • Wartość inwestycji: 75 000 000 zł
 • Jednostka prowadząca: MPWiK
 • Osiedle: Jerzmanowo-Jarnołtów-Strachowice-Osiniec
 • Projekt finansowany w ramach WBO: nie

Timeline

 • Październik 2019
 • Czerwiec 2020
 • I kwartał 2023

Inwestycja na osiedlu Jerzmanowo-Jarnołtów obejmuje wybudowanie 15 km sieci kanalizacji sanitarnej, dwóch nowych przepompowni ścieków, 2,3 km sieci wodociągowej, a także modernizację 11 km dróg. Łączna wartość prac na osiedlu Jerzmanowo-Jarnołtów to ponad 66 mln zł. Realizacja tak dużego przedsięwzięcia możliwa jest dzięki pozyskanej przez MPWiK dotacji ze środków Unii Europejskiej. 

 • 29.11.2023

  Prace przy budowie kanalizacji sanitarnej na całym osiedlu Jerzmanowo-Jarnołtów zostały już zakończone, podobnie jak odtworzenia jezdni. Do wykonania został jedynie niewielki fragment chodnika w ul. Jarnołtowskiej.

  Mieszkańcy powinni już wnioskować o przyłączenie się do sieci kanalizacyjnej.

  W październiku 2023 r. MPWiK przeprowadziło serię spotkań z mieszkańcami w siedzibie tamtejszej Rady Osiedla i pomagało wypełnić wnioski o przyłącze do sieci kanalizacyjnej. koszt prac wyniósł 75 mln zł. 

 • 17.08.2023

  Dobiegają końca prace przy budowie kanalizacji sanitarnej na osiedlu Jerzmanowo-Jarnołtów. Wszystkie rury i sięgacze do posesji zostały już położone.

  Powstało tutaj 15 km sieci kanalizacyjnej , a także ponad 2 km sieci wodociągowej. Konieczne było również wybudowanie dwóch przepompowni ścieków. Efektem dodatkowym inwestycji jest modernizacja 11 km dróg.
  I właśnie na tym ostatnim zadaniu skupiają się teraz prace.

  Na ulicy Jarnołtowskiej (do Kośnego do Samotworskiej) po wybudowaniu kanalizacji, wykonawca sfrezował nawierzchnię. Teraz trwa korytowanie.
  Następnie będzie układana podbudowa, a na niej pojawi się nowy asfalt. Z kolei na ulicy Jerzmanowskiej (od Kościoła do Kośnego) trwa układanie krawężników i frezowanie.
  Inwestycja warta przeszło 57 mln zł zakończy się we wrześniu.

 • 21.07.2023

  Zaawansowanie inwestycji jest na poziomie 95%. Trwa budowa ostatniego odcinka kanalizacji (ok 70 metrów) wraz z przyłączami na ul. Jarnołtowskiej.

  Cała inwestycja zakończy się z końcem września 2023 r. 

 • 17.01.2023

  Do wykonania zostało ok 250 m sieci kanalizacji sanitarnej oraz dodatkowe sięgacze wynikające z wniosków mieszkańców.

  Po wybudowaniu kanalizacji zostały już odtworzone następujące ulice: Kośnego – w całości, Branickiego, Koronna, Domańskiego, Rodła, Jarnołtowska (odcinek do Karczmy Rzym), Jarnołtowska – boczna, Adamczewskich, Jasińskiej, łączniki ul. Gałowskiej, Samotworska do nr 5, Jerzmanowska (odcinek Rdestowa, Piołunowa).

  Część z nich w standardzie lepszym niż przed inwestycją – drogi gruntowe zyskały nawierzchnię asfaltową, tak stało się na ulicach: Branickiego, Koronna, Domańskiego, Rodła, Gałowska, łączniki ul. Gałowskiej, Jarnołtowska – boczna.

   

   

   

 • 26.09.2022

  Trwa budowa kanalizacji w ul. Jarnołtowskiej, Płużnej, Gruszowej.

  Wybudowano 9,5 km sieci (do wybudowania pozostało ok. 2,5 km).

  W drugiej połowie września 2022 r. wykonano nową nawierzchnię w ul. Jarnołtowskiej na odcinku od skrzyżowania z ul. Samotworską do Karczmy RZYM.

  Do końca października planowane jest wykonanie nowej nawierzchni w ul. Kośnego.

  Galeria zdjęć

 • 04.03.2022

  Ułożono nawierzchnię asfaltową w ul. Jasińskiej, Adamczewskich.

  Galeria zdjęć

 • 09.02.2022

  Obecnie trwa budowa przepompowni ścieków przy ul. Jarnołtowskiej oraz kanalizacji sanitarnej w ul. Jerzmanowskiej i Piołunowej. Z tego względu wystąpią utrudnienia w ruchu na ul. Jerzmanowskiej (na odcinku od Piołunowej do Rdestowej). Do tej pory wybudowane zostało niecałe 9 km sieci kanalizacji sanitarnej.

  W lutym planujemy rozpoczęcie odtworzenia dróg w standardzie docelowym (asfalt) ul. Adamczewskich i ul. Jasińskiej, planowany termin wykonania do 28.02.2022 (termin uzależniony od warunków atmosferycznych), a także planujemy punktowe wykonanie nawierzchni asfaltowej w ul. Jerzmanowskiej. Termin to również koniec lutego i podobnie będzie uzależniony od pogody.W tym miesiącu rozpocznie się także przebudowa dróg: ul. Rodła i ul. Domańskiego.

 • 10.11.2021

  Dziś ulica Gałowska jest nie do poznania. Pod nową nawierzchnią asfaltową znajduje się równie nowa kanalizacja.Na całym osiedlu budujemy 15 km sieci kanalizacyjnej oraz 2 km sieci wodociągowej. Dzięki inwestycji przebudujemy także 11 km dróg.

 • 29.09.2021
  Na ul. Gałowskiej prace kanalizacyjne zostały już zakończone. W ostatnich dniach tam oraz w łączniku ul. Gałowskiej z Jerzmanowską został ułożony asfalt. Tym samy podnieśliśmy standard ulicy, bo wcześniej była to droga gruntowa. Teraz prace przenieśliśmy na ul. Jerzmanowską – na wysokości Kościoła układana jest podbudowa, a następnie zostanie wykonane odtworzenia nawierzchni.
  Dla przypomnienia, inwestycja na Jerzmanowie-Jarnołtowie zakłada budowę 15 km sieci kanalizacji sanitarnej oraz 2 nowych przepompowni ścieków. Dodatkowo w zakresie prac ujęto ponad 2 km sieci wodociągowej. Przebudowanych zostanie także 11 km dróg. Łączna wartość prac to ponad 57 mln złotych.
   

  Galeria zdjęć

 • 29.12.2020

  W 2020 r. wykonano w tym zadaniu ok. 2,5 km sieci kanalizacyjnej. Docelowy zakres zadania obejmuje budowę 12 km sieci kanalizacyjnej oraz 2 przepompowni ścieków (przy Piołunowej i Jarnołtowskiej), a także przebudowę i budowę 1,3 km sieci wodociągowych oraz przebudowa 11 km dróg. Planowany termin zakończenia inwestycji: początek 2022 roku.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl