Premiery kinowe od 22 marca

W ten weekend ekranizacja powieści Joanny Bator o wałbrzyskich koszmarach przeszłości w „Ciemno, prawie noc”, film o niemieckim żołnierzu, który przyjmuje nową tożsamość w „Kapitanie”, filmy, którymi zachwycano w Cannes – „Girl” o dziewczynie uwięzionej w chłopięcym ciele i „Złodziejaszki” o tokijskiej rodzinie kanciarzy. A dla najmłodszych – „Władcy przygód. Stąd do Oblivio”.

  • Kadr z filmu „Ciemno, prawie noc” Borysa Lankosza


  • Władcy przygód. Stąd do Oblivio

Władcy Przygód. Stąd do Oblivio

Władcy Przygód. Stąd do Oblivio

Termin od 22 marca 2019 do 28 marca 2019

Miejsce Cinema City Korona

Zobacz

Polska produkcja familijna z imponującym rozmachem. Głównych bohaterów – Franka i Izkę czekają niezwykłe przygody, a wszystko zaczyna się od nastawienia dziwnego gramofonu, za sprawą którego sprowadzają Eddiego, uciekiniera z krainy Oblivio. W ślad za zbiegiem podążą szukający go Łowcy Głów. Franek i Izka będą się starali uratować Eddiego, więc czeka ich niełatwe zadanie.

  • Ciemno, prawie noc

Ciemno, prawie noc

Ciemno, prawie noc

Thriller / Kryminalny
Termin od 22 marca 2019 do 28 marca 2019

Miejsce Dolnośląskie Centrum Filmowe (DCF)

Zobacz

Ekranizacja powieści Joanny Bator, która główną bohaterką uczyniła dziennikarkę Alicję Tabor. Wałbrzyszanka po latach wraca w rodzinne strony, gdzie podejmuje się rozwiązania sprawy zagadkowych zaginięć dzieci w okolicy. Rozwiązanie nie będzie łatwe, a Tabor będzie zmuszona zmierzyć się z własną traumatyczną rodzinną tajemnicą. Reżyserował Borys Lankosz, a w roli głównej Magdalena Cielecka.

  • Złodziejaszki

Złodziejaszki

Złodziejaszki

Termin od 22 marca 2019 do 28 marca 2019

Miejsce Dolnośląskie Centrum Filmowe (DCF)

Zobacz

Złota Palma w Cannes za pogodną historię rodzinną rodem z Tokio. Głównymi bohaterami są członkowie familii trudniącej się, ni mniej ni więcej, przestępczością (dobrze zresztą zorganizowaną), czyli kradzieżami. Wszyscy żyją zgodnie i wspierają się, kiedy trzeba. Sytuacja staje się napięta, kiedy przypadkowo jedno zdarzenie uruchamia lawinę kolejnych, a długo skrywane sekrety wychodzą na światło dzienne.

  • Girl

Girl

Girl

Dramat / Inne
Termin od 22 marca 2019 do 28 marca 2019

Miejsce Kino Nowe Horyzonty

Zobacz

Pięknie poprowadzona przez Lukasa Dhonta lekcja tolerancji, czyli opowieść o dziewczynie uwięzionej w ciele chłopaka, życiowych wyborach z konieczności, akceptacji i wsparciu, jakie może dać rodzina i środowisko i o pasji, która wymaga wielu poświęceń. W roli głównej okrzyknięty sensacją w Cannes Viktor Polster.

  • Kapitan

Kapitan

Kapitan

Termin od 23 marca 2019 do 28 marca 2019

Miejsce Kino Nowe Horyzonty

Zobacz

Niemcy opowiadają przedziwną, ale prawdziwą historię żołnierza, który na dwa tygodnie przed zakończeniem wojny znajduje kapitański mundur i zaczyna udawać wyższego rangą. Zdobyta przypadkiem władza okazuje się błogosławieństwem (bo ocala życie młodemu żołdakowi) i przekleństwem (bo zamienia go w potwora). W tle chaos w niemieckiej armii, która wie, że przegrała, ale nie zamierza zrezygnować z bezsensownej demonstracji siły.Zgłoś uwagę