Powstanie nowy most na Ślęzie

Wkrótce ma szansę ruszyć kolejny etap przebudowy ulicy Racławickiej - wraz z budową mostu do Alei Piastów. Wrocławskie Inwestycje właśnie rozstrzygnęły przetarg na wykonawcę tego zadania. Na skrót między Krzykami i Oporowem czeka wielu kierowców.

  • Archiwalna i pierwsza wizualizacja przeprawy przez Ślęzę


Jeśli werdykt komisji przetargowej się uprawomocni to projekt zrealizuje firma Skanska za prawie 12,7 mln zł. W postepowaniu brało udział aż osiem ofert, ale spośród ważnych o zwycięstwie przesądziła jedna z najniższych cen i najkorzystniejsze warunki gwarancji, które także były brane pod uwagę. Spółka Berger Bau Polska złożyła ofertę o pół miliona tańszą, ale jednocześnie proponowała gwarancje po 10 lat na drogę i most, gdy tymczasem Skanska ją przebiła 15-letnią gwarancją na most.

Projekt przewiduje budowę około 500-metrowego połączenia ulic Racławickiej i Alei Piastów. Jego kluczowym fragmentem jest most przez Ślęzę. Ma powstać droga jednojezdniowa z chodnikiem i ścieżką rowerową. Prace powinny rozpocząć się wiosną i  jak zapowiadają w WI jest plan by jeszcze w tym roku je zakończyć.

To III etap rozbudowy ul. Racławickiej. Przypomnijmy, że w minionym roku  powstało już odwodnienie i  krótki odcinek jezdni.  Tą wartą prawie 17 mln zł inwestycję także realizowała firma Skanska, a budowę drogi wspomagała finansowo spółka deweloperska MCA.

ram 

Zgłoś uwagę