Parking Park&Ride na Psim Polu będzie rozbudowany

ZDiUM otrzymał pozwolenie na rozbudowę parkingu typu Park&Ride przy dworcu na Psim Polu. Przybędzie 36 kolejnych miejsc a to jeszcze nie wszystko. 


 - Wczoraj otrzymaliśmy pozwolenie na budowę parkingu Park&Ride na Psim Polu przy dworcu PKP. W tej chwili oczekujemy na uprawomocnienie się decyzji (trwa to 14 dni), dlatego prace rozpoczną się dopiero w lutym - mówi Ewa Mazur, rzecznik prasowa ZDiUM.
Budowa parkingu będzie realizowana w trybie zaprojektuj i zbuduj. T
ermin zakończenia całej inwestycji to koniec kwietnia. 
Przetarg na wykonanie parkingu wygrała firma Anteeo Sp. z o.o. z Bydgoszczy z ceną ofertową 489 000,00 zł. Jej zadaniem jest opracowanie projektu wraz z realizacją parkingu nr 3 (widocznego na schemacie).

Wykonawca ma pozyskać decyzję środowiskową również na parkingi nr 4 i 5, które będą realizowane w późniejszym terminie, prawdopodobnie przy udziale środków finansowych z UE.

Lokalizacja parkingu sąsiaduje z dworcem PKP Psie Pole i będzie kontynuacją prac zrealizowanych w roku 2012 - wybudowano wtedy parking na ponad 30 miejsc postojowych, stojaki i boksy rowerowe. 
Rozbudowa parkingu o kolejnych 36 miejsc parkingowych nie zakończy inwestycji planowanych do realizacji na tym obszarze. Planowane jest wybudowanie jeszcze dwóch parkingów na ponad 50 miejsc (jak wspominaliśmy, prawdopodobnie przy udziale środków UE).

We Wrocławiu funkcjonuje obecnie 7 parkingów oznaczonych jako P&R MAPA

Zgłoś uwagę