Od 9 lutego przystanek „Zamkowa” ponownie uruchomiony

W związku z wnioskami kierowanymi przez mieszkańców, a także w celu rozszerzenia oferty komunikacyjnej tego obszaru miasta, od 9 lutego przystanek „Zamkowa” został ponownie włączony do stałego rozkładu jazdy tramwajów.


Dla przypomnienia, przystanek „Zamkowa”, zlokalizowany przy skrzyżowaniu ulicy Kazimierza Wielkiego, Zamkowej i Gepperta, w trakcie remontu przejścia Świdnickiego pełnił wyłącznie funkcję zastępczą, miał także pomóc wyprowadzić ruch z centrum podczas dużych imprez na placu Wolności, w Rynku czy NFM. Wówczas nie został włączony do stałego rozkładu jazdy tramwajów.

Jednak od 9 lutego, na wniosek mieszkańców, a także w celu rozszerzenia oferty komunikacyjnej tego obszaru miasta, przystanek „Zamkowa” ponownie został uruchomiony, już na stałe.

– Cykl świetlny na ul. Kazimierza Wielkiego zostanie skorygowany z przejściem na ul. Świdnickiej, jednak nie będą to duże zmiany. Pieszy oczekujący na przejściu, po wzbudzeniu sygnalizatora, otrzyma światło zielone, gdy tramwaj "zgłosi się" na przystanku. Kierowcy będą musieli się zatrzymać jak dotychczas, gdy pieszy włączy sygnalizację. Jedyna zmiana polega na tym, że pieszy otrzyma priorytet w momencie pojawienia się tramwaju – mówi Małgorzata Szafran z biura prasowego Urzędu Miejskiego Wrocławia.

Należy pamiętać, że zawsze w przypadku wprowadzania tego typu zmian, Wydział Inżynierii Miejskiej monitoruje funkcjonowanie sygnalizacji i w razie potrzeb, na bieżąco wprowadza korekty.Zgłoś uwagę