Nowe autobusy na liniach z Wrocławia do Miękini

Jeszcze w wakacje pierwsze nowe autobusy Solaris Urbino z szyldem Dolnośląskich Linii Autobusowych będą wozić pasażerów z Wrocławia do Miękini i na terenie tej podwrocławskiej gminy. DLA podpisały kontrakt na zakup 17 nowych pojazdów.

  • Tak będą pomalowane nowe autobusy DLA obsługujące linie z Wrocławia do Miękini (szkic).


DLA przygotowuje się do objęcia obsługi przewozów na liniach między Wrocławiem a Miękinią. To efekt umowy, którą podpisała gmina Wrocław z tą firmą na sześcioletnią obsługę komunikacyjną wybranych tras. Chodzi o połączenia miejskie z numerami 117, 123, 137, 138 oraz międzygminne: 917, 923, 938, 940, 948 i 958. Przewoźnikowi potrzebne były nowe autobusy.

Przetarg na dostawę 17 nowych pojazdów wygrał Solaris, proponując autobusy z serii Urbino. Cztery z nich będą w wersji 12-metrowej, reszta 10,5 metra. Będą pomalowane bardzo podobnie, jak pojazdy MPK Wrocław w czerwono- żółte barwy. Oczywiście wszystkie wyposażone są w klimatyzację oraz wejścia niskopodłogowe. W standardzie jest również monitoring. W środku będą też znane z pojazdów MPK gniazda USB. Do Wrocławia nowe autobusy będą przyjeżdżać partiami.
– Pierwszych na ulicach miasta należy spodziewać się już w lipcu. Jak tylko do nas dotrą, to zaplanujemy oficjalną prezentację – mówi Wanda Zielińska, wiceprezes DLA.

Wszystkie nowe pojazdy mają zameldować się na trasach jesienią, bo docelowo DLA chce obsługiwać zakontraktowane linie wyłącznie nowymi autobusami.

W trakcie obowiązywania umowy wrocławski przewoźnik może mieć do wyjeżdżenia nawet 7 200 000 wzkm (wozokilometrów), czyli 1 200 000 wzkm rocznie. Obsługę linii rozpocznie już 7 lipca.

 Zgłoś uwagę