www.wroclaw.pl
U tego partnera możesz otrzymać zniżka do-30%
Nasz Wrocław MAX
Kultura

Wrocławski Teatr Współczesny

Budynek teatru przy ul. Rzeźniczej 12/13 [dawniej Büttnerstr.] został zbudowany w 1929 roku według projektu architekta Maxa Tauberta. Widownia miała 450 miejsc.

W 1999 roku dyrekcję objęła Krystyna Meissner. Na scenie przy Rzeźniczej pojawiły się w repertuarze sztuki Tadeusza Różewicza. Wydarzeniami są premiery Transferu! w reżyserii Jana Klaty oraz Oczyszczonych Sarah Kane, w reżyserii Krzysztofa Warlikowskiego. Działalność teatru oprócz realizowania spektakli repertuarowych została poszerzona o organizację Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego „Dialog”. Od 2012 roku organizatorem Festiwalu jest Miasto Wrocław.

Od 2012 roku dyrektorem naczelnym i artystycznym teatru jest Marek Fiedor. Naczelną myślą programową, wokół której skupiały się działania artystyczne teatru, był powrót do twórczości Tymoteusza Karpowicza, Helmuta Kajzara i Tadeusza Różewicza, jako autorów poszukujących nowych form i nowego języka teatralnego.

Informacje na temat COVID-19

W związku z wprowadzonymi obostrzeniami w wyniku COVID-19, korzystanie z usług u Partnerów uczestniczących w programie Nasz Wrocław może być utrudniona lub niemożliwa aż do odwołania. Przed planowaną wizytą u naszych Partnerów prosimy o wcześniejsze sprawdzenie, czy świadczone usługi nie są czasowo zawieszone.