www.wroclaw.pl

Pomysł na wakacje: Muzeum Gry i Komputery Minionej Ery

Grafika dotyczy programu Nasz Wrocław

To świetne miejsce  dla dorosłych i dla dzieci. Muzeum łączy edukację i dobra zabawę, zobaczysz - albo przypomnisz sobie - na czy i w co kiedyś grano, gdy branża gier wideo i informatyka. Z Nasz Wrocław zniżki!

Muzeum ma swoją siedzibę na Dworcu Świebodzkim przy pl. Orląt Lwowskich 20A. W gablotach można obejrzeć stare komputery i konsole, gry przenośne, automaty Arcade,  komputery Apple ale nie tylko – można także zagrać w gry z lat 70., 80. czy 90.

Muzeum założyło czterech fascynatów starych gier i sprzętów  i teraz dzielą się swoja pasją. Celem muzeum jest pokazanie jak najszerszemu gronu odbiorców zabytkowego sprzętu, który tylko w ograniczonej ilości trafiał w tamtych czasach pod polskie strzechy, a był popularny na całym świecie.

Drugim, równie ważnym celem jest prezentacja historii komputerów i gier osobom młodszym i dzieciom, dla których może to być pierwsze spotkanie z pierwowzorami dzisiejszych najnowszych zdobyczy technologii.

W muzeum dostępne jest około 50 stanowisk do grania i używania retro sprzętu. Ekspozycja ma charakter rotacyjny i każdego miesiąca – prócz najpopularniejszych sprzętów – znaleźć można w niej dodatkowe perełki.

Muzeum Gry i Komputery Minionej Ery godziny otwarcia

Zwiedzania trwa 1h 45min i odbywa się w turach:

  • w dni powszednie o godz. 10.00, 12.00, 14.00 i 16.00
  • w weekendy od godz. 10.00, ostatnie wejście o godz. 18.00

Zniżki z Nasz Wrocław / Nasz Wrocław MAX

  • Status Podatnika: 15%
  • Status MAX: 25%

fot.  FB Muzeum Gry i Komputery Minionej Ery