www.wroclaw.pl
U tego partnera możesz otrzymać zniżka do-30%
Nasz Wrocław MAX
Kultura

Muzeum Architektury we Wrocławiu

Jedyna instytucja muzealna w Polsce zajmująca się wyłącznie architekturą, jej historią oraz dokonaniami współczesnych projektantów i budowniczych.

Muzeum mieści się w odbudowanych w 1965 r. wnętrzach klasztoru i dawnego kościoła pobernardyńskiego z przełomu XV i XVI wieku. Jego założycielem był Olgierd Czerner, główny konserwator zabytków Wrocławia i późniejszy profesor Politechniki Wrocławskiej. 


Początkowo było ono częścią Muzeum Wrocławia. Jako samodzielna instytucja działa od 1971 r. Najpierw celem MA było głównie pozyskiwanie i inwentaryzowanie ocalałych resztek detali architektonicznych, pochodzących z budynków zrujnowanych podczas wojny. Najcenniejsze z nich zostały zgromadzone na stałej, powiększanej z czasem ekspozycji.

Z czasem muzeum rozszerzyło działalnosc na teren całego kraju, służąc przede wszystkim polskim architektom. Obecnym dyrektorem placówki jest  Jerzy Ilkosz.

 

Informacje na temat COVID-19:

W związku z wprowadzonymi obostrzeniami w wyniku COVID-19, korzystanie z usług u Partnerów uczestniczących w programie Nasz Wrocław może być utrudniona lub niemożliwa aż do odwołania. Przed planowaną wizytą u naszych Partnerów prosimy o wcześniejsze sprawdzenie, czy świadczone usługi nie są czasowo zawieszone.

Galeria