Ikona z kropkami www.wroclaw.pl

Jak przedłużyć Status Podatnika w programie Nasz Wrocław?

Dołączyłeś do programu Nasz Wrocław 2021 roku i chcesz zachować zniżki? Sprawdź, czy Twój Status Podatnika jest aktywny!

Chcesz zachować zniżki na bilety MPK i darmowe wejściówki do wrocławskiego ZOO czy Hydropolis? Potwierdź, że rozliczyłeś swój podatek dochodowy za 2020 r. we Wrocławiu i pozostań aktywnym użytkownikiem programu Nasz Wrocław.

Program Nasz Wrocław powstał, by docenić osoby rozliczające swój podatek dochodowy w stolicy Dolnego Śląska. Dzięki udziałowi w programie otrzymujesz darmowe wejścia do miejskich atrakcji, zniżek u kilkudziesięciu partnerów programu, a także tańszych biletów okresowych MPK. 

By korzystać z benefitów programu, musisz mieć aktywny Status Podatnika, czyli potwierdzić, że rozliczyłeś swój podatek dochodowy we Wrocławiu. Ważność swojego konta, jak i opcję jego przedłużenia, znajdziesz po zalogowaniu się na stronie www lub w aplikacji.

Bez obaw twój status podatnika nie wygaśnie bez powiadomienia. Wiadomość e-mail przypominającą o konieczności przedłużenia statusu, otrzymasz na długo przed jego wygaśnięciem.

Jak przedłużyć Status Podatnika krok po kroku?

Możesz to zrobić na dwa sposoby:

Stacjonarne przedłużenie statusu:

Jeżeli rozliczyłeś się w sposób tradycyjny przyjdź z pierwszą stroną papierowego PIT-a i potwierdzeniem jego złożenia lub nadania do jednego z punktów obsługi klienta. Listę punktów znajdziesz tutaj.

Elektroniczna przedłużenie statusu:

Aby przedłużyć status podatnika potrzebny Ci będzie numer referencyjny UPO. Jest to numer Urzędowego Poświadczenia Odbioru, czyli dokumentu potwierdzającego, że Twoje zeznanie podatkowe trafiło do właściwego Urzędu Skarbowego. Dostaniesz je wtedy, gdy rozliczyłeś PIT przez internet, bądź Twój PIT został rozliczony automatycznie.

Wystarczy wejść na stronę www.podatki.gov.pl/pit/twoj-e-pit i zalogować się do e-Urzędu Skarbowego. Następnie klikając w menu po lewej stronie , należy wybrać zakładkę “Twoje usługi”, a następnie „Twój e-PIT”. To właśnie tutaj znajdziesz UPO, a w nim numer referencyjny Twojego PIT-a. Skopiuj go i wpisz w odpowiednią rubrykę w aplikacji Nasz Wrocław.

Zaloguj się do e-Urzędu, wchodząc na stronę: www.podatki.gov.pl/pit/twoj-e-pit:

 

Z menu po lewej stronie kliknij zakładkę “Twoje usługi”, a następnie wybierz „Twój e-PIT”:

 

Po wybraniu "Twój e-PIT", przejdź do zakładki "Złożone dokumenty":

 

Na dole strony znajdziesz rubrykę ze swoim numerem referencyjnym UPO:

 

Skopiuj go i wpisz w odpowiednią rubrykę na stronie www lub w aplikacji:

Jeśli nadal masz problemy, by przedłużyć swój Status Podatnika - skontaktuj się z nami, chętnie Ci pomożemy i odpowiemy na wszystkie pytania.