Na ferie pociągiem

PKP Intercity wzmacnia kursowanie na zimowe ferie i zachęca do podróży pociągiem.

  • fot.PKP Intercity


Składy PKP Intercity w trakcie rozpoczynających się w naszym województwie ferii zimowych każdego dnia będą wykonywać średnio 400 kursów. To pozwoli z łatwością dotrzeć do największych polskich miasta i górskich kurortów.

Wrocławianie do Jeleniej Góry, stolicy Karkonoszy, mogą dojechać pociągami IC Karkonosze i IC Orzeszkowa. W sezonie zimowym składy mają dodatkowo wydłużoną relację do Szklarskiej Poręby. W weekendy w Karkonosze ze stolicy Dolnego Śląska można dojechać także pociągiem IC Śnieżka. Skład ten posiada grupę wagonów, które jadą też do Kudowy Zdrój przez Kłodzko, Polanicę i Duszniki Zdrój.

Do stolicy polskich Tatr mieszkańcy Wrocławia z łatwością dojadą składem TLK Halny. Natomiast pociąg TLK Pogórze relacji Przemyśl-Zagórz-Krynica - Kraków - Katowice - Wrocław umożliwia mieszkańcom Wrocławia codzienny dojazd do Krynicy Zdroju, a także podróż w Bieszczady. Ponadto pociąg prowadzi grupę wagonów do Berlina, które we Wrocławiu są przełączane do międzynarodowego pociągu IC Nightjet.

Jeśli już o zagranicznych podróżach mowa, to ferie to świetny czas na krótki do naszych sąsiadów. PKP Intercity codziennie oferuje połączenia międzynarodowe, m.in. do Czech, Niemiec, Austrii czy na Węgry. Ceny biletów zaczynają się już od kilkunastu euro.

W związku ze wzmożonym ruchem na dworcach w dniach 7, 8, 22 i 23 lutego 2020 r. podróżni mogą liczyć na pomoc informatorów mobilnych. Pomogą pasażerom ustalić dogodne przesiadki, znaleźć odpowiedni peron, a także będą służyć wszelką informacją pomocną w podróży.

Jak podróżować taniej

Osoby, które w czasie ferii planują odwiedzić kilka miast w trakcie jednego weekendu, mogą skorzystać z oferty umożliwiającej wielokrotne przejazdy po kraju w ramach jednego blankietu. Bilet weekendowy obowiązuje od godziny 19:00 dnia roboczego poprzedzającego dzień wolny od pracy do godziny 6:00 pierwszego dnia roboczego następującego po dniach wolnych. Cena Biletu Weekendowego w drugiej klasie wynosi 81 zł i umożliwia przejazdy dowolnymi pociągami TLK i IC. PKP Intercity ma także ofertę dla rodzin. Podróżujący w grupie liczącej od 2 do 5 osób, w której jest dziecko poniżej 16. roku życia, mogą skorzystać z Biletu Rodzinnego. Dzięki tej ofercie wszyscy pasażerowie otrzymają 30-procentową zniżkę. Warto pamiętać, że jednocześnie m.in. studenci czy uczniowie dzięki przysługującym im ulgom ustawowym za przejazd zapłacą jeszcze mniej.

Regionalni przewoźnicy, jak Koleje Dolnośląskie i PolRegio nie przygotowują specjalnej feryjnej oferty. Ich składy będą kursować według normalnych rozkładów jazdy. Jednak równie bezproblemowo dotrzemy nimi w Góry Sowie, w Kotlinę Kłodzką, czy Karkonosze.Zgłoś uwagę