wroclaw.pl strona główna Kulturalny Wrocław – najświeższe wiadomości o kulturze Kultura - strona główna

Infolinia 71 777 7777

11°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 13:00

wroclaw.pl strona główna
Posłuchaj podkastu wroclaw.pl
na dzień dobry
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Kultura
  3. Aktualności
  4. Wielki kataklizm we Wrocławiu. Rusza wystawa „Powódź 97” w Centrum Historii Zajezdnia [ZDJĘCIA]

Ogromna powódź, która nawiedziła stolicę Dolnego Śląska latem 1997 roku, nadal wzbudza emocje. Ostatnio obrazy z tej wielkiej tragedii przypomniał serial „Wielka woda” na Netflixie, a już od tego weekendu w Centrum Historii Zajezdnia przy ul. Grabiszyńskiej 184 będzie można oglądać wystawę poświęconą temu potężnemu kataklizmowi. Zobaczcie szczegóły.

Reklama

-  W tej multimedialnej opowieści nie skupiamy się na chronologii wydarzeń, ale przedstawiamy powódź z perspektywy konkretnych i charakterystycznych dla Wrocławia miejsc – informuje Juliusz Woźny, rzecznik prasowy CHZ.

Zobaczymy więc Poltegor, gdzie mieściła się siedziba TeDe, Dworzec Główny PKP, Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji we Wrocławiu, Uniwersytet Wrocławski, ZOO, osiedle Kozanów czy wały odrzańskie w podwrocławskich Łanach.

Każde z tych miejsc pokazuje pamiętne lipcowe dni z 1997 roku w trochę innym świetle. Zastosowanie nowoczesnych technologii umożliwia odwiedzającym samodzielne włączanie pełnych emocji oryginalnych filmów i zdjęć sprzed 25 lat ukazujących walkę wrocławian z wielką wodą w tych kilku charakterystycznych miejscach stolicy Dolnego Śląska.
Juliusz Woźny

Wernisaż wystawy odbędzie się w 28 października 2022 roku, a już od soboty 29 października wszyscy chętni będą mogli zobaczyć wystawę „Powódź 97” w Centrum Historii Zajezdnia przy ul. Grabiszyńskiej 184.

  • Wystawa jest dostępna - w ramach wystawy stałej w Zajezdni - „Wrocław 1945–2016”:
  • Wtorek - 9:00–17:00
  • Środa - 9:00–17:00
  • Czwartek - 10:00–17:00
  • Piątek–Niedziela - 10:00–18:00

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl