Święto Fotografii rozpocznie się 5 lutego i będzie trwać równo tydzień: do 11 lutego.
Odbędzie się już po raz drugi. Pierwsza edycja wydarzenia odniosła ogromny sukces, zarówno frekwencyjny (1500 gości!), jak i artystyczny.
Wstęp wolny, ale na niektóre wydarzenia trzeba się zapisać
Wystawy, warsztaty, prelekcje i przeglądy portfolio będą się odbywać w różnych punktach Wrocławia – galeriach, pubach i centrach kultury. Punktów programu jest mnóstwo, ale ułożono je w taki sposób, żeby można było z niczego nie rezygnować.
Wszystkie wydarzenia są bezpłatne, jednak na niektóre trzeba się zapisać za pośrednictwem strony festiwalu.
Harmonogram, a także wizytówki fotografów prowadzących prelekcje, warsztaty i przeglądy portfolio można znaleźć na stronie internetowej Święta Fotografii.
Organizatorzy, twórcy, patroni
Organizatorem Święta Fotografii jest Wrocławska Loża Fotograficzna - grupa entuzjastów fotografii, fotografów i modeli, którzy dzielą się wiedzą i doświadczeniem na cotygodniowych spotkaniach. Gdy zaczynali, przychodziło na nie 5-6 osób. Z tygodnia na tydzień uczestników było więcej i mieli coraz ambitniejsze plany.
Twórcy poszczególnych punktów programu to przedstawiciele różnych środowisk fotograficznych Wrocławia, współpracujący dla idei dzielenia się wiedzą i inspiracjami.
Patronat honorowy wydarzenia: Akademia Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu, a w tym roku również oddział dolnośląski Związku Polskich Artystów Fotografików.
Wystawy: uznani artyści i wschodzące gwiazdy
Swoje prace zaprezentują uznani artyści: Monika Cichoszewska, Łukasz Spychała, Wojciech Chrubasik i Paweł Rychert.
Na wystawy zapraszają również laureaci Open Call, wyłonieni przez Radę Programową festiwalu: Aleksandra Zegar, Joanna Figarska, Piotr Kwit, Paweł Piaskiewicz, Łukasz Gawroński, Łukasz Zdęba oraz Maryia Karneyenka.
Warsztaty, prelekcje, rozmowy, imprezy
Podczas Święta Fotografii można się nauczyć mnóstwa nowych rzeczy, np. tego, o czym należy wiedzieć i jak się przygotować do fotografowania w terenie, jeśli chce się robić zdjęcia przyrodnicze, czym jest etyka w fotografii i dlaczego jest taka ważna, jaka jest różnica między inspiracją a plagiatem.
Warsztaty będą dotyczyć m.in. portretów (np. w stylu hollywoodzkim, z oświetleniem rembrantowskim lub przy minimum sprzętu), fotografii wielkoformatowej, oświetlenia w fotografii samochodowej oraz tego, jak dobrze wyjść na zdjęciach.
Każdego dnia wieczorem będą się również odbywać imprezy festiwalowe.