4. Koncerty wśród blasku świec. Niezwykłe muzyczne doświadczenie we Wrocławiu

Koncerty instrumentalne przy setkach świec, które organizowane są w niezwykłych lokalizacjach to nowa atrakcja we Wrocławiu. Ciepłe światło świec, intymna atmosfera i przepiękne dźwięki muzyki przeniosą Was w magiczny świat, pozwalając oderwać się na chwilę od codzienności. Zobaczcie terminy najbliższych koncertów.

Wyjątkowe koncerty przy blasku setek świec

Koncerty instrumentalne przy świecach organizowane przez Candle Live Music ożywiają zmysły i tworzą niepowtarzalną atmosferę. W przyćmionym świetle świec artyści wypełniają przestrzeń swoją muzyką, tworząc nastrojową i emocjonalną aurę. Grają jazz, muzykę popularną, klasyczną, a także filmową.

Pomysł na koncerty pojawił się podczas wakacji z siostrą w Stanach, tam byłyśmy również na koncercie przy świecach. Bardzo nam się podobało i stwierdziłyśmy, że jest to świetny pomysł, który możemy rozwinąć i dostosować do lokalnego rynku we Wrocławiu - tutaj studiowałam i obecnie mieszkam. To niesamowite miasto, oferuje wiele zabytkowych i ciekawych miejsc, które również wykorzystujemy. Oczywiście planujemy ich więcej i zakładamy, że w każdym miesiącu będzie ich kilka. Pomysł dobrze przyjął się we Wrocławiu i mamy nadzieję również rozszerzyć działalności na inne miasta w Polsce. Proszę trzymać za nas kciuki!
Agata Świerzyńska, Candle Live Music

Każda lokalizacja jest starannie wybierana, aby zapewnić niezapomniane wrażenia. Koncerty odbywają się w ciekawych i nietuzinkowych miejscach, jak np. Stary Refektarz czy barokowa Aula Leopoldina w głównym gmachu Uniwersytetu Wrocławskiego.

Terminy koncertów we Wrocławiu

Aktualne terminy koncertów:

• Bajkowa Muzyka Disney'a – 04 lutego, godz. 17:00 (Stary Refektarz)

Ten koncert przeniesie Was w bajkowy świat Walta Disney’a! Usłyszycie ponadczasowe utwory pochodzące z filmów Disney’a, którym towarzyszyć będzie blask świec w imponującej barokowej lokalizacji jaką jest Stary Refektarz.

W programie utwory, takie jak „Kolorowy Wiatr” – Pocahontas, „Nie trzeba słów” – Kopciuszek, „Miłość rośnie wokół nas” – Król Lew czy „Beauty and the Beast” – Piękna i Bestia. Bilety można kupić tutaj.

• Legendy Muzyki – 04 lutego, godz. 19:15 (Stary Refektarz)

Tego wieczoru usłyszycie instrumentalne aranżacje legend muzyki. W programie utwory, takie jak m.in. „Billie Jean” – Michael Jackson, „Bohemian Rhapsody” – Queen, „Skyfall” – Adele, „Material girl” – Madonna czy „Perfect” – Ed Sheeran czy „My heart will go on” – Celine Dion. Bilety można kupić tutaj.

• Romantyczna Muzyka Filmowa – 14 lutego, godz. 19:00 (Aula Leopoldina, Uniwersytet Wrocławski)

14 lutego organizatorzy zapraszają na koncert walentynkowy, który pozwoli przeżyć niezapomniane chwile z drugą połówką, bliską osobą lub solo. Będzie on pełen znanych romantycznych utworów z filmów, którym towarzyszyć będzie blask świec.

W repertuarze m.in. „Time of My Life” (Dirty Dancing), „It Must Have Been Love Roxette” (Pretty Woman), „There You’ll Be” (Pearl Harbor), „Lovefool” (Romeo i Julia) oraz „My Heart Will Go On” (Titanic). Bilety można kupić tutaj.

• Złote lata 70-te i 80-te: od Queen po Abba – 17 lutego, godz. 19:15 (Oratorium Marianum, Uniwersytet Wrocławski)

Koncert fortepianowy, który przywoła w pamięci znane i lubiane utwory z lat 70-tych i 80-tych takich artystów jak: Queen, The Beatles, Abba, John Lehnon, Leonard Cohen, Rolling Stones i wielu innych. Bilety można kupić tutaj.

• W Krainie Muzyki Klasycznej – 17 lutego, godz. 17:00 (Oratorium Marianum, Uniwersytet Wrocławski)

Koncert z utworami największych wirtuozów muzyki klasycznej w wykonaniu duetu fortepianowego przy blasku świec. Zatopicie się w dźwiękach kompozycji Vivaldiego, Beethovena, Chopina, Straussa i wielu innych. Bilety można kupić tutaj.

Informacje o kolejnych koncertach pojawią się wkrótce na stronie Candle Live Music.