wroclaw.pl Kulturalny Wrocław - najważniejsze informacje o kulturze Kultura logo
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 18°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Noc Muzeów 2022 to był wielki frekwencyjny sukces

Magdalena Talik,
Noc Muzeów w Muzeum Poczty i Telekomunikacji fot. Tomasz Hołod
Noc Muzeów w Muzeum Poczty i Telekomunikacji

W tegorocznej edycji Nocy Muzeów we Wrocławiu swoją gotowość na przyjęcie gości zgłosiło 76 placówek. Rekordową ilość zwiedzających odnotowały Pałac Królewski i Muzeum Architektury.

Reklama

Tysiące zwiedzających we wrocławskich muzeach

Najliczniej odwiedzane były muzea. Pałac Królewski zachwycił ponad 5000 osób, do Muzeum Architektury przyszło 4670 osób, a do Ratusza ok. 4000 osób. Także 4000 zwiedzających oglądało Arsenał, a niewiele mniej, bo 3800, Pawilon Czterech Kopuł, oddział Muzeum Narodowego we Wrocławiu.

Super frekwencją może pochwalić się Centrum Historii Zajezdnia (4500 osób). Oblężenie przeżywały zabytkowe Forty nr 6 i 9, w których pojawiło ok. 2000 osób.

Galeria zdjęć

Do tych miejsc, w których prowadzone były wcześniejsze zapisy na oprowadzanie, wejściówki rozchodziły się w okamgnieniu (jak w Hydropolis). Wielkim hitem tegorocznej Nocy Muzeów było Muzeum Uniwersytetu Wrocławskiego, które udostępniło tego wieczoru odrestaurowaną Aulę Leopoldina.

Młodzi, starsi, rodziny z dziećmi – wśród odwiedzających

Wiele osób też odwiedziło wrocławskie galerie, bardzo dobrą frekwencję odnotowała nowa galeria 66P, która zaprezentowała wystawę Anny Szpakowskiej-Kujawskiej, ale też Galeria Miejska, czy Centrum Sztuki WRO.

Ciekawy performance Tomasza Szramy odbył się w Galerii Entropia - polegał na objęciu ramionami i byciu objętym ramionami każdej osoby z publiczności oraz zaangażowaniu publiczności do wykonywania obrysów dłoni na koszulce performera.

Przeważającą grupę odbiorców stanowili ludzie młodzi (w wieku 16-25 lat), ale również osoby starsze i rodziny z dziećmi (odwiedzali muzea i placówki we wcześniejszych porach).

Dużym zainteresowaniem cieszyły się zabytkowe tramwaje i autobusy – z bezpłatnej komunikacji skorzystało ok. 8000 osób. Pojazdy kursowały miedzy g. 16.00-22.00 rozwożąc zwiedzających po centrum i dowożąc do najdalej oddalonych placówek we Wrocławiu.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Zobacz więcej wiadomości portalu wroclaw.pl Więcej wiadomości portalu wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl Logo wroclaw.pl