wroclaw.pl strona główna Kulturalny Wrocław – najświeższe wiadomości o kulturze Kultura - strona główna

Infolinia 71 777 7777

15°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 13:00

wroclaw.pl strona główna
Posłuchaj podkastu wroclaw.pl
na dzień dobry
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Kultura
  3. Aktualności
  4. Barwny korowód na wrocławskim Rynku. To Lelefant [MNÓSTWO ZDJĘĆ]

Pochodzą z Iranu, Tanzanii, Gruzji, Czech czy rodzimego odlania, ale łączy ich jedno – miłość do sztuki i własnej kultury. 45 młodych artystów przemaszerowało w piątek w barwnym pochodzie przez wrocławskich Rynek. To Lelenfant – nowa odsłona dawnego projektu Brave Kids. Zobaczcie, jak może być pięknie, kolorowo i międzynarodowo! Mnóstwo zdjęć z parady!

Reklama

 Lelenfant to połączenie dwóch francuskich słów: l'éléphant - słoń oraz l'enfant - dziecko. Obecny projekt realizowany jest niezależnie, ale z tym samym gronem instruktorów
Iwona Frydryszak, z Fundacji Przyjaźń Sztuka Edukacja, dyrektorka programowa projektu Lelenfant

Korowód w Rynku to jedne z elementów pobytu we Wrocławiu. Do 21 sierpnia uczestnicy projektu będą mieszkać i brać udział w warsztatach organizowanych na terenie internatu przy ul. Dworskiej na Pilczycach.

– To dla nich okazja, by spotkać się w międzynarodowym gronie, wymienić doświadczenia, podzielić się umiejętnościami i ciekawą kulturą. Nasze warsztaty artystyczne prowadzone są zgodnie z zasadą „dzieci uczą dzieci”, co pozwala na jeszcze bardziej kreatywne podejście do sztuk performatywnych – mówi Mary Sadowska-Łakomy, prezeska Fundacji Przyjaźń Sztuka Edukacja, która organizuje Lelenfant. 

Następnie młodzi artyści zostaną ugoszczeni w domach rodzin z Wrocławia i okolic. Aktualnie organizatorzy poszukują jeszcze 6 domów dla uczestników projektu.

Galeria zdjęć

Uczestnicy tegorocznej edycji projektu Lelefant

Iran

Koodakan Donya Research Institute to grupa artystyczna, która zajmuje się sztukami performatywnymi i tradycyjnym tańcem irańskim. Do Wrocławia przyjechało 7 uczestników w wieku 14-16 lat wraz z liderką.

Tanzania

Grupa młodych artystów zrzeszona wokół organizacji non-profit pochodzącej z dzielnicy Kigamboni w Dar es Salaam. Zajmują się śpiewem, tańcem i sztukami performatywnymi. 7-osobowy zespół, który przyjechał do Wrocławia to przede wszystkim młodzi akrobaci w wieku od 12-14 lat.

Gruzja

Grupa artystyczna Caritas Georgia ponownie będzie gościć we Wrocławiu. 6-osobowy zespół uczestników w wieku od 10 do 17 lat prezentuje gruzińskie tańce odzwierciedlające żywą historię tego kraju.

Czechy

7-osobowa grupa pochodząca z Pragi. Cirkusárna wykorzystuje cyrk jako użyteczne narzędzie do integracji i nieformalnej edukacji najmłodszych. Do Wrocławia przyjechały uczestniczki w wieku 10-14 lat wraz z liderką.

Podlasie

5-osobowa grupa artystów zajmująca się przede wszystkim sztuką teatralną. Uczestnicy projektu mają od 8 do 12 lat. W pobycie we Wrocławiu towarzyszy im liderka.

Mieszkańcy Wrocławia

W projekcie udział weźmie także wielokulturowa, 4-osobowa grupa artystów częściowo mieszkająca we Wrocławiu. Są to dzieci w wieku od 8 do 15 lat. Część z nich jest pochodzenia afgańskiego. Ich udział w projekcie był możliwy dzięki wsparciu biura europosłanki Janiny Ochojskiej.

Lelenfant 2022. Co jeszcze w programie?

Po paradzie Kolejnym punktem programu będzie Wielki Piknik Lelenfant, który ruszy 27 sierpnia na Torze Wyścigów Konnych Partynice. Projekt Lelenfant zwieńczy wspólny spektakl. Uczestnicy zaprezentują go w sali koncertowej Polskiego Radia przy al. Karkonoskiej 30 sierpnia.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl