Najważniejsze informacje (kliknij, aby przejść)
Korowód w Rynku to jedne z elementów pobytu we Wrocławiu. Do 21 sierpnia uczestnicy projektu będą mieszkać i brać udział w warsztatach organizowanych na terenie internatu przy ul. Dworskiej na Pilczycach.
– To dla nich okazja, by spotkać się w międzynarodowym gronie, wymienić doświadczenia, podzielić się umiejętnościami i ciekawą kulturą. Nasze warsztaty artystyczne prowadzone są zgodnie z zasadą „dzieci uczą dzieci”, co pozwala na jeszcze bardziej kreatywne podejście do sztuk performatywnych – mówi Mary Sadowska-Łakomy, prezeska Fundacji Przyjaźń Sztuka Edukacja, która organizuje Lelenfant.
Następnie młodzi artyści zostaną ugoszczeni w domach rodzin z Wrocławia i okolic. Aktualnie organizatorzy poszukują jeszcze 6 domów dla uczestników projektu.
Galeria zdjęć
Uczestnicy tegorocznej edycji projektu Lelefant
Iran
Koodakan Donya Research Institute to grupa artystyczna, która zajmuje się sztukami performatywnymi i tradycyjnym tańcem irańskim. Do Wrocławia przyjechało 7 uczestników w wieku 14-16 lat wraz z liderką.
Tanzania
Grupa młodych artystów zrzeszona wokół organizacji non-profit pochodzącej z dzielnicy Kigamboni w Dar es Salaam. Zajmują się śpiewem, tańcem i sztukami performatywnymi. 7-osobowy zespół, który przyjechał do Wrocławia to przede wszystkim młodzi akrobaci w wieku od 12-14 lat.
Gruzja
Grupa artystyczna Caritas Georgia ponownie będzie gościć we Wrocławiu. 6-osobowy zespół uczestników w wieku od 10 do 17 lat prezentuje gruzińskie tańce odzwierciedlające żywą historię tego kraju.
Czechy
7-osobowa grupa pochodząca z Pragi. Cirkusárna wykorzystuje cyrk jako użyteczne narzędzie do integracji i nieformalnej edukacji najmłodszych. Do Wrocławia przyjechały uczestniczki w wieku 10-14 lat wraz z liderką.
Podlasie
5-osobowa grupa artystów zajmująca się przede wszystkim sztuką teatralną. Uczestnicy projektu mają od 8 do 12 lat. W pobycie we Wrocławiu towarzyszy im liderka.
Mieszkańcy Wrocławia
W projekcie udział weźmie także wielokulturowa, 4-osobowa grupa artystów częściowo mieszkająca we Wrocławiu. Są to dzieci w wieku od 8 do 15 lat. Część z nich jest pochodzenia afgańskiego. Ich udział w projekcie był możliwy dzięki wsparciu biura europosłanki Janiny Ochojskiej.
Lelenfant 2022. Co jeszcze w programie?
Po paradzie Kolejnym punktem programu będzie Wielki Piknik Lelenfant, który ruszy 27 sierpnia na Torze Wyścigów Konnych Partynice. Projekt Lelenfant zwieńczy wspólny spektakl. Uczestnicy zaprezentują go w sali koncertowej Polskiego Radia przy al. Karkonoskiej 30 sierpnia.