Reklama
Teren pod budowę kolejnego odcinka Promenady Krzyckiej jest już gotowy. Najpoważniejsze trudności zostały przezwyciężone: pozyskanie terenu oraz budowa wodociągu i nowego ogrodzenia ogródków działkowych. Docelowo ma zostać odtworzona cała historyczna trasa spacerowa, nazywana od imienia jej współtwórcy trasą Hugona Richtera.
Ścieżka została wytyczona w granicach miasta Wrocławia, na obszarze Parku Krajobrazowego „Dolina Bystrzycy”. Jej całkowita długość wynosi 6,5 km. Na trasie wyznaczono 14 przystanków, z których każdy oznakowany jest w terenie tablicą informacyjną.
Wędrówka wokół Starego Miasta może zająć około 5 godzin, a do przejścia mamy niespełna 5 km. Zwiedzanie rozpoczynamy przy ul. Świdnickiej, gdzie na początku XIX wieku znajdowała się Brama Świdnicka. Obecnie, z jej dawnej świetności pozostało niewiele - skwer, budynek straży bramnej i dawny kościół Joannitów, wybudowany w XV wieku. Następnie kierujemy się w stronę ulicy Piotra Skargi.
Otworzy się w nowej karcieZwiedzanie Wrocławia rozpoczynamy przed pomnikiem Jana XXIII, który stanowi jeden z symboli miasta. Następnie kierujemy się obok dawnej kaplicy grodowej św. Marcina. Na trasie wycieczki znajduje się także Ostrów Tumski, Wyspa Piaskowa i plac Nankiera. Przechodząc przez Plac Teatralny znajdziemy się na ulicy Świdnickiej, skąd deptakiem docieramy do Rynku Głównego.
Otworzy się w nowej karcieMapa Wrocławia stworzona przez Eberharda Mocka - radcy kryminalnego wrocławskiej policji - jest wyznaczana przez niezliczone karczmy, restauracje, kawiarnie oraz domy publiczne. Co więcej, znajdują się na niej również bardzo okrutne miejsca, gdzie doszło do wyjątkowo okrutnych zbrodni. Wędrówka jego śladami przebiega m.in. wzdłuż Podwala, ul. Świdnickiej, Psie Budy w stronę Rynku Głównego.
Otworzy się w nowej karcieMity i legendy dotyczące dawnego Wrocławia po upadku komunizmu zaczęły na nowo gnieździć się w świadomości mieszkańców. Wycieczka śladami najstarszych ludowych podań, opowiadań i sensacji z dawnych lat rozpoczyna się na Dworcu Głównym. Następnie kierujemy się na Wzgórze Partyzantów, plac Teatralny i Hotel Monopol. Wędrówka śladami mitycznego Wrocławia kończy się w Piwnicy Świdnickiej.
Otworzy się w nowej karcieTrasa turystyczna Budowle hydrotechniczne Wrocławskiego Węzła Wodnego ma na celu przedstawienie dziedzictwa technicznego i architektonicznego budownictwa wodnego w mieście. Ze względu na jej długość i rzadko uczęszczane miejsca, trasa najczęściej jest zwiedzana na rowerze lub przy pomocy jednostki pływającej. Niektóre miejsca należy pokonać komunikacją miejską.
Trasa turystyczna Mosty i przeprawy została pomyślana, jako spacer po najpiękniejszych mostach i przeprawach Wrocławia. Ścieżka prowadzi po okolicach Śródmiejskiego Węzła Wodnego, Ostrowa Tumskiego, ulicy Na Grobli i ulicy Parkowej. Trasę można pokonywać pieszo, rowerem lub jednostką pływającą. Trasa prowadzi od Mostów Mieszczańskich do mostu Szczytnickiego.
Ścieżka historii Wrocławia biegnie pomiędzy Zaułkiem Ossolińskich i kościołem św. Wincentego. W tym miejscu znajduje się dziewiętnaście płyt chodnikowych, które przypominają o najważniejszych wydarzeniach z dziejów miasta. Wyboru najważniejszych faktów z historii Wrocławia - odpowiednich do wypisania na chodniku - dokonali mieszkańcy miasta i naukowcy, którzy zajmują się historią Dolnego Śląska.
Bądź na bieżąco z Wrocławiem!
Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!
Reklama