wroclaw.pl Komunikacja we Wrocławiu – ceny biletów, rozkłady jazdy, inwestycje Komunikacja logo
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 20°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Miejskie służby, policja i przedstawiciele kolei prowadzą akcję informacyjną dla kierowców przy rogatkach na ul. Zwycięskiej

Mateusz Lubański,
Straż Miejska Wrocławia rozdaje specjalne ulotki, informujące o prawidłowym zachowaniu w rejonie przejazdu kolejowego przy ul. Zwycięskiej fot. Grzegorz Rajter/UM Wrocławia
Straż Miejska Wrocławia rozdaje specjalne ulotki, informujące o prawidłowym zachowaniu w rejonie przejazdu kolejowego przy ul. Zwycięskiej

Trwa akcja informacyjna w pobliżu rogatek na południu Wrocławia. Przedstawiciele miejskich służb, policji i Straży Ochrony Kolei kontrolują newralgiczny przejazd, który od 12 czerwca sprawia problemy kierowcom. Choć w ciągu niespełna trzech tygodni od uruchomienia linii kolejowej Wrocław – Świdnica doszło do 22 niebezpiecznych zdarzeń, zainicjowane przez miasto działania przynoszą efekt, a liczba awarii jest coraz mniejsza.

Reklama

Dodatkowy sygnalizacja świetlna przed przejazdem kolejowym przy ulicy Zwycięskiej, liczne patrole miejskich służb, policji i Straży Ochrony Kolei, a także „pogotowie kolejowe”, które pełni dyżury w pobliżu rogatek. Urząd Miejski Wrocławia i przedstawiciele PKP PLK dokładają wszelkich starań, aby poprawić bezpieczeństwo na południu stolicy Dolnego Śląska. Właśnie trwa akcja informacyjna, której celem jest zwiększenie świadomości kierowców. Zainicjowane przez miasto działania to odpowiedź na częste utrudnienia związane z awariami rogatek, które uprzykrzają życie kierowców od 12 czerwca, kiedy to uruchomiona została linia kolejowa Wrocław – Świdnica. Pociągi Kolei Dolnośląskich przecinają m.in. ul. Zwycięską i ul. Buforową.

Funkcjonariusze wrocławskiej Straży Miejskiej informują kierowców o zasadach wjeżdżania na przejazdy kolejowe i o tym, dlaczego zatrzymywanie się na nich jest zakazane. Działania prewencyjne prowadzimy od samego początku istnienia problemu.
Piotr Szereda, Straż Miejska Wrocławia

Piotr Szereda ze Straży Miejskiej Wrocławia nie ma wątpliwości, że większość popełnianych przez kierowców błędów to efekt wyrobionych przez lata nawyków.

Musimy pamiętać, że przez 22 lata w tym miejscu nie było przejazdu kolejowego. Kierowcy muszą się przyzwyczaić. Miasto dostrzega problem, jesteśmy tutaj i widzimy, że jest coraz lepiej.
Piotr Szereda, Straż Miejska Wrocławia

Dodatkowa sygnalizacja świetlna przy ul. Zwycięskiej

Akcja informacyjna to tylko jedno z rozwiązań, które mają na celu poprawę bezpieczeństwa przy ul. Zwycięskiej. Przed przejazdem kolejowym zamontowano dodatkową sygnalizację świetlną.

Sygnalizator drogowy współpracuje z sygnalizacją przy skrzyżowaniu ul. Zwycięskiej z ul. Karkonoską. Jeżeli za chwilę będzie miało zapalić się czerwone światło na głównym skrzyżowaniu, to sygnalizator przed przejazdem jeszcze nieco wcześniej powstrzyma kierowców przed wjechaniem w czerwoną strefę. Analogicznie, kiedy na głównym skrzyżowaniu zbliżać się będzie pora na zielone światło, nowy sygnalizator chwilę wcześniej umożliwi kierowcom jazdę. Podobne rozwiązanie sprawdziło się już przy ul. Szczecińskiej.
Zbigniew Komar, Departament Infrastruktury UM Wrocławia

Nie tylko edukacja, ale i egzekwowanie przepisów

Przedstawiciele miejskich służb są zgodni, że świadomość kierowców zwiększa się z dnia na dzień, a skala utrudnień jest coraz mniejsza. Niestety, wciąż zdarzają się sytuacje, w których lekceważenie przepisów prowadzi do niebezpiecznych incydentów.

Policjanci będą bardzo konsekwentni. To szczególne miejsce i szczególnie duże zagrożenie dla wielu osób. Musimy pamiętać, że ewentualne ryzyko dotyczy nie tylko nas, ale i pozostałych uczestników ruchu drogowego. Zderzenie z pociągiem może mieć duże skutki, jeśli chodzi o osoby postronne. Będziemy oczywiście przypominać i tłumaczyć, że tak nie wolno robić, ale oprócz przypominania zamierzamy egzekwować przepisy.
podkom. Wojciech Jabłoński, Komenda Miejska Policji

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Zobacz więcej wiadomości portalu wroclaw.pl Więcej wiadomości portalu wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl Logo wroclaw.pl