wroclaw.pl Komunikacja we Wrocławiu – ceny biletów, rozkłady jazdy, inwestycje Komunikacja logo
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 23°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Dodatkowy nadzór, lotne dyżury w okolicach rogatek na ul. Zwycięskiej i Buforowej. Ustalenia po spotkaniu

Mateusz Lubański,
Rogatki na południu Wrocławia stanowią problem dla kierowców od momentu powrotu linii kolejowej na trasie Wrocław – Świdnica PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.
Rogatki na południu Wrocławia stanowią problem dla kierowców od momentu powrotu linii kolejowej na trasie Wrocław – Świdnica

Na zaproszenie prezydenta Wrocławia, 27 czerwca doszło do spotkania władz miasta z przedstawicielami straży miejskiej, policji, MPK i PKP PLK. Celem było wypracowanie i wdrożenie pilnych rozwiązań, które pozwolą rozwiązać problemy z rogatkami.

Reklama

Problem notorycznie psujących się rogatek już od dwóch tygodni uprzykrza życie mieszkańcom południowych rejonów Wrocławia. Choć na linię kolejową na trasie Wrocław – Świdnica czekało wielu, jej otwarcie dostarczyło utrudnień kierowcom.

Pierwszy pociąg Wrocław Główny – Sobótka – Świdnica Przedmieście wyruszył 12 czerwca. Od tego czasu miały miejsce 22 zdarzenia, w trakcie których doszło do uszkodzenia rogatek. Niemal wszystkie z nich stanowiły efekt łamania przepisów przez kierowców.

Rozumiemy konieczność zapewnienia najwyższego bezpieczeństwa ruchu na skrzyżowaniach drogowo-kolejowych. Jednak nie mogą być akceptowane rozwiązania, które powodują blokowanie funkcjonowania podstawowego układu komunikacyjnego miasta na czas potrzebny pracownikom PKP na reakcję i dotarcie do miejsca awarii. Wielokrotny paraliż ruchu na skrzyżowaniach z ulicami Zwycięską i Buforową pokazuje, że konieczne są tu pilnie zmiany
Elżbieta Urbanek, dyrektor Departamentu Infrastruktury i Transportu UM Wrocławia

Wspólne ustalenia aby rozwiązać problem rogatek

W poniedziałek, 27 czerwca, na zaproszenie prezydenta Wrocławia Jacka Sutryka, w Ratuszu spotkali się przedstawiciele straży miejskiej, policji, Departamentu Infrastruktury i Transportu Urzędu Miejskiego, MPK Wrocław oraz dyrektor dolnośląskiego oddziału PKP PLK, Zbigniew Gzik.

Celem spotkania było opracowanie rozwiązań, które zniweluję problem psujących się rogatek na ul. Zwycięskiej i Buforowej.

Aby bardziej zadbać o bezpieczeństwo podróżujących – zarówno samochodami, jak i koleją – a także zminimalizować ryzyko kolejnych utrudnień, dyrektor PKP PLK zobowiązał się do wprowadzenia dodatkowego nadzoru bezpieczeństwa przez Służbę Ochrony Kolei w szczytach komunikacyjnych. Pogotowie kolejowe będzie pełniło częstsze, lotne dyżury w okolicach rogatek – tak, aby w razie awarii reakcja mogła być jak najszybsza. PKP PLK przeprowadzi również kampanię edukacyjną „Bezpieczny przejazd”.

Kolejnym efektem rozmów zainicjowanych przez prezydenta Wrocławia było rozpoczęcie prac nad rozwiązaniami technicznymi, które umożliwią zwiększenie bezpieczeństwa na przejazdach przy ul. Zwycięskiej i Buforowej. Sytuację w obu newralgicznych miejscach już od zeszłego tygodnia kontrolują funkcjonariusze straży miejskiej, policji oraz pracownicy MPK Wrocław.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Zobacz więcej wiadomości portalu wroclaw.pl Więcej wiadomości portalu wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl Logo wroclaw.pl