Jesienny rozkład lotów z Wrocławia. Sprawdź nowe połączenia i atrakcyjne ceny

Kilkanaście kierunków do wyboru w atrakcyjnych cenach. Do rozkładu lotów z Portu Lotniczego Wrocław wchodzą nowe połączenia.

  • Port Lotniczy Wrocław, fot. Airport Wroclaw

    Port Lotniczy Wrocław, fot. Airport Wroclaw


Lizbona i Piza (nowości w zimowym rozkładzie lotów) oraz Paryż i inne europejskie stolice możemy wybrać jako miejsce docelowe jesiennego city breaku z Wrocławia. Zachęcają nie tylko kierunki, ale i ceny, które rozpoczynają się od 72 zł w obie strony (w tekście wszystkie ceny aktualne na 29 września).

– Nasi pasażerowie chętnie wybierają duże europejskie miasta: Paryż, Brukselę, Mediolan czy Bolonię, by chociaż na chwilę odpocząć i pozwiedzać – mówi Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław i dodaje, że atrakcyjna siatka lotów z Wrocławia umożliwia pasażerom kilkudniowe wycieczki po całej Europie.

Poznaj Lizbonę, Paryż, Brukselę lub Dublin

Do większości europejskich stolic z Wrocławia dolecimy w niecałe dwie godziny. Dodatkowym atutem są atrakcyjne ceny biletów.

Stolicą, którą warto odwiedzić, jest Bruksela. Do zimowego rozkładu lotów wracają połączenia Ryanaira do Charleroi.

Bruksela, fot. AdobeStock

Bruksela, fot. AdobeStock

Lecąc z Wrocławia 2 listopada i wracając z Brukseli Charleroi 6 listopada, za bilety zapłacimy 98 zł. Cztery dni wystarczą, aby zobaczyć wszystkie główne atrakcje Brukseli, czyli Grand Platz, Wzgórze Katedralne, Wzgórze Sztuki, Pałac Sprawiedliwości.

Jesień to także dobry czas, by odwiedzić stolicę Portugalii, która po raz pierwszy pojawia się w rozkładzie lotów z Wrocławia. Do Lizbony, w terminie 21-24 listopada, wybierzemy się za 250 zł.

Ciekawym wyborem jest również Paryż. Jeśli zdecydujemy się na city break w stolicy Francji, np. w terminie 19-24 listopada z liniami Ryanair, za bilety zapłacimy 78 zł.

Lizbona, fot. AdobeStock

Lizbona, fot. AdobeStock

Wrocławianie mogą się także zdecydować na kilkudniowy wypad do Dublina - planując city break w terminie 17-22 listopada, za bilety zapłacimy 118 zł.

Wybierz słoneczne południe Europy

Bogata siatka połączeń z wrocławskiego lotniska obejmuje też lubiane przez pasażerów kierunki południowe.

- Cały czas obserwujemy tu niesłabnące zainteresowanie, bez względu na porę roku. Oczywiście prym wiodą Włochy, ale coraz chętniej pasażerowie decydują się również na takie kraje jak np. Gruzja – zauważa Cezary Pacamaj, wiceprezes Portu Lotniczego Wrocław. 

Planując jesienny city break, mamy do wyboru kierunki włoskie, Hiszpanię, Cypr i Gruzję.

Pizza na pewno będzie smakowała jeszcze lepiej, gdy będziemy ją jedli w Bolonii (lot w terminie 14-17 listopada za 72 zł), Mediolanie (lot w terminie 19-22 listopada za 72 zł), Pizie (lot w terminie 15-19 listopada za 78 zł) czy w Neapolu (lot w terminie 23-30 listopada za 138 zł). Miłośnicy nadmorskich klimatów mogą wybrać się z liniami Ryanair do Alicante.

Lecąc do Hiszpanii w terminie 23-27 listopada, za bilety zapłacimy 238 zł. Południowego słońca można również zażyć w Larnace, kupując bilety linii Wizz Air za 318 zł w terminie 18-25 listopada. Wybierając się na mały city break, nie można pominąć Gruzji. Za lot do Kutaisi z liniami Wizz Air w terminie 27 listopada - 4 grudnia, zapłacimy jedynie 198 zł.

Zabawa i kultura na Północy

Rodzinny wypad do Legolandu to idealny pomysł na city break z dziećmi. Lecąc liniami Ryanair z Wrocławia do duńskiego Billund w terminie 3-7 listopada, za bilety zapłacimy tylko 72 zł. Za 75 zł polecimy również do Oslo (w terminie 16-20 listopada).

Plw/wZgłoś uwagę