Impel kontra KSZO Ostrowiec

W poniedziałek, 14 grudnia, Impelki rozegrają ostatni mecz w tym roku. W Ostrowcu nasze zawodniczki zapoczątkują rundę rewanżową fazy zasadniczej.

  • Fot: Archiwum


Długa przerwa w rozgrywkach spowodowana jest przez europejskie kwalifikacje do Igrzysk Olimpijskich. W Ankarze na początku stycznia reprezentacja naszego kraju powalczy o przepustkę do Brazylii. Aby dać więcej czasu kadrom narodowym, w tym także kadrze Polski, między 12. a 14. kolejką będzie ponad miesiąc przerwy. 13. kolejkę zmagań siatkarek przeniesiono na luty. 

Impelki swoje ostatnie spotkanie rozegrają 14 grudnia o 19:00  Na parkiecie zmierzą się z zawodniczkami KSZO Ostrowiec. W pierwszym meczu wrocławianki pewnie pokonały rywalki i liczą teraz na powtórkę boiskowych wydarzeń. Najlepiej byłoby pokonać Ostrowiec bez straty seta, bo często to bilans setowy decyduje o zmianie miejsca w tabeli Orlen Ligi.

Od wtorku w rozgrywkach następuje przerwa. Impelki po ciężkim początku sezonu w końcu będą mogły regenerować siły i przystąpić do kolejnego cyklu przygotowawczego. Podczas zajęć nieobecna będzie Katarzyna Skowrońska – Dolata, która pomagać będzie reprezentacji Polski w zdobyciu awansu na Igrzyska Olimpijskie. Z takim samym celem do Ankary jedzie Lenka Dürr  z kadrą Niemiec. Polki zagrają w grupie B, a przeciwniczkami będą kolejno reprezentacje Rosji, Belgii i Włoch. 

Zgłoś uwagę